Wojciech Struk najlepszym kierowcą IV rundy Junior Cup Rally & Race 2018.

Tor Motodrom Tarnów w Zbylitowskiej Górze znów gościł najlepszych kierowców z regionu. Na starcie IV rundy zawodów JCR&R pojawiło się aż dwudziestu pięciu zawodników z Polski południowej. Emocje sięgały zenitu a wynik zawodów rozstrzygnął się dopiero w drugiej próbie czasowej.

Kategorie Open wygrał Wojciech Struk, który musiał stoczyć zaciętą walkę z Bartkiem Grochola i Grzegorzem Marcisz. Bardzo dobrze zaprezentował się również Rafał Szerszeń, któremu do podium brakło tylko 1,93 s. Wielkie emocje zafundowali nam również juniorzy. Cezary Turek już w pierwszej próbie czasowej potwierdził swoje aspiracje do zwycięstwa, a wynik uzyskany podczas drugiego przejazdu 86,19 s mógł konkurować z czasami kierowców startujących w klasie Open.

Rewelacyjny w tym dniu Cezary Turek zostaje najlepszym juniorem IV rundy JCR&R 2018. Drugie miejsce dla Andrzeja Łyko, a trzeci tym razem, niepokonany dotąd Tomasz Pierzchała. Z bardzo dobrej strony pokazał się jeden z najmłodszych uczestników imprezy, Szymon Marut. Czas, który ten młody zawodnik osiągnął w drugim przejeździe był porównywalny z wynikami uzyskiwanymi przez najlepszych kierowców w tej kategorii.

O wielkim pechu może natomiast mówić Krzysztof Kłusak, który podczas pierwszej próby czasowej wypadł z toru. Zacięta walka toczyła się również w klasyfikacji samochodów z tylnym napędem. W kategorii RWD tradycyjnie już królowały samochody marki BMW, a najlepszym kierowcą w tej klasie został Bartek Grochola.

Na pozostałych miejscach podium znaleźli się Marcin Chrząstek i Dariusz Cierniak. Zaraz za podium uplasował się Krzysztof Babicz, który taką samą lokatę wywalczył w klasie Junior. Gościem zawodów był Mistrz Polski w kartingu, Łukasz Kiwior, który wspólnie z Robertem Tulicki wręczał puchary najlepszym kierowcom.

Wyniki IV Rundy Junior Cup Rally & Race 2018.