Zaplanuj rajdowe wakacje z Kajto!

Kajetan Kajetanowicz to jeden z najbardziej utytułowanych kierowców rajdowych w naszym kraju. W tym stanął do walki o historyczny, trzeci z rzędu tytuł Rajdowego Mistrza Europy. Przed nim 8 rund w walce o tytuł, w tym jedna w Polsce. To będzie sezon, w którym emocje i poziom adrenaliny sięgną najwyższego pułapu w dotychczasowej historii. Do walki w najpiękniejszych europejskich sceneriach staną najlepsi zawodnicy z całego świata! Planując urlop możesz pomyśleć o podróży po 7 europejskich miastach z Kajetanem Kajetanowiczem. Gdzie i kiedy w tym roku będziemy mogli zobaczyć zmagania Mistrza Europy?

 fot. Kajto.pl (1)

Reprezentant LOTOS Rally Team ma szansę osiągnąć największy sukces w swojej dotychczasowej karierze i postawić swoim rywalom poprzeczkę na niezwykle wysokim poziomie. Presje zdecydowanie zwiększa fakt, że pilotowany przez Jarka Barana kierowca zmierzy się z rekordową liczbą konkurentów. W Rajdzie Azorów Kajetan walczył z 27 innymi kierowcami w samochodach tej samej klasy, wygrywając aż cztery odcinki specjalne!”. W skróconym do ośmiu rund kalendarzu FIA ERC (Rajdowych Mistrzostw Europy) trzeba od początku narzucić prędkość, którą zawodnik LOTOS Rally Team ma we krwi.

Rajdy i urlop – połączenie doskonałe

Dlaczego nie połączyć przyjemnego z pożytecznym. Tegoroczne zmagania Rajdowych Mistrzostw Europy to podróż po najpiękniejszych europejskich miejscowościach. Planując urlop możesz trafić na naszego Mistrza i kibicując wesprzeć go w zmaganiach o trzeci mistrzowski tytuł.

4 słoneczne kurorty europejskie

Półwysep Iberyjski, Morze Śródziemne, Morze Adriatyckie? Słońce Hiszpanii, włoskie wino, śródziemnomorski klimat – zapowiedź udanego wypoczynku. Najbliższy rajd odbędzie się w Las Palmas na Wyspach Kanaryjskich, gdzie w ramach turystycznego zwiedzania miasta można wstąpić do Domu Kolumba – odkrywcy
i podróżnika sprzed setek lat, który tam właśnie spędzał swój wolny czas między kolejnymi wyprawami. Gorący klimat towarzyszyć będzie nam również w Grecji
w Lamie wśród woni gajów oliwnych i antycznych zabudowań. W czerwcu razem z Mistrzem będziemy mogli podziwiać krajobrazy Cypru najpopularniejszym środkiem transportu na wyspie – właśnie samochodem. Ale należy być tu cały czas czujnym, bo na Cyprze obowiązuje ruch lewostronny. Wrześniowym punktem wakacyjnych wojaży będzie miasto, do którego prowadzą wszystkie drogi – Rzymu. I w tym mieście kończy się podróż po słonecznych kurortach europejskich. Nie dla wszystkich jednak będzie to czas wypoczynku. Dla Mistrz Europy będzie to czas wytężonej pracy, czas walki o utrzymanie dotychczasowego tytułu. Dodatkowych, niezapomnianych emocji można dodać kibicując naszemu rodakowi w trakcie urlopu. Chwilowa przerwa od słońca pozytywnie wpłynie na nasz organizm, a emocje związane z rajdem udzielają się wszystkim Kibicom.

fot. Kajto.pl (2)

 

Po sąsiedzku – Czechy i Łotwa

Dla miłośników zwiedzania i pokonywania mniejszych odległości Kajetan Kajetanowicz zaprasza do Czech i na Łotwę. Poznawanie kuchni, obyczajów, miejsc historycznych to podstawowe zasady podróżowania. W czeskim Zlinie Mistrz poleca tradycyjne danie knedliczki. Z kolei kuchnię litewską trudno sobie wyobrazić bez czeburaków, czyli placków pieczonych na głębokim oleju nadziewanych mięsem. Jest to tym bardziej wskazane, że to kraje znajdujące się w sąsiedztwie. Wystarczy zabrać plecak i w drogę! Może zbaczając z turystycznego szlaku, wesprzecie
w zmaganiach Rajdowego Mistrza?

