Więcek i Deane gotowi na walkę w Formule DRIFT w Monroe

Płocczanin Piotr Więcek i jego zespołowy kolega z ekipy Worthouse Drift Team, James Deane, wystartują w najbliższy weekend w szóstej rundzie prestiżowej, amerykańskiej serii Formula DRIFT w Monroe na przedmieściach Seattle w stanie Waszyngton.
8a10530b-8d2e-4e95-97ec-e327b8a37bbb

Przed szóstą z ośmiu rund sezonu 2017 Irlandczyk prowadzi w klasyfikacji generalnej Formuły DRIFT z dwoma zwycięstwami na koncie i przewagą 34 punktów nad Norwegiem Fredrickiem Aasbo. Debiutujący w tym roku w USA Więcek, trzykrotny mistrz serii Drift Masters Grand Prix, w tabeli jest z kolei dwunasty, jako najwyżej sklasyfikowany debiutant.

Przyjaciele, którzy w Europie startują w barwach Budmat Auto Drift Teamu, do USA polecieli prosto z łotewskiej Rygi, gdzie w miniony weekend startowali w piątej rundzie DMGP, kończąc zmagania na etapie Top 8. Deane’a z rywalizacji wyeliminował trzeci z zawodników płockiego zespołu, zwycięzca rundy w Płocku Dawid Karkosik. Więcek, który wygrał kwalifikacje, odpadł z kolei po nietypowym, drobnym błędzie i uderzeniu w separatory.
49a79497-2c6b-4133-b848-b605e82f5ae8
Teraz obaj skupiają się jednak na rywalizacji w USA, gdzie w najbliższy weekend czeka ich nauka kolejnego nowego toru, równie szybkiego jak ten w Rydze. Obiekt w Monroe charakteryzuje się bardzo długim pierwszym zakrętem i dwiema trudnymi przekładkami do dwóch kolejnych, zacieśniających się łuków.

W piątek o godzinie 20:45 polskiego czasu odbędą się kwalifikacje. Same finały tradycyjnie zaplanowano na sobotę. Top 32 rozpocznie się o 22:15, a Top 16 o 2:30 nad ranem polskiego czasu. Wszystko to oglądać będzie można na żywo na stronie www.formulad.com/live oraz na kanale www.YouTube.com/NetworkA.
a05b1c87-1bc0-4bb7-a68e-095a2253b4ad
„W miniony weekend czułem się w Rydze świetnie i wygrałem kwalifikacje, ale niestety podczas Top 8 popełniłem mały błąd – wyjaśnia Piotr Więcek. – Same zawody były jednak bardzo dobrą rozgrzewką przed wylotem do USA na kolejny nowy dla nas tor. Poznałem go już z nagrań z poprzednich sezonów i nie mogę doczekać się pierwszych przejazdów. To obiekt z najszybszym wejściem w pierwszy zakręt, gdzie nie zwalniamy i nie łapiemy za ręczny, a jedynie strzelamy ze sprzęgła i jedziemy bardzo szybko pod bandą. Później zakręt się zacieśnia, a przekładka jest dość  trudna, bo gdy gonimy łatwo zgubić się w dymie prowadzącego i przełożyć się zbyt wcześnie. Poza tym trzeba przełamać się w pierwszym zakręcie i jechać tam wystarczająco szybko. Po wydarzeniach z Kanady naprawiliśmy już auto i odliczamy godziny do pierwszych treningów.”

„Start w Rydze był dla mnie bardzo ciekawym przeżyciem, ponieważ w sobotę rano mieliśmy problem z autem, dlatego Piotr pożyczył mi swój zapasowy samochód – dodaje James Deane. – Jazda jego Nissanem z kierownicą po lewej stronie była sporym wyzwaniem, dlatego cieszę się, że doszedłem do Top 8, gdzie pokonał mnie nasz zespołowy kolega, Dawid Karkosik. Same zawody były z kolei jednymi z największych i najlepszych w Europie. Jestem bardzo podekscytowany startem w USA na kolejnym nowym torze. Wygląda na to, że to najtrudniejsza trasa w kalendarzu Formuły DRIFT, więc czeka nas sporo nauki, do której musimy podejść z pokorą. Wiem, że prowadzę w klasyfikacji generalnej, ale nie myślę o tym. Presja jest teraz wręcz mniejsza niż na początku sezonu, bo pokazaliśmy już na co nas stać, dlatego podchodzę do każdej rundy tak samo, jak przed pierwszą w Long Beach. Damy z siebie wszystko, a ja mam także nadzieję, że pech opuści wreszcie Piotra, który nie raz pokazał już w tym roku na co go stać.”

b9adc521-5be2-4189-a440-3af6b4ad5b46

Więcej informacji o zespole Worthouse Drift Team na www.drift.worthouse.comi na profilach facebook.com/worthousedriftteam , facebook.com/Budmat.Auto.RBTeam , instagram.com/worthousedrift oraz na profilach kierowców facebook.com/JamesDeaneDrifting/ , facebook.com/piotrwiecekdrift/ i facebook.com/DawidKarkosik69 .

inf.pras.

Dodaj komentarz