Wyścig na Magurę Małastowską: przede wszystkim bezpieczeństwo!

 – miejsca widokowe dla kibiców

– Zwiększone siły zabezpieczające wyścig

 Fot_Kubit_Agnieszka WoBkowiczUMA

Już tylko dwa tygodnie pozostały do startu 5 Wyścigu Górskiego Magura Małastowska ( 15 – 17 czerwca). Po zeszłorocznym incydencie podczas podjazdu zapoznawczego, organizatorzy z Automobilklubu Bieckiego jeszcze bardziej uszczelnili system zabezpieczenia i ochrony imprezy. Dla kibiców przygotowano cztery miejsca widokowe, z których bezpiecznie można oglądać podjazdy treningowe i wyścigowe; zlokalizowano je obok Punktów Obserwacyjnych1,5,8 i 24. Zawody obserwować można tylko z miejsc wyznaczonych przez organizatora, kibiców dowozić będzie tamspecjalny bus. Trasa będzie nagłośniona, relację na żywo, wraz z wynikami, będzie można oglądać na oficjalnej stronie Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski www.gsmp.pzm.pl oraz na stronie wyścigu: www.wyscigmagura.pl Swoją relację na żywo prowadzić będzie także Telewizja Gorlice ( www.gorlice.tv ).

Fot_Ostrowski_Agnieszka WoBkowiczUMA02

Nad bezpiecznym przebiegiem zawodów czuwać będzie ponad 100 Sędziów

i Wolontariuszy w kamizelkach „Safety”, jak co roku wspomagać ich będzie ponad 50Strażaków z OSP, 4 zespoły Ratownictwa medycznego, Policja oraz zawodowi pracownicy ochrony.

Regulamin dotyczący kibiców oraz infografika związana z bezpiecznym oglądaniem zawodów dostępne są na stronach wyścigu i GSMP.

 informacja_dla_kibiców

Podstawą organizacji rajdów i wyścigów jest dobra współpraca organizatora

z mieszkańcami terenów, przez które prowadzą trasy imprez. Na pewno przygotowywanie i realizacja tego typu wydarzeń są uciążliwością dla mieszkańców, jednak przeważają walory promocyjne regionu. Wyścig to przyjazd kilku – kilkunastu tysięcy osób ( kibice, zawodnicy, serwisy ect.), z których spora ujmuje w swoich planach turystycznych ten piękny region. Właśnie walor promocyjny doceniają samorządowcy:

Rafał Kukla – Burmistrz Gorlic: Jestem przekonany, że to wydarzenie sportowe będzie dobra okazją do Promocji miasta, które na stałe wpisało się w historię polskich i międzynarodowych rajdów i wyścigów samochodowych.

Badania kontrolne pojazdów, które odbywają się na gorlickim Rynku, dają mieszkańcom i turystom możliwość obejrzenia z bliska startujących w rywalizacji samochodów, a także są okazją do rozmowy z zawodnikami. Przyciągają także do naszego Miasta wielu kibiców i entuzjastów sportów motorowych.

 mapka-trasy

Małgorzata Małuch – Wójt Gminy Sękowa: Sport samochodowy, któremu towarzyszą ogromne emocje, także może być elementem promocji gminy. Do tego jednak potrzeba ludzi z pasją, którzy potrafią pokazać piękną ziemię Sękowską

z innej perspektywy. Gmina Sękowa jest wyjątkowo bogata w zabytki, architektury drewnianej atrakcje historyczne związane z I wojną światową z przemysłem naftowym a także atrakcje przyrodnicze.

Więcej informacji: strona 5 Wyścigu Górskiego Magura Małastowska www.wyscigmagura.pl oraz na oficjalnej stronie Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski: www.gsmp.pzm.pl. Na obu portalach śledzić będzie można wyniki online, przygotowywane przez portal www.wyniki-online.pl oraz relację telewizyjną z trasy.

Foto: Agnieszka Wołkowicz – Agencja UMA, wolne od materialnych praw autorskich.

inf.pras.

Dodaj komentarz