Wyścig w Banovcach na mecie – Josef Beres jr i Igor Drotar w niedzielę znów najszybsi. Waldek Kluza najlepszym z Polaków

408

Niedzielna rywalizacja na trasie z Uhrovec do Jankov Vrsok zakończyła się identycznym wynikiem, jak w sobotę. Ponownie najlepszy czas należał do kierowcy formuły Tatuus PY012. Słowak podzielił się wygranymi na podjazdach wyścigowych z Igorem Drotarem. Kierowca skody finalnie był drugi (+2,186 s.), ale wygrał dzisiejsze zmagania w stawce samochodów z nadwoziem zamkniętym. Do zwycięstwa wśród „dachów” pretendowało trzech zawodników: Drotar, Kluza i Dubai. Ostatecznie kierowca Skody Fabia R5 pokonał Kluzę (Skoda Fabia S2000) o 1,099 sekundy i Dubaia (Mitsubishi Lancer Berg Monster) o 2,149 s. Kolejne miejsca w klasyfikacji Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski znaleźli się Mariusz Stec (Ford Fiesta Proto Stecmotorsport), Roman Baran (Mitsubishi Lancer Evo) i zwycięzca Grupy A Grzegorz Kozioł (Mitsubishi Lancer Evo). Krakowianin sięgnął po czwartą wygraną w sezonie po niezwykle zaciętej walce z Michałem Ratajczykiem (Lancer Evo X). O zwycięstwie zdecydowało zaledwie 0,081 sekundy. Trzeci był Piotr Ostrowski (Mitsubushi Lancer Evo).

Banovce (niedziela) - foto 01 - Agnieszka WoBkowicz

W grupie N ponownie niepokonany był Petr Jurena (Mitsubishi Lancer Evo IX), dziesiąty w klasyfikacji generalnej. Peter Ambruz (Vauxhall Vectra ST), Przemysław Pieniążek (Renault Clio) i Jarosław Adamiak (Honda Civic) to czołowa trójka klasy E1-2000.

Banovce (niedziela) - foto 02 - Agnieszka WoBkowicz

Jacek Handl nie powtórzył wczorajszego wyniku i ostatecznie kierowca BMW M3 E36 uległ Michałowi Żywarskiemu (Subaru Impreza) o 0,380 sekundy. Podium w grupie uzupełnił Marcin Wilusz (Renault Clio) – najlepszy w A/PL Clio. N-2000 padła łupem Radosława Ćwięczka, który wyprzedził Marcina Popielę i Łukaszem Kopcem (cała trójka w Hondach Civic). E0 podobnie, jak w sobotę zapisał na swoje konto Gabriel Kubit (Honda Integra).

Banovce (niedziela) - foto 03 - Agnieszka WoBkowicz

Josef Bereś i Igor Drotar wygrali swoje kategorie w dzisiejszej rundzie Mistrzostw Słowacji, a trzeci stopień podium zajął najszybszy z Polaków Dubai. Miano najlepszego wśród „Biało-Czerwonych” w stawce rundy CEZ należy do Kluzy. Wojciech Subocz (Porsche 911 Carrera 2), Milos Zmeskal (RALT RT32) i Marian Czapka (Porsche 928) to skład podium w klasyfikacji GSMP dla samochodów historycznych, a Pucharze Strefy Europy Centralnej Samochodów Historycznych słowacko-polski pojedynek wygrał Zmeskal przed Czapką. Do mety dzisiejszych rund dotarło łącznie 91 zawodników.

Banovce (niedziela) - foto 04 - Agnieszka WoBkowicz

Po więcej informacji z cyklu Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski zapraszamy na nasz facebook.com/pzmGSMP