Załoga ORLEN Team wygrywa legendarny Italian Baja!

Kuba Przygoński i Tom Colsoul wygrali 24. edycję rajdu Italian Baja, szóstą eliminację Pucharu Świata cross country FIA. Załoga ORLEN Team była najszybsza na obu odcinkach specjalnych niedzielnego etapu, potwierdzając tym samym świetną dyspozycję w trakcie całego rajdu.

 Przygonski_Colsoul_ORLENTeam_ItalianBaja_51 fot.MarianChytka_MCHPhoto_low

Ostatniego dnia rajdu zawodnicy dwukrotnie pokonywali ponad 80-kilometrowy odcinek specjalny „Vavadrom”. Polsko-belgijski duet wspierany przez PKN ORLEN był najszybszy w trakcie obu przejazdów. Na porannym odcinku załoga o prawie dwie i pół minuty wyprzedziła Czecha Miroslava Zapletala, a w drugim przejeździe była szybsza o ponad minutę od Rosjanina Gadasina. Przygoński i Colsoul jechali dobrym, równym tempem i nie mieli żadnych przygód na trasie, których nie uniknęli dwaj inni Polacy walczący o podium. Aron Domżała miał awarię silnika, natomiast Martin Kaczmarski złapał trzy kapcie, dysponując tylko dwoma kołami zapasowymi. Sytuacja w stawce zmieniała się do ostatniej chwili. Skorzystał z tego jeden z faworytów, Katarczyk Mohammed Abu Issa, który na ostatnich kilometrach wskoczył na trzecie miejsce, tracąc ostatecznie do załogi ORLEN Team 31 minut. Drugie miejsce w klasyfikacji generalnej zajął Czech Miroslaw Zapletal ze stratą 16 minut do zwycięzcy.

 Przygonski_Colsoul_ORLENTeam_ItalianBaja_58 fot.MarianChytka_MCHPhoto_low

Bardzo się cieszymy z wygranej w tym legendarnej Italian Baja. Fajnie zapisać polskie nazwisko w historii tego 25-letniego rajdu. Bardzo dobre zawody i świetne tempo na wszystkich etapach. Do końca trzeba było bardzo uważać, być skoncentrowanym, bo na ostatnich kilometrach można było wiele stracić. Udało nam się uniknąć przygód, co w połączeniu ze świetnymi przejazdami przyniosło zwycięstwo. Dziękuję Tomowi za świetną współpracę i dziękuję wszystkim za wsparcie” – powiedział na mecie rajdu Kuba Przygoński.

Dzięki zwycięstwu w szóstej rundzie Pucharu Świata Cross Country załoga ORLEN Team awansowała na drugie miejsce cyklu i zwiększyła szansę na miejsce na podium w całym sezonie. Przygoński i Colsoul kolejny start w Pucharze Świata planują podczas dziewiątej eliminacji – Baja Poland.

 Przygonski_Colsoul_ORLENTeam_ItalianBaja_59 fot.MarianChytka_MCHPhoto_low

Klasyfikacja generalna 24. edycji rajdu Italian Baja:

1. Kuba PRZYGOŃSKI/Tom COLSOUL (POL/BEL) Mini All4 Racing 5:41:21.7

2. Miroslav ZAPLETAL/Marek SÝKORA (CZE/SK) Ford F-150 Evo +16:12.1

3. Mohamed ABU-ISSA/Xavier PANSERI (QAT/FRA) Mini All4 Racing +31:22.4

4. Fernando ÁLVAREZ/Juan Pablo MONASTEROLO (ESP/ARG) Toyota Hilux +34:48.0

5. Jes MUNK/Sebastien DELAUNAY (DEN/FRA) Toyota Hilux Overdrive +46:15.8

6. Elvis BORSOI/Stefano Rossi (ITA/ITA) Toyota Toyodell +49:20.1

11. Martin KACZMARSKI/Tapio SUOMINEN (POL/FIN) Toyota Hilux +6:31:29.1

 

Więcej informacji na www.orlenteam.pl i na Twitterze @TeamORLEN

inf.pras.

Dodaj komentarz