Wyniki – Finałowe drużynowe zawody kartingowe

W dniu 4 grudnia 2014 roku w Małopolskim Ośrodku Sportów Motorowych – Torze Speed Race Tarnów odbyły się integracyjne drużynowe zawody kartingowe dla dzieci i młodzieży z tarnowskich szkół i placówek opiekuńczo-wychowawczych w ramach projektu Alkohol – świat zatopionych marzeń. 
Projekt „Alkohol – świat zatopionych marzeń” jest organizowany przez Placówkę Opiekuńczo-Wychowawczą „Pogotowie Opiekuńcze” w Tarnowie od dziewięciu lat i stał się sprawdzoną formą profilaktyki antyalkoholowej oraz integracji środowiska lokalnego, wychowanków i uczniów różnych placówek. Działania zaplanowane w projekcie „Alkohol – świat zatopionych marzeń” promują w społeczności lokalnej ideę życia w trzeźwości, a także uświadamiają niebezpieczeństwa związane z alkoholem i jego używaniem.
DSC_5542
Karting jest doskonałą alternatywą na nudę, by młodzież w swoim czasie wolnym nie sięgała często po różnego rodzaju używki w tym alkohol i narkotyki.  Karting jest przede wszystkim sportem o dużym aspekcie wychowawczym i edukacyjnym jak i również socjalno-integracyjnym. Naszym bardzo ważnym zadaniem jest zachęcenie młodych, aby z odwagą myśleli o swoich marzeniach, czy realizacji swoich planów i pasji sportowych. Najlepszą metodą wychowania jest budowanie systemu wartości, wskazywanie tego, co jest najważniejsze, wytyczanie granic i uświadamianie czym grozi ich przekroczenie. Powiedzenie, uważaj! Możesz te marzenia stracić, jeżeli dokonasz złego wyboru.
DSC_5567

Finałowe drużynowe zawody kartingowe:

Wyniki – faza zasadnicza

1 miejsce – Zespół Szkół Sportowych w Tarnowie – 169,73

Mikołaj Sztorc (C) – 43,03

Karol Więcław – 41,90

Mateusz Jewuła – 42,99

Gabriel De Rosa – 41,81

2 miejsce – Niepubliczne Gimnazjum w Tarnowie-Mościcach – 171,23

Filip Myjkowski (C) – 41,80

Artur Aksamit – 41,12

Marcin Farmuz – 46,30

Dorian Krawczyk – 42,01

3 miejsce – Gimnazjum nr 6 im. Jana Pawła II – 171,38

Filip Biela (C) – 40,30

Damian Majerczyk – 41,82

Kamil Kucharski – 41,94

Jakub Basta – 47,32

4 miejsce – Specjalny Ośrodek Opiekuńczo-Wychowawczy w Tarnowie – 173,53

Dawid Niemiec – 44,80

Piotr Błyskal – 44,25

Mateusz Brożek – 43,47

Patrycjusz Moskal (C) – 41,01

5 miejsce – Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza „Promyk” – 173,56

Anna Kozłowska – 44,31

Daniel Heutowski – 44,61

Kamil Srebro – 42,07

Dariusz Surga (C) – 42,57

6 miejsce – Gimnazjum nr 4 im. J. Brauna – 173,67

Patryk Papuga – 45,72

Konrad Poliński – 44,32

Krystian Borowiecki (C) – 40,88

Karol Janiec – 42,75

7 miejsce – Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza „Przyjazny Dom” – 175,71

Adrian Pioskonka – 43,09

Damian Partyka – 45,99

Przemysław Kazek (C) – 41,11

Kacper Pawiński – 45,52

8 miejsce – Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza „Pogotowie Opiekuńcze” – 183,12

Murańka (C) – 43,15

Miśkowicz – 42,66

Dawid Okaz – 50,87

Krystian Okaz – 46,44

9 miejsce – Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza im. J. Korczaka – 203,87

Dominik Jeż – 44,63

Krystian Mruk – 66,80

Mateusz Mruk (C) – 46,99

Dominik Jeż – 45,45

 

Finał B

1 miejsce – Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza „Przyjazny Dom”

2 miejsce – Gimnazjum nr 4 im. J. Brauna

3 miejsce – Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza „Pogotowie Opiekuńcze”

4 miejsce – Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza im. J. Korczaka

 

Finał A – wyścig sztafeta

1 miejsce – Gimnazjum nr 6 im. Jana Pawła II

2 miejsce – Zespół Szkół Sportowych w Tarnowie

3 miejsce – Specjalny Ośrodek Opiekuńczo-Wychowawczy w Tarnowie

4 miejsce – Niepubliczne Gimnazjum w Tarnowie-Mościcach

5 miejsce – Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza „Promyk”

Inf.pras.

 

Dodaj komentarz