Zawodnik Polish Automobile Club UK zdobywa 3 miejsce w Little Hornets Racing Academy.

W tą niedzielę odbyła się pierwsza runda Little Hornets Racing Academy na torze w Matchams mieszczącym się pomiędzy Ringwood a Bournemouth w Hampshire. Na starcie pojawiła się oczywiście nasza ekipa 303 Squadron Team, którą reprezentował Maksymilian Solarski jeszcze samotnie, ale niebawem się to zmieni, gdyż dziś odwiedził nasz team kolejny 8 latek. Colin Ważny dołączy do 303 Squadron Team gdzie będzie szlifował swój talent.
FB_20160306_20_56_32_Saved_Picture
Wracając do wyścigu .
Dzień przywitał nas przepięknym słoneczkiem, które ostatnio zbytnio nas nie rozpieszczało. Zmagania rozpoczęły się od praktyk 2x po 10 min, które pozwoliły na rozjeżdżenie się przed zawodami które składały się z Heat 1,2,3 oraz Finału.
WP_20160306_11_35_24_Pro__highres
Heat 1 .
Maks startował z 3 pozycji i już na drugim okrążeniu wskoczył na drugą pozycję, którą utrzymywał do momentu w którym popełnił błąd wypadł na pułapkę żwirową wykręcając niezłego spina. Automatycznie stracił 3 pozycje i natychmiast rozpoczął pogoń odrabiając dwie pozycje zameldował się na mecie na 3 miejscu.
Heat 2.
Dla Maksa tym razem start rozpoczął się z pozycji nr 5. Ten wyścig przebiegł bez większych dramatów, awans o jedną pozycję już na drugim okrążeniu dał 4 miejsce na mecie.
WP_20160214_12_48_31_Pro
Heat 3.
Start z pierwszego miejsca i chęć dowiezienia go do mety była ogromna, niestety start konkurentów był troszkę szybszy i na pierwszym kółku Maks traci 2 pozycje, którą utrzymuje do mety zajmując 3 pozycję.
Finał.
Suma punktów z Heat 1,2,3 dała Maksowi 4 pozycję startową która była dobrym miejscem do ataku na podium.
Atak przeprowadzony już na pierwszym okrążeniu dał pozycję lidera Maksowi którą utrzymywał z bezpieczną przewagą przez 3/4 wyścigu. Gdy wysokie tępo jakie Maks narzucił spowodowało że dogonił ogon stawki i zaczął przymierzać się do dublowania zawodnik przed nim popełnił błąd i zainicjował małą kraksę w której brała udział cała czołówka z Maksem na czele. Pech chciał że Maks utknął na bandzie gdy reszta pojechała dalej. Przez to zamieszanie Maks spadł na 3 pozycję którą przywiózł do mety.
Zamieszanie w finale było tak duże że wyniki zostały zakłamane. Podczas prezentacji ogłoszono że Maks zajął 5 miejsce. Oczywiście zaraz po ceremonii wręczenia pucharów nasz team złożył protest, który po analizie video został rozpatrzony pozytywnie i 3 miejsce wróciło do naszego kierowcy Maksymiliana Solarskiego. Puchar za 3 miejsce w pierwszej rundzie LHRA odbierze Maks podczas kolejnej rundy.
GRATULACJE MAKS!!!!
WP_20160306_15_19_00_Pro__highres
Dziękujemy naszym sponsorom za wsparcie którymi są:
- HGV Driver Recruitment
www.BigfootRecruitment.Com
-BW Garage
-Gadget repair service
http://www.gadgetrepairspecialists.co.uk/
-BW Service
-Speedy Driver Ltd.
-FoodStop Delicatessen
www.facebook.com/SouthamptonDelicatessen/?fref=ts
-Polish Produkt Ltd.
www.e-polishproducts.com/
- Dan Tech
- Anonse
www.anonse.co.uk
- TopMejt – Portal Polaków w UK
http://topmejt.co.uk/
DZIĘKUJEMY!!!! Naszym sponsorom oraz Tomaszowi Dembskiemu za pomoc w dzisiejszych zawodach.
Zapraszamy inne firmy do wspierania naszych najmłodszych zawodników których będzie coraz więcej.
inf.pras.