Zawodnicy Dunlopa na podium Mistrzostw Świata w Motocrossie w Assen

272

Miniony weekend był niezwykle udany dla zawodników Dunlop, startujących w zawodach na torze w Assen. Shaun Simpson zwyciężył w MXGP, a Damon Graulus w klasie EMX 250. Zawodnicy Dunlop zajęli również pięć miejsc w pierwszej dziesiątce wyścigu w MX2.

MXGP – zwycięstwo i awans Simpsona

Gautier Paulin

Shaun Simpson, jeżdżący Hitachi Construction Machinery Revo KTM na oponach Dunlop wygrał swoje drugie zawody w sezonie 2015. W trakcie weekendowych startów na torze w Holandii Simpson zajął pierwsze i trzecie miejsce. Te wyniki dały mu nie tylko zwycięstwo w całej imprezie, ale także awans na czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej MXGP, za jeżdżącymi również na oponach Dunlop: Gautierem Paulinem i Jewgienijem Bobryszewem (Team HRC), którzy zajmują drugie i trzecie miejsce.

Para z Team HRC w pierwszym biegu w Assen przekroczyła linię mety za Simpsonem, dzięki czemu Dunlop zajął wszystkie miejsca na podium.

W drugim wyścigu obaj zawodnicy Team HRC bardzo długo rywalizowali o zwycięstwo. Bobryszew prowadził przez znaczną część wyścigów, ale wskutek błędu na mecie był dopiero piąty. Paulin natomiast po trudnościach na starcie przebił się na czwartą pozycję. Shaun Simpson ukończył ten wyścig na trzecim miejscu.

Piaszczysty tor w Assen został przygotowany do zawodów w zaledwie cztery dni. Zawodnicy Dunlopa wybrali opony Dunlop Geomax MX32 na przód i opony do jazdy na piasku MX11 na tył.

MX2 – pięć miejsc Dunlopa w pierwszej dziesiątce wyścigu

W klasyfikacji MX2 Brent Van Doninck zajął trzecie miejsce, a na szóstym miejscy wyścig ukończył Julien Lieber jadący Yamahą. Ogólnie zawodnicy Dunlopa zajęli pięć z pierwszych dziesięciu miejsc w tej klasyfikacji.

Podium serii EMX 150

EMX 250 – zwycięstwo Damona Graulusa w klasie 250cc

Inny Belg, jadący Yamahą na oponach Dunlop, również ma za sobą udany weekend. Graulus odniósł swoje drugie w tym roku zwycięstwo w klasie 250cc Mistrzostw Europy w Motocrossie. Punkty za wygranie obu wyścigów ostatniej rundy zawodów pozwoliły
mu awansować na drug
ą pozycję w klasyfikacji generalnej.

Mistrzostwa Europy Honda 150 rozstrzygnięte

W rozgrywanej na oponach Dunlop serii EMX150 Tytuł Mistrza Europy zdobył 13-letni Fin Emil Weckman, który wygrał dwa ostatnie wyścigi sezonu. Łącznie zarówno Weckman, jak i jego główny rywal Jack Bintcliffe (Wielka Brytania) wygrali po pięć wyścigów, ale Fin zakończył sezon z dziesięciopunktową przewagą.

Podsumowanie weekendowych zawodów

Shaun Simpson

Za nami kolejny znakomity weekend dla Dunlopa. Zdobycie całego podium w pierwszym wyścigu to fantastyczny rezultat. Myślę, że z łatwością mogliśmy mieć na podium klasyfikacji łącznej dwóch lub więcej zawodników. Shaun w pełni zasłużył na zwycięstwo,
po raz kolejny da
jąc pokaz dobrej jazdy. Dobrze, że Gautier i Bobby umacniają swoją pozycję w klasyfikacji mistrzostw i że mamy trzech zawodników w pierwszej czwórce” – powiedział Eddy Seel, koordynator wyścigów MX z ramienia Dunlopa.

Cieszymy się, że Damon wygrał oba wyścigi i zakończył sezon na drugim miejscu. Tor był trudny i nasz zawodnik z całą pewnością ciężko zapracował na zdobyte punkty. Zawody w Assen musiały być szczególnym wyzwaniem dla młodych zawodników, jeżdżących w klasie EMX150. Dlatego podwójne zwycięstwo Emila pokazuje, że jest to rezultat godny Mistrza Europy” – dodał Steel.

Pełne wyniki i klasyfikacja Mistrzostw dostępne są na stronie mxgp.com.