wtorek, 28 listopada, 2023
42 numer w sklepie online, dostawa GRATIS

1 runda DMP 2014

Pierwsza runda DMP już za nami. Co działo się na torze w Poznaniu?

Działo się niestety nie za wiele. Kibice i zawodnicy zostali bardzo zaskoczeni niską frekwencją wśród jednych i drugich.
W pierwszej tegorocznej rundzie DMP wystartowało zaledwie 22 zawodników. Niektórzy mówią, że to już ostatni sezon DMP.
Pogoda nie przeszkodziła w jeździe, choć na trybunach było dość chłodno. Kierowcy narzekali na ułożenie ścian z opon na wyjściach z zakrętu, oraz na reprymendy ze strony zarządcy toru dotyczącej niszczenia trawy. Na takim obiekcie, jakim jest tor (jeden z nielicznych w Polsce) równo przystrzyżona trawka na poboczach chyba nie powinna być priorytetem.

Wśród startujących prezentowany był najwyższy poziom. Samochody wielu zawodników przeszły drastyczne modyfikacje w trakcie zimy.
Naprawdę było na co popatrzeć. Ryk silników, świst turbosprężarek, syk zaworów upustowych, kłęby gęstego dymu i pisk ,,śmiejących się” opon.
Zadebiutował nowy samochód Macieja Jarkiewicza – gruntownie zmodyfikowana Toyota Supra MK4 z budzącym wiele emocji body kitem. Niestety nie dotarł nawet do TOP16.
Pochwały innych kierowców zbierał Kajetan Rutyna, który mimo samochodu o dość niskiej mocy w porównaniu do konkurencji, wcale nie odstawał od reszty i w bardzo dobrym stylu pokonywał łuki pełnym poślizgiem.
Już od kwalifikacji królował Piotr Więcek. Jego Nissan Skyline również przeszedł kurację zwiększającą moc i możliwości. W przejazdach kwalifikacyjnych otrzymał noty 98 i 97. Przejazdy w parach przyniosły mu 100pkt. Rundę zakończył na najwyższym miejscu z sumą 112pkt.

Na pudle stanęli także Bartosz Stolarski i Mateusz Włodarczyk.
Miejmy nadzieję, że 2 runda na torze Kielce przyciągnie większą liczbę zawodników. Przypominamy, że 2 runda DMP odbędzie się już 9-10 maja.

Warto obejrzeć materiał filmowy APF Studios

drift1

drift2

drift3

drift4

drift5

drift6

drift7

drift8

foto: APFStudios

tekst: Maciej Goździkowski

NOWOŚCI

Peugeot 208 Rallye do kupienia tylko w jednym salonie na świecie

Peugeot 205 Rallye był ogromnym sukcesem sprzedażowym, który zaskoczył samego producenta. Zaprezentowany w 1988 roku samochód miał...

Yaris Cup – całkowicie nowa klasa w polskim Rallycrossie

W sezonie 2024 zadebiutuje zupełnie nowa klasa w Mistrzostwach Polski Rallycross. Będzie to Yaris Cup. Pucharowa klasa...

Barbórka Bis z nowymi lokalizacjami

Tydzień po 61 Rajdzie Barbórka odbędzie się Rally Barbórka Bis dla kierowców amatorów. Wydarzenie będzie organizował Witold...

Rajdy kontra wyścigi – akcja roku FIA

W RALLY and RACE kochamy jednakowo rajdy i wyścigi. Zdarza się jednak, że trzeba wybrać jedno z...

61 Rajd Barbórka na żywo w TVN Turbo – harmonogram relacji

Tegoroczna edycja 61. Rajdu Barbórka ponownie będzie transmitowana na żywo. Jednak nie wszystkie odcinki. Będą trzy wejścia...

NAJPOCZYTNIEJSZE