1 Rajd Sontrans: Warmińskie szutry w wakacyjnej odsłonie

Już w najbliższą niedzielę 11 lipca kierowcy z Warmii (i nie tylko) zmierzą się w 1 Rajdzie Sontrans, rozgrywanym na szutrowych torach we Frączkach i Dąbrówce Wielkiej. Będzie to druga runda rozgrywanych w formule Super KJS Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Powiatu Olsztyńskiego.

Rajdowa Warmia jest znana nie tylko lokalnym kierowcom ze swoich wymagających i urokliwych szutrowych tras. „Wychowało” się na nich już wielu znakomitych zawodników, a kolejni mają szansę do nich dołączyć. Taką możliwość kierowcom-amatorom dają szutrowe Super KJSy, które łączą szlifowanie techniki jazdy po luźnej nawierzchni z nutką rywalizacji. I to właśnie z myślą o nich Automobilklub Warmiński organizuje w tym sezonie Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Powiatu Olsztyńskiego, którego drugą odsłoną będzie 1 Rajd SONTRANS, organizowany w niedzielę 11 lipca.

Na uczestników rajdu czeka 7 prób, które rozegrane będą na szutrowych torach we Frączkach i Dąbrówce Wielkiej, znajdujących się na terenie podolszyńskiej gminy Dywity. Łączna długość trasy, jaką pokonają uczestnicy, to 105,15 km, z czego 13,7 km to próby. Zawody będą odbywać się w formule Super KJS, są więc przede wszystkim przeznaczone dla kierowców nie posiadających licencji, w podziale na 5 klas w zależności od pojemności silnika. Mogą się tu zmierzyć także licencjonowani kierowcy, dla których przewidziana jest klasa Gość. Co ciekawe, poza konkurencją i tylko we własnej klasie w 1 Rajdzie SONTRANS można wystartować także… quadem.

Organizatorzy nie zapomnieli także o kibicach, dla których przewidziano dodatkowe atrakcje w postaci szkolenia z pierwszej pomocy oraz loterii. Rajd rozpocznie się o godz. 11:00 na torze we Frączkach i również tam zakończy się wręczeniem nagród ok. godz. 18:00.

Więcej informacji na stronie http://www.akwarminski.pl/index.php

 

AM