1 Rajd Jastrzębski

405

W dniach 4-5 października został zorganizowany 1 Rajd Jastrzębski, który był 5 rundą Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska. Bazą rajdu była Hala Widowiskowo-Sportowa, gdzie poza biurem znajdował się też park serwisowy.  Do startu zgłosiło się ponad 70 załóg. Kierowcy w piątek mieli czas na zapoznanie się z trasą, a w dniu kolejnym rywalizowali na odcinkach specjalnych „Borynia” i „Cisówka”, które pokonywano 3-krotnie. Emocji i pięknego widowiska nie zabrakło!

W klasyfikacji generalnej najszybsza była załoga Gracjan Grela/Marta Momot, jadąca Hondą Civic.
Drugie miejsce zajął Michał Anaszkiewicz z Wojciechem Kozłowskim, również siedzacy w Hondzie Civic. Puchar za trzecie miejsce odebrał Krzysztof Marcok i Piotr Mitręga w Hondzie Civic.

W klasyfikacji GOŚĆ najlepszą załogą był Rafał Pochłopień z Pawłem Duniewiczem (Opel Astra). Następny był Patryk Łączka i Kamil Milej (Honda Civic Type R). Trzecie miejsce zdobył Radosław Siuda i Zbigniew Gruszka (Ford Fiesta R2).

W klasyfikacji LEGENDY pierwsze miejsce zdobył Kavalcotti z Kazimierzem Zeprzałką (Peugeot 309). Drugie miejsce należało do załogi Jakub Kłos/Mateusz Bucht Yar (Renault Clio). Na trzecim miejscu podium stanął Przemysław Gosztyła i Barbara Gosztyła (Opel Astra).