Załoga ORLEN Team kończy rajd Hungarian Baja na podium

Kuba Przygoński z pilotem Tomem Colsoulem zajęli trzecią pozycję w silnie obsadzonych zawodach Hungarian Baja, ósmej rundzie Pucharu Świata FIA w rajdach terenowych. Załoga ORLEN Team ostatniego dnia rajdu nie popełniła żadnego błędu i utrzymała miejsce na podium. Zawody wygrał lider Pucharu Świata Katarczyk Nasser Al Attiyah przed zeszłorocznym zwycięzcą Mikko Hirvonenem.

 ORLENTeam_HungarianBaja_DAY3 fot. MCH_Photo_1

W niedzielę zawodnicy dwukrotnie mieli do pokonania stukilometrowy odcinek. Pierwszy przejazd wygrał prowadzący w rajdzie Katarczyk Nasser Al Attiyah (Toyota Hilux Overdrive) przed Finem Mikko Hirvonenem i Kubą Przygońskim (obaj w Mini John Cooper Works R). Drugi przejazd niespodziewanie należał do Arona Domżały (Toyota Hilux Overdrive), który o sekundę wyprzedził Katarczyka. Hirvonen uzyskał trzeci czas, a Przygoński – czwarty. Cały rajd wygrał Al Attiyah i umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji Pucharu Świata. Drugie miejsce dla Mikko Hirvonena, który ostatecznie stracił do zwycięzcy ponad trzy i pół minuty. Najniższe miejsce na podium dla załogi ORLEN Team, która na metę dotarła ponad cztery minuty po Finie.

 ORLENTeam_HungarianBaja_DAY3 fot. MCH_Photo_3

Jesteśmy po zawodach Baja Węgry. Bardzo dobry start dla nas. Trzecie miejsce przy mocno obsadzonym rajdzie: na podium Nasser i Mikko, za nami Prokop, Domżała i Rautenbach. Bardzo się cieszymy z wyniku, tym bardziej że jechałem tu pierwszy raz. Fajne ściganie, dobre doświadczenie. Cały czas pracowaliśmy z Tomem nad ustawieniami samochodu i widzimy potencjał, żeby był jeszcze szybszy i lepiej się prowadził. Mam nadzieję, że wszystko uda się już skonfigurować przed Baja Poland”. – powiedział Kuba Przygoński na zakończenie Hungarian Baja.

 ORLENTeam_HungarianBaja_DAY3 fot. MCH_Photo_4

Do końca tegorocznej rywalizacji w Pucharze Świata FIA w rajdach terenowych pozostały jeszcze trzy rundy. W pierwszy weekend września zawodnicy zawitają do Szczecina i będą rywalizować w Baja Poland. Trasy odcinków specjalnych polskiej rundy już tradycyjnie zostały wytyczone wokół poligonu wojskowego w Drawsku Pomorskim i w okolicach gminy Dobra.

 ORLENTeam_HungarianBaja_DAY3 fot. MCH_Photo_5

Wyniki czołowej szóstki na zakończenie rajdu Hungarian Baja:

  1. NASSER AL ATTIYAH / MATHIEU BAUMEL – Toyota Hilux Overdrive 5:24:54

  2. MIKKO HIRVONEN / ANDREAS SCHULZ – Mini John Cooper Works R +3:38

  3. JAKUB PRZYGOŃSKI / TOM COLSOUL – Mini John Cooper Works R +8:02

  4. MARTIN PROKOP / JAN TOMÁNEK – Ford F-150 Evo +13:47

  5. ARON DOMŻAŁA / MACIEJ MARTON – Toyota Hilux Overdrive +16:04

  6. RAUTENBACH CONRAD / PALMEIRO FILIPE – Mini John Cooper Works R +25:29

 inf.pras.

Dodaj komentarz