Zespół Walkenhorst BMW na oponach Dunlop zwycięzcą Nordschleife Speed Trophy 2015

Po roku intensywnych zmagań na Nürburgring, najbardziej wymagającym torze świata, nazywanym przez fanów motoryzacji „Ring”, zespół Walkenhorst Motorsport – jadący BMW Z4 GT3 na oponach Dunlop – zwyciężył w prestiżowych Mistrzostwach VLN Speed Trophy. Do triumfu w klasyfikacji generalnej Mistrzostw w sezonie 2015 zespołowi w składzie Jesse Krohn (Finlandia) i Victor Bouveng (Szwecja) wystarczyło zajęcie szóstego miejsca w weekendowym, dziesiątym w tym roku, wyścigu.

 Rywalizacja na torze Nordschleife

Walkenhorst Motorsport ma za sobą niezwykle udany sezon, w trakcie którego odniósł dwa zwycięstwa i regularnie zdobywał punkty w pozostałych startach. Dobre wyniki zespołu to m.in. zasługa partnerstwa z Dunlopem i wykorzystania zaawansowanego programu rozwoju opon prowadzonego przez markę przez ostatnie dwa lata.

Sobotni wyścig potwierdził wysoką formę teamu.Najpierw Jesse Krohn wywalczył pole position, przejeżdżając okrążenie w rekordowym czasie 8 minut i 1.3 sekundy – był to najlepszy rezultat w tegorocznych kwalifikacjach na trudnym 26-kilometrowym torze
w niemieckich górach Eifel. Później zespół imponował też rewelacyjnymi wynikami cząstkowymi osiąganymi w trakcie zawodów.

Speed Trophy jest kolejnym trofeum zdobytym przez zespół, korzystający z opon przygotowanych przez Dunlop specjalnie do jazdy na trasie Nordschleife. Podobny sukces osiągały w słynnych 24-godzinnych wyścigach zespoły Mercedes AMG (w 2013 r.) i BMW
(w 2010 r.).

Wygrywając w najszybszej klasie, najtrudniejszych europejskich wyścigów na wytrzymałość, osiągnęliśmy cel na ten rok. Jesteśmy dumni z naszego partnera, zespołu Walkenhorst BMW i cieszymy się, że mogliśmy przyczynić się do jego zwycięstwa w VLN Speed Trophy” – powiedział Alexander  Kuehn, menedżer ds. opon na wyposażenie fabryczne Dunlop Motorsport.

Zwycięstwo Walkenhorst BMW w Mistrzostwach VLN Speed Trophy 2015, to najważniejszy, choć nie jedyny sukces Dunlopa uzyskany podczas minionego weekendu. W kwalifikacjach wszystkie trzy miejsca na podium zajęły zespoły korzystające z dostarczanych przez Dunlop opon GT. Na drugiej pozycji – za rekordowym zespołem Walkenhorst – znalazł się imponujący pod względem designu prototyp Scuderia Glickenhaus SCG003, a tuż za nim Mercedes AMG SLS zespołu Car Collection.

Rezultat rywalizacji na Pętli Północnej dowodzi, że stworzyliśmy oponę, która znakomicie radzi sobie w różnego typu samochodach. Zamierzamy kontynuować rozwój GT3 w kolejnych startach w sezonie 2016″ – dodał A. Kuehn.

 Zespół Walkenhorst BMW na oponach Dunlop

Rok 2015 jest niezwykle udany dla Dunlopa. Oprócz VLN Speed Trophy 2015, zespoły wspierane przez markę zwyciężyły również w Europejskiej Serii Le Mans, Mistrzostwach Świata FIA Endurance w klasie LMP2, a także w rywalizacji na dwóch kołach – Mistrzostwach Świata FIM Endurance oraz Isle of Man TT.

Dunlop, marka należąca do The Goodyear Tire & Rubber Company, jest jednym z wiodących światowych producentów opon klasy high i ultra high performance, z imponującą historią sukcesów i rekordów w sportach motorowych. Bogate doświadczenie firmy w dziedzinie wyścigów opiera się na ciągłym rozwoju innowacyjnych technologii projektowania i produkcji opon do codziennej jazdy. Wielu wiodących producentów samochodów, w tym Mercedes, Renault Sport, Jaguar, Audi, Bentley, Maserati, VW, SEAT, Mini, Toyota i BMW montuje najnowsze opony Dunlop jako pierwsze wyposażenie. W 2013 roku minęła 125. rocznica powstania marki i wynalezienia przez jej założyciela opony pneumatycznej. Więcej informacji o Dunlop można znaleźć na stronach www.dunlop.euwww.motorsport.dunlop.eu.

Goodyear jest jednym z największych producentów opon na świecie. Firma zatrudnia 66 000 osób i wytwarza swoje wyroby
w 49 zakładach w 22 krajach na świecie. Posiada dwa Centra Innowacji w Akron, w stanie Ohio i Colmar-Berg, w Luksemburgu, które dostarczają najnowocześniejszych rozwiązań w zakresie produktów i usług, będących wyznacznikiem standardów
i technologii w przemyśle. Więcej informacji na temat Goodyear i produktów firmy znajduje się na stronie www.goodyear.com/corporate. W Polsce firma oferuje opony takich marek, jak: Goodyear, Dunlop, Fulda, Sava i Dębica. Jest także głównym akcjonariuszem Firmy Oponiarskiej Dębica S.A., która jest największym tego typu zakładem w Europie, zatrudniającym prawie 3 tys. osób.

 inf.pras.

 

Dodaj komentarz