Wracają podlaskie szutry! W maju 35. edycja Rajdu Podlaskiego.

14 maja odbędzie się 35. edycja Rajdu Podlaskiego. Dwudniowa impreza wróciła do rajdowego kalendarza na Podlasiu jako rajd okręgowy. Tegoroczny rajd to siedem odcinków specjalnych, w sumie 48 kilometrów szutrów. Organizatorem wydarzenia jest Automobilklub Podlaski.

podlaski-rally-sprint-2015-Grzegorz-Chuczun

Rajd Podlaski, jeden z najważniejszych rajdów organizowanych przez Automobilklub Podlaski, wraca w maju na trasy. Impreza, która swój debiut miała w latach 80., rozegra się na szutrach nieopodal Gródka. W październiku odbywał się tam Podlaski Rally Sprint, również organizowany przez Automobilklub Podlaski. Tym razem organizatorzy proponują uczestnikom aż 48 kilometrów odcinków specjalnych.
– Postanowiliśmy rozszerzyć formułę OS-ów nieopodal Gródka – mówi Piotr Bagniuk, dyrektor Rajdu Podlaskiego. – Tegoroczny Rajd Podlaski to siedem odcinków specjalnych w tym jeden na tak zwanym „rewersie”. Czyli rywalizacja na tym samym odcinku, tyle, że w drugą stronę. Uczestnicy ostatniej naszej imprezy znają odcinek w Łużanach, natomiast w tegorocznym rajdzie pojawią się nowe odcinki w Straszewie i Zubrach. W sumie przygotowujemy 48 kilometrów szutrów. Mam nadzieję, że frekwencja dopisze.

 

Rajd Podlaski to znana w środowisku rajdowym impreza. Przez wiele lat przyciągał na podlaskie trasy dziesiątki kierowców rajdowych oraz amatorów rajdów samochodowych. W ostatnich sezonach rozgrywany był jako KJS w ramach Samochodowych Mistrzostw Białegostoku, czyli imprezy niższej rangi. W tym roku będzie rajdem okręgowym i zarazem I rundą polskiego Szuter Cup 2016, która otworzy tegoroczny cykl.

 

Automobilklub Podlaski otwiera listę zgłoszeń rajdu. Wszelkie informacje można znaleźć na stronie internetowej wydarzenia (rajdpodlaski.pl), która sukcesywnie będzie aktualizowana.

 

Fot. Grzegorz Chuczun

inf.pras.

Dodaj komentarz