WOŚP w Węgierskiej Górce

Serdecznie zapraszamy na piątą edycję Rajdowej Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Węgierskiej Górce. Zagramy dla wyrównania szans w leczeniu noworodków. Gramy w najbardziej słusznej formie – poprzez „rajdowe taxi”, czyli wykupienie przejazdu na prawym fotelu rajdówki obok czołowych kierowców Śląskiej sceny rajdowej. Zapraszamy już 14.01 na 9.00 pod Urząd Gminy w Węgierskiej Górce, gdzie będzie znajdował się park serwisowy i gdzie będzie można wykupić przejazd rajdówką. Wśród zawodników będą m.in. Kacper Wróblewski, Mateusz Gołek, Damian Kostka, Przemysław Kołodziej, Marcin Górny i wielu wieli innych. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu kierowców, każdy fan motoryzacji znajdzie coś dla siebie (szczegóły dotyczące samochodów i kierowców na plakatach i w wydarzeniu). Na koniec Rajdowej Orkiestry zaprosimy do licytacji rajdowych gadżetów i przedmiotów związanych z motosportem.

A3KOLODZIEJ

Pod Urzędem Gminy znajdziecie nie tylko rajdówki wraz z profesjonalnym serwisem, ale także ratowników Fantom Rally Rescue Team oraz grupę samochodów klasycznych.

Tegoroczną nowością będzie przeniesienie Rajdowej Orkiestry w godzinach popołudniowych na naszą halę sportową! Będzie to możliwe dzięki Śląskiej Lidze Rajdowej RC. Zdalnie sterowane modele samochodów rajdowych w skali 1:10, które zagoszczą na Hali w Węgierskiej Górce nie mają nic wspólnego z zabawkami mijanymi przez nas na półkach w sklepach. Dobór odpowiednich opon, lepkości oleju w amortyzatorach i dyferencjałach i regulacje zawieszenia to tylko początek nieustannych modyfikacji i serwisowania tego typu modeli. Widowiskowość tego sportu w skali 1:10 można spokojnie porównać do skali 1:1. Chcąc uzyskać jak najlepszy czas kierowcy małych rajdówek często jeżdżą „na limicie” co skutkuje wypadaniem z trasy, dachowaniem, czy nawet urwaniem koła.

Każdy z was będzie mógł stać się uczestnikiem tego wydarzenia, serdecznie zapraszamy dzieci i dorosłych do zabrania ze sobą modeli lub zabawek i wypróbowania swoich sił na torze, który zostanie zbudowany na hali!

Ponadto chłopaki z ŚLRRC zapewnią:

– przejazdy pokazowe na zbudowanym torze,

– pokażą różnicę między budową modelu a zabawki,

– pomogą każdemu w wyborze sprzętu dla siebie,

– umożliwią spróbowanie swoich sił „za kierownicą” modelu!

 

Serdecznie zapraszamy!

Machała Michał

facebook.com/events/304613000048275/

facebook.com/slrrc/

 inf.pras.

Dodaj komentarz