Zielone piekło z GT3 Poland

Tor Nurburgring zlokalizowany w górach Eifel będzie kolejnym miejscem rywalizacji tegorocznego pucharu Lamborghini Blancpain Super Trofeo w którym wystąpią kierowcy polskiego zespołu GT3 Poland. W dwóch Lamborghini Huracanach zobaczymy Teodora Myszkowskiego z Andrzejem Lewandowskim oraz Rafała Mikruta i Grzegorza Moczulskiego.

_FCS8048

Dla obu duetów kluczowym elementem niemieckiego weekendu będzie sukces osiągnięty w trakcie kwalifikacji, które ustawią zawodników na polach startowych do sobotniego i niedzielnego wyścigu.

Po 8 wyścigach w Lamborghini Blancpain Super Trofeo rozegranych na torach Monza, Silverstone, Paul Ricard i Spa Francorchamps w klasie AM na trzeciej pozycji znajdują się Teodor Myszkowski i Andrzej Lewandowski, którzy wciąż mogą liczyć nawet na 1 miejsce na koniec sezonu ponieważ do 1 zawodnika tracą zaledwie 7 punktów.

Duet Mikrut/Moczulski zajmuje przed zawodami na Nurburgringu 16 pozycję. Dla kierowców Lamborghini o numerze 21 wyścig w górach Eifel będzie kolejną szansą na zdobycie cennych punktów

„Zielone piekło”, bo tak nazywany jest tor Nurburgring, swój pierwszy wyścig gościło w 1927 roku. Już w dniach 16-18 na tym obiekcie pojawi się 42 Lamborghini Huracan LP620-2.

– Prosto z Brna wybraliśmy się do Niemiec, gdzie powalczymy w pucharze Lamborghini – mówi Bartosz Opioła, manager teamu GT3 Poland. Jedziemy walczyć o wysokie pozycje. Auta są dobrze przygotowane. Mieliśmy okazję potrenować w Brnie. Teodor i Andrzej chcą ostro powalczyć. W grę wchodzi miejsce na podium na koniec sezonu więc nie będzie w ich przypadku jazdy na dojechanie, tylko rywalizacja. Rafał i Grzegorz są również głodni sukcesu. Dla nas Nurburgring będzie nowością. Trzeba będzie szybko nauczyć się szybkiego i technicznego toru. Wszyscy mówią, że kwalifikacje odegrają kluczowe znaczenie, dlatego chcemy się do nich dobrze przygotować.

Rywalizacja na torze o długości 5148 metrów rozpoczyna się w piątek od 9:45 kiedy odbędzie się briefing zawodników. Pierwszy wyjazd na tor podczas wolnego treningu odbędzie się o 10:45, a drugi o 14:45. Sobota to sesje kwalifikacyjne od godziny 10:10.

Pierwszy wyścig ruszy na Nurburgringu w sobotę 17 września o godzinie 15:05. Wyścig nr 2 to niedzielna odsłona i start o godzinie 10:50, a już o 11:55 zobaczymy zawodników na podium.

Zapraszamy na nasz profil Facebook: https://www.facebook.com/GT3Poland, gdzie będzie można śledzić nasze zmagania oraz galerie zdjęć z zawodów.

 inf.pras.

Dodaj komentarz