Walka o Mistrzostwo na Magurze

Już tylko tydzień pozostał do 1 Wyścigu Górskiego Magura Małastowska, który stanowi finałowe rundy Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski 2014. Na 3180 metrowej trasie podczas weekendu 3-5 października kibice zobaczą najlepszych zawodników, którzy powalczą o tytuł mistrzowski.

W starciu tytanów pojawią się Dubai, który bronił będzie pierwszego miejsca klasyfikacji generalnej w Powiecie Gorlickim. Walkę z nim stoczy Waldemar Kluza, trzeci po 14 rundach, Marcin Słobodzian, czwarty zawodnik GSMP oraz Marcin Gładysz, piąty w rocznej klasyfikacji.

– Na liście zgłoszeń po pierwszym terminie znajduje się ponad 40 zawodników, a termin zgłoszeń upływa w sobotę 27 września o godzinie 24:00 – mówi Marek Sitek, dyrektor zawodów. Trasa jest już przygotowana, a my czekamy na przyjazd najlepszych górali w najbliższy piątek 3 października. Wtedy zobaczymy ich w Gorlicach, a dwa kolejne dni to wielka rywalizacja w finale GSMP 2014, na debiutującej w polskich wyścigach górskich trasie z Magury Małastowskiej do Gładyszowa.

W okolicach Gorlic pojawi się również Tomasz Myszkier, który przywiezie Ferrari F430 oraz drugi Wicemistrz Polski sezonu 2013 Andrzej Szepieniec w Lancerze Evo.

Po raz pierwszy na zakończenie sezonu, po zdobyciu tytułu Mistrza Polski w grupie HS/Z, Piotr Ostrowski zaprezentuje Mitsubishi Lancera Evo VI, który zbudowany został do rywalizacji w HS-ie.

Serdecznie zapraszamy na portal www.wyscigigorskie.pl, gdzie już od przyszłego tygodnia kibice znajdą najświeższe informacje o 1 Wyścigu Górskim Magura Małastowska oraz na stronę www.wyscigmagura.pl.

inf. pras. fot. Arkadiusz Bar

Dodaj komentarz