Zakończyła się IV runda MPiPPCC. Zacięta rywalizacja i trudne warunki na poligonie.

Drugi dzień zmagań na poligonie w Żaganiu mocno dał się we znaki zawodnikom. Wszyscy uczestnicy IV rundy Mistrzostw Polski i Pucharu Polski Cross Country skarżyli się na upał i kurz. Po sobotnich zmaganiach trasa stała się jeszcze bardziej wymagająca, ale obyło się bez poważniejszych kontuzji.

Aukasz Kurowski
Podobnie jak w sobotę, drugi dzień zawodów otworzyli Amatorzy. To klasa stworzona dla kierowców bez licencji, a nawet bez… prawa jazdy. Jedyne wymagania to: wykupienie ubezpieczenia i przejście badań kontrolnych podczas zawodów. W tej klasie ponownie wygrał Cyprian Spurek, a drugi na mecie pojawił się Łukasz Dziel. Trzecia lokata należała do Tomasza Bartoszuka. Łukasz Dziel podsumował: „w niedzielę trasa była bardziej zniszczona, więc jechało się trudniej. Podobnie jak wczoraj dokuczał kurz i upał, ale nie było tak źle. Widzę u siebie postępy, a trasa wymagała sporej wytrzymałości i dobrej techniki, więc jestem zadowolony.”

Cyprian Spurek
Najbardziej zacięta rywalizacja toczyła się w Mistrzostwach i Pucharze Polski motocykli. Na 
specjalne życzenie zawodników skrócono czas trwania wyścigu z 90 do 60 minut. Po wyrównanej walce najlepszy czas wyścigu ponownie należał do Łukasza Kurowskiego z klasy S2 MP. Paweł Szturomski, przekroczył metę o 16 sekund później, ale wygrał w klasie Master MP. W klasie S1 MP zwyciężył Emil Przystupa, który zanotował czas o 34 sekundy gorszy. O komentarz poprosiliśmy Pawła Szturomskiego: „dopiero na mecie chłopaki powiedzieli mi, że Łukasz mnie nie dublował, tylko wyprzedzał. Okazało się, że to ja prowadziłem ten wyścig przez chwilę. Nie zamierzałem się do niego porównywać bo znam swoje miejsce w szeregu. Jestem po czterdziestce, dlatego startuję w klasie Master MP. W tym wyścigu walczyłem o przetrwanie. Warunki na trasie wymagały świetnej kondycji. Jestem bardzo zadowolony, wygrałem w klasie i niewiele mi brakowało by uzyskać pierwszy czas w wyścigu.”

Dawid Babicz
W klasyfikacji Quadów trzy najlepsze czasy należały do zawodników Quad Open Mistrzostw 
Polski. Najszybszy, podobnie jak w sobotę, okazał się Mateusz Krzyżosiak. Artur Szczebak także zaliczył 9. okrążeń, ale stracił blisko dwie minuty. O jedno okrążenie mniej przejechał Piotr Paździor. Po wyścigu Artur Szczebak powiedział: „dzisiaj jechało się trudniej, bo były większe dziury i bardziej się kurzyło. Pomimo to szło mi się dużo lepiej, być może się rozjeździłem. Próbowałem dogonić pierwszego, ale szybko wystartował i uzyskał dystans trudny do skrócenia. Musiałem jechać w kurzu i wyprzedzać, dlatego ciężko było odrobić straty. Jestem zadowolony z drugiego miejsca, więcej nie dałem rady osiągnąć. Nie jestem przyzwyczajony do 2-dniowych zawodów, ale widzę postępy.”

Emil PrzystupaRywalizację w swoich klasach wygrali:


Cyprian Spurek (numer 202) – Motocykle Amator

Dawid Babicz (numer 22) – Junior

Damian Azmin (numer 281) – Junior MP

Leszek Gałązka (numer 312) – Master

Paweł Szturomski (numer 2) – Master MP

Emil Przystupa (numer 90) – S1 MP

Łukasz Kurowski (numer 111) – S2 MP

Łukasz Madej (numer 234) – Senior 1

Krystian Szymkowiak (numer 442) – Senior 2

Piotr Zygarłowski (numer 1) – Quad Amator

Wiktor Kuśmierczak (numer 830) – Quad Junior 2k

Przemysław Jeż (numer 106) – Quad Open

Mateusz Krzyżosiak (numer 504) – Quad Open MP


Kompletne wyniki na stronie: www.motoresults.pl

 Leszek GaBa(zka

Więcej informacji na temat imprezy można znaleźć na stronie www.grupa4x4.pl

Więcej informacji na temat święta 34 Brygady Kawalerii Pancernej można znaleźć na stronie 34bkpanc.wp.mil.pl

Mateusz Krzyz_osiak

Mistrzostwa Polski i Puchar Polski Cross Country to cykl zawodów dla kierowców motocykli i quadów. Rywalizacja (głównie na piaszczystej nawierzchni) toczy się w kilkunastu klasach – zależnie m.in. od wieku zawodnika oraz pojemności silnika pojazdu. W trakcie weekendu rozgrywane są dwie eliminacje (każda jednego dnia). Startujący podzieleni są na trzy grupy. Czas trwania biegu każdej grupy to 90 min. Kolejne eliminacje przewidziano 2 i 3 czerwca w Mrągowie.

PaweB Szturomski Wiktor Kus_mierczak

inf.pras.

Dodaj komentarz