1/4 mili się profesjonalizuje, od tego roku będą oficjalne Mistrzostwa Polski

Od tego roku paleta oficjalnych wydarzeń rangi Mistrzostw Polski powiększy się o wyścigi równoległe. To oznacza, że uczestnicy jak i organizatorzy chcą przejść z amatorskiej do profesjonalnej rywalizacji.

Pojawił się oficjalny kalendarz, który przewiduje 5 eliminacji w sezonie letnim. Lokalizacje to głównie tereny lotnisk, jest także obiekt w Ułęży. Na finałową rundę pod koniec sierpnia organizator zapowiada ciekawą lokalizację, którą poznamy w trakcie sezonu. 1 runda odbędzie się wspólnie w połączenie z innymi wydarzeniami oraz piknikami rodzinnymi.

Udział w Mistrzostwach Polski oznacza także, że uczestników obowiązuje Regulamin Ramowy oraz Regulaminy Uzupełniające. Kaski czy sportowe pasy w mocniejszych klasach będą obowiązkowe. A w najmocniejszych niezbędne będą klatki bezpieczeństwa oraz systemy gaśnicze.

Za organizacje odpowiedzialny będzie Fast VAG, który od tego roku, współpracując z Polskim Związkiem Motorowym, bierze na swoje barki przygotowanie oficjalnych Mistrzostw Polski w Wyścigach Równoległych.

Kalendarz Mistrzostwa Polski w wyścigach równoległych 2024:

  • 1 runda – 3-4 maja – lotnisko Piła
  • 2 runda – 2 czerwca – lotnisko Olsztyn Dajtki
  • 3 runda – 30 czerwca – Moto Park Ułęż
  • 4 runda – 21 lipca – lotnisko Mielec
  • 5 runda – 24 sierpnia – lokalizacja nieznana