Wielki Finał krajowego czempionatu

  • Wyścigowe Samochodowe Mistrzostwa Polski 2017 znalazły się na ostatniej prostej – w weekend 22 – 24 września na Torze Poznań będą miały miejsce finałowe, 9. i 10. runda tegorocznego cyklu
  • Jędrzej Szcześniak reprezentujący barwy zespołu Daftracing potrzebuje tylko 2 punktów do zdobycia tytułu mistrza Polski
  • Kierowca Porsche 911 GT3 Cup weźmie także gościnny udział w cyklu Hour Race, gdzie stanie do rywalizacji z szybszymi Lamborghini i Ferrari
  • Na liście zgłoszeń do finałowej rozgrywki sezonu 2017 znalazło się ponad 100 zawodników

daft1

             Sezon 2017 nieuchronnie zbliża się ku końcowi – już w najbliższy weekend w stolicy Wielkopolsk iędrzej Szcześniak, reprezentant zespołu Daftracing i lider klasyfikacji mistrzostw Polski w klasie D4+3500, stanie do rywalizacji w 9. i 10. rundzie Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski, które będą zwieńczeniem tegorocznej rywalizacji.

Wyścigowy weekend w Poznaniu zapowiada się naprawdę gorąco, choć prognozy pogody mówią o deszczach i zachmurzeniu. Swój start na jedynym polskim obiekcie wyścigowym awizuje ponad 100 zawodników, dzięki czemu nawet najbardziej wybredny kibic nie będzie mógł narzekać na brak akcji przy ulicy Wyścigowej.

Obiekt leżący w samym sercu Wielkopolski od lat gości kierowców rywalizujących w cyklu WSMP. Tor Poznań jest obiektem dobrze znanym wszystkim kierowcom rywalizującym w naszym krajowym czempionacie – Jędrzej Szcześniak ścigał się na liczącej nieco ponad 4 kilometry nitce jeszcze w cyklach Volkswagen Golf Cup, czy Porsche Platinum GT3 Cup Challenge Central Europe. Swoje przedsezonowe testy w połowie kwietnia Szcześniak przeprowadził właśnie na tym obiekcie.

 

Tor powstał w latach 1975-1977 w wyniku współpracy Automobilklubu Wielkopolski i Fabryki Samochodów Rolniczych „Polmo” w Poznaniu. Tor wybudowano na miejscu byłego poligonu wojskowego i wykorzystano nieużywane drogi startowe lontniska Ławica. Na jedynym w Polsce profesjonalnym torze wyścigowym jeździli m. in. Robert Kubica, Michael Schumacher, czy Lewis Hamilton.

Kierowca Porsche 911 GT3 Cup w dotychczas rozegranych sześciu wyścigach sezonu 2017 aż czterokrotnie stawał na najwyższym stopniu podium, kolekcjonując na swoim koncie równo 130 punktów. Ten dorobek pozwolił mu na znalezienie się na fotelu wicelidera, którego nie opuścił od końca maja – wtedy też rozpoczęły się tegoroczne mistrzostwa.

Zajęcia podczas finałowej rundy sezonu 2017 rozpoczną się już w piątek. W ten dzień odbędzie się sesja kwalifikacyjna zaplanowana na godzinę 10:35, a także 1. wyścig, który rozpocznie się tuż po godzinie 14:00. Oprócz startu w WSMP, Jędrzej Szcześniak na finałowoą rundę postanowił dołączyć także do cyklu WSMP Hour Race, gdzie zmierzy się z kierowcami jeżdżącymi mocniejszymi Lamborghini i Ferrari.

daft2

Kalendarz Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski 2017:

  1. 19-21.05.2017 I & II Runda – Tor Poznań
  2. 09-11.06.2017 III & IV Runda – Tor Poznań
  3. 14-16.07.2017 V & VI Runda – Tor Poznań
  4. 08-10.09.2017 VII & VIII Runda – Tor Brno
  5. 22-24.09.2017 IX & X Runda – Tor Poznań
Jędrzej Szcześniak: – Cieszę się, że już w ten weekend wracamy do rywalizacji w WSMP, a jednocześnie jest mi trochę przykro, bo będzie to już ostatnia runda sezonu 2017. Podchodzimy do tej rywalizacji z dużą dozą optymizmu, moja sytuacja w klasyfikacji jest bardzo komfortowa, jednak zachowam skupienie aż do ostatnich metrów wyścigu. Wielką niewiadomą jest pogoda – może być albo deszczowo, albo sucho i zimno. Jeśli sprawdzi się drugi wariant, tor powinien być bardzo szybki i może pojawić się możliwość pobicia osobistego rekordu toru. Ponadto, na finałową rundę zdecydowałem się dołączyć do cyklu Hour Race, gdzie pościgam się z mocniejszymi i szybszymi Lambo i Ferrari. Będzie się działo! 

inf.pras.

Dodaj komentarz