Zespół RALLY and RACE Team w Rajdzie Rzeszowskim by wirtualnerajdy.pl.

Kolejna już 8 runda tegorocznego europejskiego czempionatu zawitała do Rzeszowa na kręte, a miejscami szybkie podkarpackie odcinki specjalne, których było 13. Aby poczuć klimat rajdu oraz zwiększyć jego realizm organizator wirtualnerajdy.pl przygotował modyfikacje tekstur, który istotnie dodały smaku podczas jazdy.

rbr_1755-950x535

 

Nasz zespół w tej rundzie reprezentowało 6 zawodników.

W klasie JuniorERC(samochody R2) byli to Jakub Tuszyński oraz Mariusz Domanus.

Jakub podróżował po OSach Fordem Fiestą R2t dzięki unikaniu kłopotów na trasie oraz dobremu tempu osiągnął metę jako 7 w swojej klasie.

Mariusz jadący Oplem Adamem R2 dzięki wyśmienitemu tempu osiągną metę jako 3 dzięki czemu zgarnął sporą ilość punktów. Gratulacje!

W klasie ERC3(rajdówki R3 i S1600) nasz zespół reprezentował Piotr Jędras w Hondzie Civic Type-R R3. Dzięki solidnemu tempu po 5 odcinkach zajmował 5 miejsce w klasie jednak na odcinku 6 odpadł z rywalizacji.

W klasie ERC2(auta N4) tradycyjnie braw naszego team ‘u bronił Marcin Marciniec jadący Subaru Imprezą N14 N4. Niestety drugi rajd z rzędu z problemami. W swoim domowym rajdzie Marcin popełnia masę błędów korzystając dwukrotnie z systemu Rally2. Jednak dzięki pechowi rywali i wysokiemu tempu podczas drugiego etapu kończy rajd na 4 miejscu w klasie, niemal zapewniając sobie tytuł wicemistrza Europy przy jednoczesnym zachowaniu szansy na zdobycie złota.

W najwyższej kategorii ERC1(dla aut R5 i S2000) barw zespołowych bronili Kowalski Bartosz i Biały Michał w Fordach Fiesta R5.

Michał pokazywał wysokie tempo dzięki czemu po 7 odcinkach zajmował dobre 7 miejsce jednak na odcinku numer 8 kończy przygodę z rajdem.

Bartosz zakończył udział w rajdzie na 4 odcinku specjalnym.

MarciniecERCRzeszowski1

Zespołowo zajmujemy 4 miejsce w rajdzie i takie też zajmujemy w klasyfikacji rocznej z 100pktową przewagą nad 5 zespołem oraz 20 punktami straty do miejsca 3.

Kolejna runda to również rajd asfaltowy, a mianowicie Rajd Barum startujący 2 września.   

inf.pras.

Dodaj komentarz