Walka zderzak w zderzak – niedziela motoryzacyjnych emocji w Toruniu

Toruński OPONEO Motopark to ważne miejsce na mapie polskiego rallycrossu. Na tym obiekcie odbywają się nie tylko rundy OPONEO Mistrzostw Polski Rallycross, ale także zawody OPONEO Rallycross w randzie Mistrzostw Okręgów Bydgoskiego i Warszawskiego. Zawodnicy walczący w tych cyklach zmierzą się w OPONEO Motoparku Toruń już w niedzielę 4 maja. Rywalizacja zapowiada się na bardzo zaciętą, bowiem w stawce 33 zgłoszonych zawodników nie brakuje nazwisk znanych z Mistrzostw Polski. Dla kibiców wstęp na zawody jest bezpłatny.

 mprc_lr_2runda_torun_2017_fot_maciej_niechwiadowicz_13

Wśród zawodników, którzy przyjadą do Torunia warto wymienić m.in. Jakuba Wyszyńskiego – wicemistrza Polski w klasie Seicento Cup oraz aktualnego wicelidera Mistrzostw Polski w klasie SuperNationals, a także Rafała Berdysa, który ma za sobą starty w KIA LOTOS Race, a w tym sezonie skutecznie rywalizuje w Mistrzostwach Polski i po dwóch rundach plasuje się na trzeciej pozycji. Ciekawostką dla kibiców będzie jazda Marcina Gagackiego. Doświadczony zawodnik, który w OPONEO Mistrzostwach Polski Rallycross startuje w najwyższej klasie SuperCars, tym razem wsiądzie do BMW e36, by rywalizować w klasie przeznaczonej dla kierowców takich samochodów. Gagackiego czeka niełatwe zadanie, bowiem kategoria BMW e36 będzie najmocniej obsadzoną klasą w niedzielnych zawodach – wystartuje w niej łącznie 13 kierowców, w tym czołowi zawodnicy OPONEO Mistrzostw Polski Rallycross – Przemysław Wójcicki i Dawid Struensee.

 mprc_lr_2runda_torun_2017_fot_maciej_niechwiadowicz_14

Kibice, którzy przyjadą w niedzielę do toruńskiego OPONEO Motoparku, mogą liczyć na sporą dawkę motoryzacyjnych wrażeń oraz sportowych emocji i to za darmo, bowiem wstęp na imprezę jest bezpłatny. Zawody zaczną się o 9:30 od treningów. Godzinę później zawodnicy będą walczyć w biegach kwalifikacyjnych, a o 14:50 najlepsi w kwalifikacjach ruszą do rywalizacji w biegach półfinałowych. O tym, kto zwycięży w poszczególnych klasach zdecydują wyniki zmagań w finałach, które zaplanowano na 15:30. Obiekt w Toruniu ma bardzo kompaktowy format, co oznacza, że kibice zgromadzeni na torze z jednego miejsca mogą oglądać praktycznie całą rywalizację. Ta toczy się w wysokim tempie i gorącej atmosferze – nie brakuje widowiskowych poślizgów, walki zderzak w zderzak i przepychanek między zawodnikami.

 mprc_lr_2runda_torun_2017_fot_maciej_niechwiadowicz_img_6251

Harmonogram III rundy OPONEO Mistrzostw Okręgów Bydgoskiego i Warszawskiego (OPONEO Motopark Toruń):

4 czerwca 2017, niedziela:

 

9:30-10:00: treningi

10:30: biegi kwalifikacyjne I, II, III, IV

14:50: biegi półfinałowe A i B

15:30: biegi finałowe

16:40: wręczenie nagród

 mprc_lr_2runda_torun_2017_fot_maciej_niechwiadowicz_img_6678

W sezonie 2017 sponsorem tytularnym Mistrzostw Okręgów Bydgoskiego i Warszawskiego jest OPONEO. Organizacją cyklu zajmują się stowarzyszenie OPONEO Motorsport i Automobilklub Rzemieślnik przy współpracy Automobilklubu Kujawsko-Pomorskiego oraz LKT Wyczół, pod patronatem Polskiego Związku Motorowego.

mprc_lr_2runda_torun_2017_fot_maciej_niechwiadowicz_img_6915 mprc_lr_2runda_torun_2017_fot_maciej_niechwiadowicz_img_7247

inf.pras.

Dodaj komentarz