Z urlopu prosto na rajd

Po wakacyjnej przerwie do rywalizacji powracają kierowcy startujący w Toruńskiej Lidze Rajdowej modeli RC. Tym razem betonowe kostki zastąpią szutrowe alejki parku miejskiego przy Domu Muz. Start już w niedzielę.

MJ0_6745

Choć do oficjalnego zakończenia wakacji pozostało jeszcze kilkanaście dni, kierowcy elektrycznych rajdówek już stęsknili się za wspólną rywalizacją i powrotem do walki o kolejne punkty w “generalce”. Okazją do odkurzenia karoserii będzie 9. Rajd TKM rozgrywany po raz pierwszy w tym sezonie na szutrowej nawierzchni. Modelarze spotkają się już  w najbliższą niedzielę, 23. sierpnia przy Domu Muz na Podgórzu. Start pierwszego zawodnika zaplanowano na godzinę 10:00.

Imponująco wygląda lista zgłoszeń do sierpniowego rajdu. Tuż po jej zamknięciu zliczyć można było aż 34 nazwiska. Nikogo nie przestraszyła luźna nawierzchnia, która choć widowiskowa – lubi wyrządzić szkody w modelach. O końcowym sukcesie nie raz więc decyduje spora porcja szczęścia, aby żaden kamyczek czy szyszka nie zakończyły przedwcześnie jazdy na oesach. W niedzielę na toruńskim Podgórzu kibice i miłośnicy rajdów RC będą mogli zobaczyć zatem najlepszych kierowców z Warszawy, Chełma, Poznania, czy Torunia. Do walki na oesach powracają też tegoroczni debiutanci, którzy na dość długo odłożyli swoje rajdówki na półki. Organizatorzy, mimo tak licznej frekwencji, zapowiadają jeszcze więcej jazdy i zabawy w piasku.

A co dokładnie będzie nowego?

Nowe rozwiązania testowane podczas niedawno rozgrywanego Szutrowego Pucharu Lata sprawdziły się i część z nich zostanie wdrożona również do oficjalnych zawodów. Przede wszystkim w ramach jednego etapu rozegranych zostanie więcej oesów. Na dwóch z nich pomiar czasu przejazdu będzie odbywał się metodą elektroniczną (jak do tej pory) – na środkowej próbie kierowcy mierzeni będą stoperami. Zniknie również obowiązek sędziowania kolegów przez samych zawodników. Z uwagi na wysoką frekwencję, zróżnicowane zostaną także odstępy wjazdu na oes. Wszystkie te zmiany mają spowodować, iż elektryczne rajdówki więcej czasu spędzą na próbach sportowych, a kierowcy spragnienie jazdy nie będą długo czekali na start do kolejnego odcinka specjalnego. Kolejna dobra wiadomość – również na niedzielnych zawodach kierowców pomiędzy oesami będą poruszali się po tzw. “dojazdówkach”.

Start pierwszego zawodnika zaplanowano na godzinę 10:00. Wręczenie pucharów i zakończenie imprezy odbędzie się ok. godziny 16:30.

MJ0_6770

Tekst i zdjęcia: Michał Jasiński

inf.pras.

Dodaj komentarz