niedziela, 28 maja, 2023
Strona głównaRajdy1. Rally and Race Rajd Jarociński - rajdy wracają do Wielkopolski!

1. Rally and Race Rajd Jarociński – rajdy wracają do Wielkopolski!

Rajdy samochodowe… wracają do Wielkopolski! Z niebywałą dumą możemy dziś ogłosić, iż redakcja Rally and Race stała się partnerem oraz współorganizatorem trzeciej rundy cyklu RMPZ – 1. Rally and Race Rajdu Jarocińskiego. Zadbamy o to, aby w dniach 1-2 lipca 2023 Jarocin stał się prawdziwą… rajdową stolicą Polski!

Proces tworzenia i rozwoju redakcji Rally and Race miał swoje oczywiste kamienie milowe. Po pierwsze – przeszło dekadę temu wydaliśmy dziewiczy, stricte amatorski magazyn (pod inną nazwą), skupiając się głównie na lokalnych KJS-ach… Po kilku latach powołaliśmy do życia witrynę internetową, która stała się jedną z najchętniej odwiedzanych, branżowych stron. A w zeszłym roku, świętując nasze dziesięciolecie, zbudowaliśmy własną drużynę – Krzysztof Czechak Rally and Race Team. Co szykujemy dla Was w tym roku? Cóż, można powiedzieć to już oficjalnie – Rally and Race stanie się… współorganizatorem rundy RMPZ!

Dokładnie tak! Łączymy siły z Gminą Jarocin, Panem Burmistrzem Adamem Pawlickim oraz Maciejem Raczewskim, włodarzem cyklu Rajdowych Mistrzostw Polski Zachodniej. Owocem tej współpracy będzie… 1. Rally and Race Rajd Jarociński, rozgrywany w formule SKJS w dniach 1-2 lipca, w Jarocinie. Razem przywrócimy Wielkopolskę na motorsportową mapę!

fot. Rajdowe Mistrzostwa Polski Zachodniej – oficjalny profil Facebook

Tu wszystko się zaczęło

1. Rally and Race Rajd Jarociński będzie wyjątkowym wydarzeniem dla naszego redaktora naczelnego, Krzysztofa Czechaka. Krzysztof jest rodowitym mieszkańcem Jarocina, tam narodził się też projekt Rally and Race. Impreza będzie więc doskonałą okazją, aby zarazić mieszkańców motorsportową pasją i pokazać, jak wiele emocji niosą rajdy samochodowe:

Pomysł na organizację rajdu pojawił się już kilka miesięcy temu. Była to inicjatywa Pana Burmistrza, Adama Pawlickiego, zaś Gmina Jarocin wyciągnęła pomocną dłoń. Kwestia przygotowania imprezy i wszystkie zagadnienia techniczne zostały powierzone Maciejowi Raczewskiemu, który od wielu lat dba o cykl Rajdowych Mistrzostw Polski Zachodniej. My jako redakcja Rally and Race zajmiemy się odpowiednią promocją tego wydarzenia. Wierzę głęboko, że w takim trio możemy sprawić, że Jarocin stanie się na moment wspomnianą, motorsportową stolicą Polski. Dziś mogę Was zapewnić, że planujemy fantastyczne odcinki specjalne – dwie drogowe próby rozgrywane w trzech pętlach oraz widowiskowy, finałowy oes zlokalizowany w samym centrum miasta, ze startem nieopodal rynku.

Zadbamy, aby mieszkańcy Jarocina mogli poczuć te emocje na własnej skórze, być w samym centrum wydarzeń. Szykujemy więc specjalne strefy dla kibiców, atrakcje dla rodzin i dzieci, park serwisowy będzie otwarty dla odwiedzających. Chcemy pokazać, iż da się w Wielkopolsce zrobić świetny rajd, na bardzo wysokim poziomie. Zarówno sportowym jak i organizacyjnym. Z dodatkową otoczką dla zawodników oraz fanów. Jestem dumny z tego, że mogę być częścią tego wydarzenia. Jarocin to moje miasto – tu się wychowałem, tutaj mieszkam. Tutaj narodził się też projekt Rally and Race. To wyjątkowy zaszczyt”.

fot. Rajdowe Mistrzostwa Polski Zachodniej

Powrót po latach

Radości z powrotu Wielkopolski na rajdową mapę Polski nie kryje też Maciej Raczewski, organizator RMPZ. 1. Rally and Race Rajd Jarociński stanie się trzecią rundą sezonu 2023:

