Z Rzymu do Słomczyna!

Reprezentowała Polskę na Igrzyskach sportów motorowych w Rzymie, startowała w Kartingowych Mistrzostwach Polski, a teraz czas na dorosłe ściganie w gronie zawodników Rallycross w klasie Seicento – Sara Kałuzińska, bo o niej mowa, ma 17 lat i stoi u progu kariery jako kierowca wyścigowy.

 

Sara swoją przygodę z motosportem rozpoczęła za sprawą taty od motocrossu, następnie skorzystała z programu The Girls on Track Karting Challange organizowanego przez PZM przy wsparciu ambasadorów – Gosi Rdest i Rafała Sonika.

Zawodniczka z Gdyni znalazła się w gronie 12 najlepszych w kraju dzięki czemu otrzymała miejsce w pilotażowym półrocznym programie The Girls on Track. Przez cały cykl szkoleniowy trenerzy przyglądali się dziewczynom i na zakończenie wybrali 5 zawodniczek, które udały się do Lonato by przetestować profesjonalne wózki kartingowe. Sara dzięki bardzo dobrym wynikom w programie została zakwalifikowana do Kartingowych Mistrzostw Polski w których wystartowała dzięki wsparciu Polskiego Związku Motorowego, a także reprezentowała Polskę na pierwszych Igrzyskach Sportów Motorowych w Rzymie w kategorii Karting Slalom.

 

W sezonie 2020 zawodniczka z Gdyni wystartuje w cyklu Mistrzostw Polski Rallycross w klasie S.C. dzięki wsparciu Restmod DYNAMIC Custom & Classic, Metabo, Bosch Centrum Agares, Motocaina oraz Rally and Race.

 

Zachęcamy do kibicowania Sarze – wszystkie informacje znajdziecie na stronie www.fb.com/sarakaluzinska

inf.pras.