Włoski sukces Macieja Gładysza!

Maciej Gładysz, mistrz Polski i zdobywca pucharu Polski w kategorii Mini Rok, zajął drugą pozycję w finale narodowym włoskiej serii Rok Cup. Młodziutki Polak należał do najszybszych kierowców na torze w Adrii, gdzie rozegrano finałowy weekend wyścigowy Rok Cup Italia.

To kolejny sukces tarnowskiego kierowcy, który w przed tygodniem został zwycięzcą kartingowego pucharu Polski Rok Cup Poland w sezonie 2019!


W miniony weekend Gładysz wystartował we włoskim finale Rok Cup i minął linię mety w najważniejszym wyścigu imprezy na drugim miejscu.

Swój marsz na podium rozpoczął od czwartej pozycji w treningu oficjalnym, by w wyścigach kwalifikacyjnych utrzymać doskonałą formę i plasować się na drugiej, pierwszej i trzeciej pozycji. W zwycięskim heacie okazał się również najszybszy na torze notując najlepszy czas wyścigu.

Do walki w finale weekendu Maciej Gładysz ruszył z drugiego pola startowego i utrzymał swoją pozycję, ustępując na mecie jedynie reprezentantowi ZEA Rashidowi Al Dhaheriemu. To kolejny znaczący sukces polskiego kierowcy w tym sezonie.

„Bardzo się cieszę z podium na torze w Adrii w tej prestiżowej imprezie. To mój duży sukces!” – powiedział po wyścigach Maciej Gładysz. „We Włoszech wszystkie wyścigi są bardzo zacięte i walka w nich trwa do ostatnich metrów. Tak było i tym razem. Czasówkę miałem całkiem udaną, zająłem drugie miejsce w swojej grupie, a czwarte wśród wszystkich zawodników.
W pierwszym heacie, po walce z rywalami minąłem metę jako drugi. W kolejnym wyścigu odniosłem zwycięstwo i dodatkowo uzyskałem najlepszy czas okrążenia. A podczas trzeciego heatu nieoczekiwanie spadł deszcz, i w tych trudnych warunkach jadąc na opon slick zameldowałem się na mecie na trzeciej pozycji. Finał był deszczowy i niezwykle zacięty. Przez cały wyścig pojedynkowałem się z rywalami, a ostatecznie minąłem metę na drugiej pozycji.” – relacjonował młody tarnowianin.

„Chciałbym podziękować mojemu wspaniałemu teamowi Parolin Poland by WTR, w szczególności panu Wiktorowi Turkiewiczowi i Marcinowi Binkowskiemu za znakomicie przygotowany sprzęt i zaangażowanie w moje starty. Dziękuje bardzo moim sponsorom, bez których moje starty nie byłyby możliwe oraz mojej rodzinie, za wsparcie i mocne trzymanie kciuków.” – powiedział Maciej

Na początku października mistrza Polski zobaczymy we włoskim Lonato podczas 29. edycji Trofeo D’Autunno (Puchar Jesieni). To zawody poprzedzające słynny Rok Cup Super Final, w którym wystartują najlepsi kierowcy świata serii Rok Cup.

inf.pras.