Po raz kolejny Automobilklub Koszaliński zorganizuje rajd na całkowicie nowym terenie. Jedną z rund prowadzonych przez nas Rajdowych Mistrzostw Polski Zachodniej będzie 1. Rajd Jarociński. Impreza z bazą w Jarocinie odbędzie się 2 lipca, co oznacza rajdowy początek wakacji w Wielkopolsce. Rajd Jarociński, podobnie jak pozostałe rundy mistrzostw będzie imprezą rangi Super KJS. Przygotujemy odcinki specjalne o długości ponad 4 km każdy oraz naszą specjalność – niesamowicie widowiskowy, medialny superoes w samym centrum miasta. Co roku staramy wprowadzać do naszych mistrzostw co najmniej jeden nowy rajd, i w tym roku będzie to właśnie impreza w Jarocinie.

Wszystko zaczęło się od luźnych rozmów z redaktorem naczelnym magazynu Rally and Race. Z nich ułożył się plan na niesamowitą imprezę. Bardzo nas cieszy powrót do Wielkopolski, w której mieliśmy już przyjemność organizować rajdy – Rajd Wielkopolski w latach 2013 i 2014 oraz Rajd 100 Jezior w Międzychodzie w roku 2015. Zapraszamy wszystkich do Jarocina na najnowszą rundę cyklu RMPZ. Czeka nas ostre rajdowanie w polskiej stolicy… Rock’n’Rolla!”.

Weekend pełen emocji!

Zaczynamy odliczanie… 1. Rally and Race Rajd Jarociński odbędzie się w dniach 1-2 lipca. Na sobotę planowane jest uroczyste otwarcie imprezy oraz przejazd przez rampę startową. Docelowa rywalizacja rozpocznie się następnego dnia. Na uczestników czeka siedem prób sportowych, w tym widowiskowy, miejski superoes, który zwieńczy jarocińską batalię. Tak jak wcześniejsze rundy RMPZ, rajd zostanie rozegrany w formule SKJS (do 25 kilometrów). Podsumowując, czeka nas prawdziwe święto. Mamy nadzieję, że pojawicie się na miejscu!

Wszystkie informacje o 1. Rally and Race Rajdzie Jarocińskim znajdziecie już na oficjalnym, facebookowym profilu imprezy, który stanie się swego rodzaju tablicą ogłoszeń. Wszystkich zachęcamy też do odwiedzenia strony RMPZ, gdzie umieszczono między innymi regulamin czempionatu. Rundę w Jarocinie poprzedzi jeszcze 12. Rajd Koszaliński (27-28 maja 2023).

Po więcej rajdowych emocji i wiadomości z odcinków SKJS zapraszamy na rallyandrace.pl.

Jakub Socha
Z motoryzacją związany od dziecka. Ponoć zanim zaczął płynnie mówić, już rozpoznawał wszystkie marki samochodów podczas spacerów w wózku. Fan simracingu. Trenuje, aby przenieść umiejętności z symulatora na prawdziwe tory oraz odcinki specjalne. Najlepiej odnajduje się w roli komentatora, z czym chce związać swoją dziennikarską przyszłość.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Marcinkiewicz i Zentner wygrywają wyścig długodystansowy

Maciej Marcinkiewicz i Adam Zentner przebili się z końca stawki, aby zwyciężyć w pierwszej rundzie sezonu 2023...

Ostałowski i Korpuliński prowadzą po kwalifikacjach w Słomczynie

Dzisiejsze kwalifikacje wyłoniły pierwszych liderów Driftingowych Mistrzostw Polski. Na lekko zmodyfikowanej trasie panowały idealne warunki do jazdy....

Verstappen rzutem na taśmę wygrywa genialne kwalifikacje do Grand Prix Monako

Max Verstappen
Max Verstappen zdobył swoje pierwsze pole position do niedzielnego Grand Prix Monako. Holender w trzymających w napięciu...

Miękoś wygrywa pierwszą rundę WSMP

Mariusz Miękoś odniósł zwycięstwo w pierwszym wyścigu sezonu 2023 Wyścigowych Samochodowych Polski na Torze Poznań. Kierowca GT3...

Były mistrz wygrywa na inaugurację 318is Cup PL

Mistrz pucharu 318is Cup PL z 2020 roku Marcin Lempert odniósł zwycięstwo w pierwszym wyścigu sezonu 2023,...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here