Zawodnicy Aforti Yujin Drift Team zdominowali cykl Drift TROPHY

11 listopada podczas ostatniej rundy cyklu Drift TROPHY w Toruniu zawodnicy Aforti Yujin Drift Team sięgnęli po kolejny w tym sezonie dublet. Najlepszy okazał się Mikołaj Zakrzewski, a drugi był Jan Sobierajski. Dzięki temu wynikowi Mikołaj Zakrzewski przypieczętował swoje zwycięstwo w całym cyklu.

Ostatnia runda cyklu Drift TROPHY w Toruniu zakończyła polski sezon driftingowy. Stąd też chęć ostatniej w tym roku rywalizacji na torze spowodowała, że do województwa kujawsko-pomorskiego zjechali się najlepsi drifterzy w kraju. Wśród nich nie zabrakło zawodników Aforti Yujin Drift Teamu, którzy w sezonie 2019 w cyklu Drift TROPHY byli bezkonkurencyjni – Mikołaj Zakrzewski prowadził w klasyfikacji generalnej, a tuż za nim był Sebastian Szymański – i tylko katastrofa mogła spowodować, że zakończą cykl bez pozycji na podium. Niespodzianki jednak nie było.

Już kwalifikacje, które odbyły się w niedzielę, 10 listopada, pokazały bardzo dobrą dyspozycję zawodników poznańskiej drużyny. Na 2. pozycji uplasował się Sebastian Szymański, 10. był Jan Sobierajski, a 17. Mikołaj Zakrzewski. Dało to zawodnikom Aforti Yujin Drift Team dobrą pozycję startową do poniedziałkowych (11 listopada) finałów, w których rywalizowali z przeciwnikami w systemie par (słabszy z danej pary odpadał).

W finałach zawodnicy Aforti Yujin Drift Team wspięli się na wyżyny swoich umiejętności. Bezkonkurencyjni tego dnia okazali się Mikołaj Zakrzewski i Jan Sobierajski, którzy dotarli aż do ścisłego finału. W decydującej rozgrywce najlepszy okazał się Zakrzewski i potwierdził swoją dominację w cyklu Dirft TROPHY (trzy z czterech tegorocznych rund). Natomiast nieco gorzej niż koledzy z drużyny spisał się Sebastian Szymański, który zakończył rywalizację w Toruniu na 10. pozycji.

Mimo przegranej w finale nie czuję niedosytu – mówi Jan Sobierajski z Aforti Yujin Drift Team. – W decydującym starciu przyszło mi rywalizować z kolegą z drużyny i już wtedy można było powiedzieć, że niezależnie od rozstrzygnięcia to będą dla nas dobre zawody. Jest to kolejna tegoroczna runda Drift TROPHY, którą kończymy z dubletem i to jest najważniejsze dla naszej ekipy – podsumowuje Sobierajski.

Dobre wyniki Aforti Yujin Drift Teamu przełożyły się na klasyfikację generalną. Mikołaj Zakrzewski całkowicie zdominował cykl Drift TROPHY i mając na koncie trzy indywidualne zwycięstwa sięgnął po tytuł najlepszego zawodnika w sezonie. Natomiast na trzeciej pozycji uplasował się Sebastian Szymański, któremu niewiele zabrakło do tytułu wicemistrza.

Ten tytuł to piękne podsumowanie mojego najlepszego sezonu w karierze – mówi Mikołaj Zakrzewski z Aforti Yujin Drift Team. – Przez cały rok niemal wszystko układało się perfekcyjnie. Team przygotował mi świetny samochód, dzięki wspólnym treningom z kolegami z drużyny ciągle podtrzymywałem formę, a dzięki sponsorom mogliśmy sobie pozwolić na solidne przygotowanie. Mam nadzieję, że po takim zakończeniu roku następny sezon będzie dla mnie jeszcze lepszy – dodaje Zakrzewski.

Mikołaj Zakrzewski zwycięstwem w Drift TROPHY potwierdził, że w tym roku dołączył do najlepszych drifterów w Polsce. Poza bardzo dobrą dyspozycja w tym cyklu, m.in. był drugi w zawodach cyklu Drift OPEN w Czarnej Górze czy zajmował pozycje na podium podczas rund Driftingowych Mistrzostw Polski. Dzięki bardzo dobrej formie, lider Aforti Yujin Drift Team zapewnił swojej drużynie pokazowe udziały w tak prestiżowych zawodach jak Gymkhana GRiD 2019 czy Rajd Barbórka 2019 (pokaz driftu).

inf.pras.