Wielki finał serii Rotax Max Challenge Poland w Poznaniu.

Najliczniejsza obecnie polska seria kartingowa Rotax Max Challenge Poland w ten weekend rozegrywa finał o mistrzostwo Polski i pucharu. Siódma impreza Rotaksa będzie zwieńczeniem tegorocznych zmagań polskich i zagranicznych zawodników. Liderzy walczą o bilety na Rotax Grand Finals, który odbędzie się w Portugalii.Media4U00001

Swój start w Poznaniu zapowiedziało wielu znakomitych zawodników, którzy święcili w tym sezonie sukcesy na arenach europejskich. To między innymi nominowany do Akademii Orlen Team Kacper Bielecki, świeżo upieczony dwukrotny tryumfator Rotax Central Eastern Europe, który w na torze Poznań będzie walczył o mistrzowski tytuł.

Na torze w Przeźmierowie zaprezentuje się zdobywca biletu na finał światowy i wicemistrz centralno-wschodniej europejskiej strefy Rotax Max Challenge Jakub Greguła, mistrz Polski KF junior, który w miniony weekend w znakomitym stylu zapewnił sobie awans na największą imprezę świata kierowców Rotax.

Media4U00010

W rywalizacji na torze Poznań zobaczymy również Sławomira Murańskiego, tryumfatora międzynarodowej serii Rotax Nordic Challenge oraz dwukrotnego zwycięzcę prestiżowego Rotax Winter Cup w Hiszpanii, który z pewnością pokaże się publiczności podczas finałowego weekendu wyścigowego polskiej serii mistrzowskiej.

Wśród najmłodszych kierowców nie może w najbliższy weekend zabraknąć liderów kategorii Micro Max europejskich rozgrywek. W Przeźmierowie wystartują zdobywcy biletów na Rotax Grand Finals. Między innymi Maksymilian Obst, nominowany do Akademii Orlen Team, tegoroczny tryumfator Rotax Grand Festival, finału europejskiego serii Rotax uznawanego przez wszystkich za najbardziej prestiżową imprezę najmłodszych kierowców w europejskich rozgrywkach tej pucharowej serii. Na torze pokażą się Jonathan Madden, zwycięzca międzynarodowej serii Rotax Nordic Challenge oraz Jan Jóźwiak, wicelider i drugi kierowca serii nordyckiej Rotax Max Challenge i oczywiście Maciej Gładysz, najszybszy obecnie kierowca w kategorii Micro Max w Polsce, lider polskich rozgrywek nominowany do Akademii Orlan Team.

Media4U00013

Oprócz wspomnianych znakomitych kierowców liczymy na start mistrzów Polski, wicemistrzów oraz zdobywców pucharu Polski, którzy licznie rywalizowali w trakcie tegorocznego sezonu Rotax Max Challenge Poland.

Warto wspomnieć, że w tym sezonie sponsorem strategicznym Rotax Max Challenge Poland jest Polski Koncern Naftowy Orlen, a Akademia Orlen Team nominowała do swojego składu 15 najlepszych kierowców serii.

Początek rywalizacji w Przeźmierowie na Torze Poznań w sobotę. Wyścigi poprzedzą treningi wolne rozgrywane na torze już od czwartku. Impreza będzie relacjonowana na żywo przez Polski Karting na stronie internetowej miesięcznika.

Media4U00032

Harmonogram zawodów:
Czwartek, 14.09 – treningi wolne

Piątek, 15.09 – treningi wolne

Sobota, 16.09 – trening oficjalny, wyścigi kwalifikacyjne

Niedziela, 17.09 – wyścigi finałowe, zakończenie sezonu

inf.pras.

Dodaj komentarz