Z rajdów i rallycrossu do wyścigów górskich – Marcin Gagacki gościem specjalnym rund w Sopocie

Na cztery dni przed rozpoczęciem Grand Prix Sopot – Gdynia z satysfakcją możemy potwierdzić, że wśród atrakcji nadmorskich rund Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski znajdzie się również konkurs przygotowany wspólnie z naszym partnerem – marką Abarth. Kibice będą mogli wygrać przejazd po trasie wyścigu, w roli pilota na prawym fotelu modelu Abarth 124 Spider. Za kierownicę wsiądzie Marcin Gagacki – znakomity kierowca rajdowy i rallycrossowy. Bydgoski zawodnik ma za sobą ponad 65 startów w rajdach w Polsce i za granicą. Jego rajdowy dorobek to między innymi Wicemistrzostwo Polski Klasy OPEN N w RSMP 2015, Mistrzostwo Polski Grupy N z roku 2013, tytuł II Wicemistrza N-ki RSMP 2011 oraz wywalczone w 2011 Mistrzostwo Polski Klasy N3.

Marcin Gagacki - Foto 01 - autor Maciej Niechwiadowicz

Tegoroczną bronią Marcina Gagackiego na odcinkach specjalnych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski jest Skoda Fabia R5 – topowa rajdowa broń marki z Mlada Boleslav. Od początku swojej przygody ze sportem samochodowym (1998 rok) popularny „Gacek” startował takimi samochodami, jak: VW Polo, Opel Astra GSI, Honda Civic Type-R i Mitsubishi Lancer Evo.

W tym sezonie Marcin za kierownica Lancera Evo z powodzeniem rywalizuje także w najmocniejszej klasie Supercars w stawce OPONEO Mistrzostw Polski Rallycross. Po czterech rozegranych do tej pory rundach nasz gość specjalny, z jednym zwycięstwem na koncie, zajmuje drugie miejsce w kategorii Supercars. Należy pamiętać, że reprezentant OPONEO Motorsport, wspólnie z Marcinem Bilskim, mają ogromny wkład w reaktywację tej dyscypliny w randze narodowego czempionatu.

Marcin Gagacki - Foto 02 - autor Maciej Niechwiadowicz

Cieszymy się, że w tak napiętym programie startów Marcin znalazł czas także dla cyklu wyścigów górskich. Podobnie, jak podczas poprzednich eliminacji Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski zadaniem gościa specjalnego, będzie przewieźć laureatów konkursu po trasie wyścigu. Tym razem będzie to jedna z najbardziej rozpoznawalnych i specyficznych tras – Grand Prix Sopot – Gdynia. Co zrobić, żeby to właśnie do Was trafiła ta szczególna nagroda? Więcej szczegółów już wkrótce na oficjalnym profilu Facebook cyku GSMP. Bądźcie czujni!

Marcin Gagacki - Foto 03 - autor Maciej Niechwiadowicz

Marcin Gagacki: Choć jestem kierowcą rallycrossowym i rajdowym, to tak naprawdę moje serce już bije mocniej na myśl o tym, że czeka mnie weekend z Mistrzostwami Polski w Wyścigach Górskich. Z uznaniem obserwuję rywalizację w tym cyklu, która za sprawą świetnych kierowców i fascynujących samochodów, toczy się na wysokim poziomie. Oprócz tego doceniam wkład i wysiłki zmierzające do promocji widowisk, jakimi są rundy GSMP. Sam nawet kiedyś próbowałem swoich sił w okręgowych wyścigach górskich w kujawsko-pomorskiem i warmińsko-mazurskim, więc zaproszenie na jedną z rund Mistrzostw Polski to miłe wyróżnienie i nie zastanawiałem się długo nad decyzją. Wy też nie powinniście się zastanawiać nad tym czy wybrać się na wyścig w Sopocie, szczególnie że wasze tętno też może podskoczyć. W konkursach organizowanych na facebookowym profilu GSMP możecie wygrać przejazd po trasie wyścigu na prawym fotelu sportowego samochodu, który dla Was poprowadzę. Do sportów motorowych niezawodnie przyciągają nas przede wszystkim emocje, dlatego postaram się o to, by zwycięzcy konkursów mogli ich poczuć jak najwięcej.

Marcin Gagacki - Foto 04 - autor Maciej Niechwiadowicz

– – – – – –

Partnerami medialnymi są sportowefakty.wp.pl oraz autoklub.pl – portal sportów motorowych.
Po więcej informacji z cyklu Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski zapraszamy na nasz
facebook.com/pzmGSMP!

Fot.: Maciej Niechwiadowicz
Tekst: Mateusz Buchtyar

inf.pras.

Dodaj komentarz