Zespół GT3 Poland testował we Włoszech

W ubiegłym tygodniu 4 dniowe testy na włoskich obiektach Misano i Mugello odbył zespół GT3 Poland, przygotowujący się w tym sezonie do rywalizacji w Porsche GT3 Cup Challenge Central Europe oraz do występu w dniach 18 i 19 marca podczas Hankook 12H Mugello-Italy.

GT3 Poland

Misano World Circuit Marco Simoncelli to nowy tor dla ekipy GT3 Poland, która tym razem pojawiła się z dwoma Porsche 991 GT3 Cup, w których jeździli Marcin Jedliński oraz Stanisław Jedliński.

Spędziliśmy dwa dni na przygotowaniach do nowego sezonu nad Adriatykiem – mówi Bartosz Opioła, manager teamu GT3 Poland. Ten tor to dla nas nowość, ale szybko udało się nam zaprzyjaźnić z nowym obiektem i testy wypadły bardzo pomyślnie. Kolejne dwa dni to jazdy na Mugello w okolicy Florencji, gdzie chcieliśmy się sprawdzić przed wyścigiem endurance, który jedziemy tam za tydzień.

Przedsezonowy występ we Włoszech to dobra rozgrzewka dla Marcina Jedlińskiego, który w ubiegłym roku zajął drugie miejsce w cyklu Porsche GT3 Cup Challenge Central Europe, a obecnie przygotowuje się do kolejnego 3 już sezonu za kierownicą Porsche GT3 Cup.

Marcin Jedliński: Nasza „włoska robota”, jaką wykonaliśmy w ubiegłym tygodniu na Misano i Mugello to przedsezonowy trening na dwóch bardzo ciekawych torach. Po raz pierwszy miałem okazję jeździć na Misano, który okazał się bardzo ciekawym miejscem doi prowadzenia testów. Trening i rozjeżdżenie na 4064 metrowym obiekcie w okolicy Rimini, sprawił nam wiele satysfakcji. Na Mugello to była już zdecydowanie dobra rozgrzewka przed występem w cyklu International Endurance Series, do której zaliczany jest wyścig Hankook 12H Mugello-Italy. Tym razem pojawimy się zespołem czteroosobowym. Wyścig ten będzie dobrym rozjeżdżeniem przed zbliżającym się sezonem Porsche, więc specjalnie nie liczę na zdobywanie miejsc, a bardziej na trening. Za kierownicą oprócz mnie zasiądzie mój tato, Bartek Opioła i Robert Lukas.

Wyścig na Mugello International jak co roku podzielony jest na dwie odsłony. W piątek zawodnicy wystartują punktualnie o godzinie 14:00 i spędzą 4 godziny na torze, aż do 18:00. Restart wyścigu zaplanowany został na sobotę o godz. 9:30 i następnie potrwa do godziny 17:30.

Zapraszamy do śledzenie naszego występu podczas włoskich zawodów na Mugello na naszym profilu facebook: https://www.facebook.com/GT3Poland

inf.pras.

Dodaj komentarz