Załoga ORLEN Team liderem po drugim etapie Italian Baja

Kuba Przygoński i Tom Colsoul dzięki równym i bezbłędnym przejazdom utrzymali pozycję lidera po drugim etapie rajdu Italian Baja. W klasyfikacji generalnej załoga ORLEN Team wyprzedza dwóch innych kierowców z Polski – Arona Domżałę i Martina Kaczmarskiego.

 Przygonski_Colsoul_ORLENTeam_ItalianBaja_21 fot.MarianChytka_MCHPhoto_low.jpg

W sobotę zawodnicy trzykrotnie pokonywali ponad 90-kilometrowy odcinek specjalny „Cantina”. Polsko-belgijski duet wspierany przez PKN ORLEN poranny przejazd pokonał spokojnie, uzyskując trzeci czas i tracąc do najszybszego Martina Kaczmarskiego tylko 22 sekundy. Drugi OS najszybciej pokonał Aron Domżała, a Przygoński był 14 sekund za nim. Ostatni przejazd należał już do załogi ORLEN Teamu, która była o 50 sekund szybsza od Domżały i tym samym umocniła się na pozycji lidera całego rajdu. Przygoński i Colsoul potwierdzają tym samym świetną formę i mądrą taktycznie jazdę. Cieszy również postawa Polaków, którzy byli najszybsi na wszystkich dzisiejszych odcinkach specjalnych.

 Przygonski_Colsoul_ORLENTeam_ItalianBaja_22 fot.MarianChytka_MCHPhoto_low.jpg

To był dla nas bardzo, bardzo dobry dzień. Prowadzimy w rajdzie i bardzo się z tego z Tomem cieszymy. Dzisiaj pokonywaliśmy trzykrotnie ten sam 90-kilometrowy OS, ale tak naprawdę za każdym razem przejazd był inny. Poranny odcinek był bardzo śliski i z dużą ilością wody po nocnych opadach. Nie dało się wszędzie dohamować i każdy przynajmniej raz wypadł z trasy. Drugi przejazd był już lepszy, ale dopiero na trzecim zrobiło się całkiem sucho, co pozwoliło na szybszą jazdę. Mamy fajne tempo i jedziemy mądrze taktycznie. Pierwszy odcinek, na którym można było dużo stracić, pokonaliśmy dość spokojnie, a ostatni, gdzie wszystko dało się przewidzieć, pojechaliśmy już bardzo szybko” – powiedział na mecie drugiego etapu Kuba Przygoński, dodając: „Cieszy mnie rywalizacja z innymi Polakami. Z jednej strony walczymy między sobą, ale z drugiej pokazujemy we Włoszech jak mocni są polscy rajdowcy”.

 Przygonski_Colsoul_ORLENTeam_ItalianBaja_23 fot.MarianChytka_MCHPhoto_low.jpg

W klasyfikacji generalnej drugie miejsce zajmuje Aron Domżała, który traci dwie i pół minuty, a trzeci jest Martin Kaczmarski tracący do lidera już ponad 4 minuty.

Szósta runda Pucharu Świata Cross Country zakończy się w niedzielę. Kierowcy będą mieli jeszcze do przejechania dwa odcinki specjalne po 86 km każdy.

 Przygonski_Colsoul_ORLENTeam_ItalianBaja_24 fot.MarianChytka_MCHPhoto_low.jpg

Klasyfikacja generalna Italian Baja po drugim etapie:

1. Kuba PRZYGOŃSKI/Tom COLSOUL (POL/BEL) Mini All4 Racing 3:36.01

2. Aron DOMŻAŁA/Maciej MARTON (POL) Toyota Hilux +2.35

3. Martin KACZMARSKI/Tapio SUOMINEN (POL/FIN) Toyota Hilux +4.11

4. Miroslav ZAPLETAL/Marek SÝKORA (CZE/SK) Ford F-150 Evo +6.41

5. Ronan CHABOT/Gilles PILLOT (FRA) Toyota Hilux +13.04

6. Fernando ÁLVAREZ/Juan Pablo MONASTEROLO (ESP/ARG) Toyota Hilux +17.16

7. Mohamed ABU-ISSA/Xavier PANSERI (QAT/FRA) Mini All4 Racing +18.53

 

Więcej informacji na www.orlenteam.pl i na Twitterze @TeamORLEN

inf.pras.

Dodaj komentarz