Została ostatnia eliminacja

W niedzielę 23 października 2016 r. odbyła się przedostatnia runda Dolnośląskiej Ligi Rajdowej 2016 – 6 Rajd STEP. Bazą zawodów była Lutomia Górna, a próby sprawnościowe zlokalizowane były w Świdnicy.

idzi

Organizator zmagań – grupa Amator Rally, wykorzystała dwie znane wcześniej próby pn. „Towarowa” i „Składowa”, ale odbyły się one w nowej, ciekawszej konfiguracji. Uzupełnieniem repertuaru OSów była nowa próba pn. „Ciepłownia”. Takie pętle zawodnicy musieli pokonać trzykrotnie.

Tym razem Bielawską Grupę Motorsport reprezentowały cztery załogi.

W klasie drugiej w Suzuki Swift walczyli Mariusz i Kacper Pruchniccy, ale jak sami przyznają, nie był to ich rajd. Niestety kiepskie przygotowanie odbiło się na naszym samochodzie. Od pierwszej pętli mieliśmy problemy z mocą – relacjonuje Kacper Pruchnicki, pilot załogi. – Nasze suzuki jechało praktycznie na pierwszym i drugim biegu. Po szybkiej diagnozie okazało się, że awarii uległa cewka zapłonowa, ale mimo tego dla zabawy postanowiliśmy jechać do końca. Przejechaliśmy kolejne dwie próby drugiej pętli i nadeszła trzecia. Niestety na przedostatnim zakręcie nasz silnik „opuścił” komorę silnika. Samochód podskoczył, przez co zerwały się dwie poduszki mocujące silnik, który oparł się na półosi, a ta się ukręciła. Nie mogliśmy jechać dalej. Przepraszamy kibiców, którzy w tym dniu czekali na nas, ale obiecuję, że się poprawimy.

jagielnicki

Trzy pozostałe załogi Bielawskiej Grupy Motosport wystartowały w klasie do 900 ccm. Już od pierwszej pętli z problemami technicznymi zmagał się duet Bartosz Jagielnicki / Paulina Zamaria. Ich Fiat 126p ponownie dał się we znaki i zawodnicy zakończyli zmagania na 9 miejscu w klasie.

Zadowolony z przebiegu zawodów jest inny kierowca „malucha” – Adam Idzi, którego pilotuje jego syn, Arkadiusz. – 6 Rajd STEP możemy zaliczyć do udanych pod kątem organizacyjnym jak również logistycznym – opowiada kierowca. – Odcinki były szybkie, miały zmienną nawierzchnię i lepszą konfigurację niż rok temu. Samochód spisywał się bez problemów, gorzej było z kierowcą – żartuje Adam. – Nie ustrzegliśmy się kilku mniejszych błędów, były obroty i krawężniki. Jednak na ostatniej próbie, żeby zadowolić kibiców, którzy od rana dzielnie kibicowali wszystkim załogom, pożegnaliśmy ich kilkoma ,,bączkami”. Podziękowania kierujemy do naszych sponsorów – Paweł Kosowski, sklep motoryzacyjny AUTOEXPERT , AUTOREJESTROWNIE Sławomir Szpot oraz REMONTY PRZYCZEP 889-66-44-00.

Adam i Arek ostatecznie ukończyli zawody na 8 miejscu w klasie 1 i 38 w klasyfikacji generalnej.

Po niezbyt udanej „przygodzie” podczas zawodów w Walimiu bracia Sławomir i Tomasz Szel wystartowali wypożyczonym samochodem. Celem załogi było dojechanie do mety na co najmniej szóstym miejscu w klasie i uzbieranie kilku punktów, które przypieczętowałyby zdobycie tytułu mistrza klasy I w całym cyklu Dolnośląskiej Ligi Rajdowej. – Nasz plan się udał, i to z nawiązką – cieszy się Sławek, kierowca. – Dzięki zaufaniu naszego kolegi Grzegorza Trzeciaka, rywala z rajdowych tras, mogliśmy wystartować jego cywilnym autem, które bardzo przypomina naszą rajdówkę. W kontekście całej tej sytuacji i braku auta do startu, zrozumieliśmy co tak naprawdę oznacza rajdowa rodzina. To naprawdę świetne uczucie, kiedy możesz liczyć na pomoc swoich rywali.

pruchnicki

Przed zawodami Sławek i Tomek chcieli osiągnąć metę na szóstym miejscu w klasie. Dzięki szybkiej i czystej jeździe zdobyli drugie miejsce dopisując do swojego dorobku kolejnych osiem punktów. W tej sytuacji tytuł mistrzowski mają już zapewniony.

Ostatnia runda Dolnośląskiej Ligi Rajdowej – 5 Jugowska Barbórka odbędzie się 4 grudnia 2016 r. Tam także zobaczycie naszych zawodników. A tymczasem za niespełna dwa tygodnie w dniach 5 i 6 listopada na terenie powiatu dzierżoniowskiego odbędzie się organizowany przez Bielawską Grupę Motosport „BSK TECH Rajd Wikinga”. Szczegóły odnośnie rajdu znajdziecie na www.bgmsport.pl

szel

Adam Idzi / Arkadiusz Idzi, Fiat 126p, 8 miejsce w klasie 1

 

Sławomir Szel / Tomasz Szel, Daewoo Tico, 2 miejsce w klasie 1

 

 

 

PODPISY ZDJĘĆ:

Pruchnicki – fot. P. Puchalski

Idzi, jagielnicki – fot. P. Wawrzyn

Szel – Grzegorz Uss

inf.pras.

Dodaj komentarz