Z siódmego pola w Dubaju

 Załoga Michał Broniszewski/Bernd Schneider/Hubert Haupt/Yelmer Buurman/Abdulaziz Al Faisal wystartuje z siódmego pola do wyścigu 24-godzinnego w Dubaju, który rozpocznie się w piątek o godzinie 14.00 czasu lokalnego (11.00 czasu środkowoeuropejskiego). Kierowcy czarno-zielonego Mercedesa AMG GT3 z numerem 3 zespołu Black Falcon mają już za sobą sesję kwalifikacyjną i są gotowi do startu wyścigu.

0116 05 071s

- Liczyliśmy na miejsce w czołowej dziesiątce w sesji kwalifikacyjnej, ale w pierwszych treningach nasz samochód był wyraźnie wolniejszy od konkurentów. Przed sesją kwalifikacyjną organizator na prośbę producenta przeanalizował dane telemetryczne i czasy w poszczególnych sektorach – mówi Michał Broniszewski. Na tej podstawie zezwolono nam na zastosowanie ogranicznika dopływu powietrza do silnika o rozmiarze identycznym jak w poprzednim modelu SLS, dzięki czemu samochód stał się odczuwalnie szybszy. Efekt był od razu widoczny, bo strata do najlepszych była już wyraźnie mniejsza. Dzięki temu wywalczyliśmy siódme pole startowe, które powinno pozwolić nam na skuteczną walkę o czołowe pozycje od samego początku wyścigu. Liczymy na szybką, ale przede wszystkim równą i bezbłędną jazdę przez całe 24 godziny, bo tylko taka może zapewnić miejsce na podium. Ważna będzie strategia, a także łut szczęścia, bo można dużo stracić na przykład gdy w nieodpowiednim momencie zjedziemy na postój, a szczególnie na tankowanie. W bezpośredniej walce nadal jesteśmy wolniejsi od kilku rywali, ale 24h Dubai to specyficzny wyścig, gdzie niekoniecznie wygrywają najszybsi i podczas dobowego maratonu wszystko może się zdarzyć. Liczymy na niezawodność samochodu, bo trzeba pamiętać, że jest to zupełnie nowa konstrukcja i będzie to pierwszy start tego modelu.

20160114_110833s

Start wyścigu w piątek o godzinie 14.00. W Dubaju obowiązuje czas GMT +4h, a różnica w stosunku do czasu środkowoeuropejskiego wynosi +3 godziny. Na przykład godzina 14.00 w Dubaju to godzina 11.00 w Polsce.

* * * * *

 

20160114_135220_001as

Kim jest Michał Broniszewski?

43-letni polski kierowca wyścigowy. Mieszka w Warszawie. Żonaty, troje dzieci (dwie córki i syn). W wyścigach startuje od 2006 roku. Rozpoczynał swą karierę od startów w Ferrari Challenge. W roku 2009 zdobył tytuł mistrzowski w kategorii GTS serii International GT Open. W styczniu 2011 zajął drugie miejsce w prestiżowym wyścigu 24h w Dubaju. W 2015 roku był drugi w końcowej klasyfikacji kategorii Pro Am bardzo mocno obsadzonej Blancpain Endurance Series. Ma na swym koncie wiele zwycięstw w różnych klasach i seriach. Jest pierwszym Polakiem, który wygrał wyścig na legendarnym torze Monza. Więcej informacji: www.broniszewski.com.