Cudze chwalicie, swego nie znacie…

Dla osób, które cenią uroki polskiej natury można trafić do Rzeszowa. Krajobraz górski, natura blisko człowieka, zabytki architektoniczne – to wszystko składa się na obraz podkarpacia. W okresie letnim aura sprzyja rowerzystom, którzy w aktywny sposób spędzają swój czas. Już w sierpniu polscy fani i turyści będą mieli okazję doświadczyć rajdowych emocji w Rzeszowie, gdzie odbywa się jedna z rund Rajdowych Mistrzostw Europy.

To się nigdy nie zmieni. Na samą myśl o zbliżającej się walce moje serce bije coraz mocniej. Jeszcze będąc dzieckiem, bardzo lubiłem zapach benzyny, ulatniający się podczas wizyt na stacjach. Wtedy jednak nie sądziłem, że wiele lat później będę mógł rywalizować na trasach Mistrzostw Europy, wspierany przez polski koncern paliwowy. Dziś, napędzany przez partnerów, na czele z Grupą LOTOS, kolejny raz staniemy do walki o tytuł mistrzowski. Ubiegłoroczny sezon pokazał, że nawet najszybsi nie mogą osiadać na laurach i muszą ciężko pracować, by utrzymywać dobrą passę. Od niektórych wymaga się więcej, a to jest dla mnie wielką motywacją. Cieszę się, że na prawym fotelu mojej rajdówki ponownie usiądzie Jarek Baran. To świetne, ponieważ razem odnosiliśmy największe sukcesy w naszych karierach rajdowych. Chcę także bardzo podziękować każdemu członkowi mojego zespołu, to oni są największą częścią każdego sukcesu!” – mówi Kajetan Kajetanowicz, zawodnik LOTOS Rally Team.

Tegoroczny sezon FIA ERC Rajdowych Mistrzostw Europy to osiem wymagających rajdów, podzielonych równo na cztery asfaltowe i cztery szutrowe. Po Rajdzie Azorów, który miał miejsce na przełomie marca i kwietnia załogi rywalizować będą na asfaltach Rajdu Wysp Kanaryjskich tuż po weekendzie majowym (04-06.05).

fot. Kajto.pl (3)

 

Kalendarz Rajdowych Mistrzostw Europy 2017:

 • 30 marca-1 kwietnia, Portugalia: Rajd Azorów (szuter)

 • 4-6 maja, Hiszpania: Rajd Wysp Kanaryjskich (asfalt)

 • 2-4 czerwca, Grecja: Rajd Akropolu (szuter)

 • 16-18 czerwca, Cypr: Rajd Cypru (szuter)

 • 3-5 sierpnia, Polska: Rajd Rzeszowski (asfalt)

 • 25-27 sierpnia, Czechy: Rajd Barum (asfalt)

 • 15-17 września, Włochy: Rajd di Roma Capitale (asfalt)

 • 6-8 października, Łotwa: Rajd Lipawy (szuter)

***

fot. Kajto.pl (4)

 

Kajetan Kajetanowicz – kierowca rajdowy (Automobilklub Polski), urodził się 5 marca 1979 r. w Cieszynie, mieszkaniec Ustronia; zawodnik LOTOS Rally Team, dwukrotny Rajdowy Mistrz Europy 2015 i 2016 oraz czterokrotny Rajdowy Mistrz Polski w latach 2010-2013.

 fot.kajto.pl

 inf.pras.

Dodaj komentarz