czwartek, 30 marca, 2023
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

1 runda DMP 2014

Pierwsza runda DMP już za nami. Co działo się na torze w Poznaniu?

Działo się niestety nie za wiele. Kibice i zawodnicy zostali bardzo zaskoczeni niską frekwencją wśród jednych i drugich.
W pierwszej tegorocznej rundzie DMP wystartowało zaledwie 22 zawodników. Niektórzy mówią, że to już ostatni sezon DMP.
Pogoda nie przeszkodziła w jeździe, choć na trybunach było dość chłodno. Kierowcy narzekali na ułożenie ścian z opon na wyjściach z zakrętu, oraz na reprymendy ze strony zarządcy toru dotyczącej niszczenia trawy. Na takim obiekcie, jakim jest tor (jeden z nielicznych w Polsce) równo przystrzyżona trawka na poboczach chyba nie powinna być priorytetem.

Wśród startujących prezentowany był najwyższy poziom. Samochody wielu zawodników przeszły drastyczne modyfikacje w trakcie zimy.
Naprawdę było na co popatrzeć. Ryk silników, świst turbosprężarek, syk zaworów upustowych, kłęby gęstego dymu i pisk ,,śmiejących się” opon.
Zadebiutował nowy samochód Macieja Jarkiewicza – gruntownie zmodyfikowana Toyota Supra MK4 z budzącym wiele emocji body kitem. Niestety nie dotarł nawet do TOP16.
Pochwały innych kierowców zbierał Kajetan Rutyna, który mimo samochodu o dość niskiej mocy w porównaniu do konkurencji, wcale nie odstawał od reszty i w bardzo dobrym stylu pokonywał łuki pełnym poślizgiem.
Już od kwalifikacji królował Piotr Więcek. Jego Nissan Skyline również przeszedł kurację zwiększającą moc i możliwości. W przejazdach kwalifikacyjnych otrzymał noty 98 i 97. Przejazdy w parach przyniosły mu 100pkt. Rundę zakończył na najwyższym miejscu z sumą 112pkt.

Na pudle stanęli także Bartosz Stolarski i Mateusz Włodarczyk.
Miejmy nadzieję, że 2 runda na torze Kielce przyciągnie większą liczbę zawodników. Przypominamy, że 2 runda DMP odbędzie się już 9-10 maja.

Warto obejrzeć materiał filmowy APF Studios

drift1

drift2

drift3

drift4

drift5

drift6

drift7

drift8

foto: APFStudios

tekst: Maciej Goździkowski

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

40. numer magazynu Rally and Race – start preorderu

Rally
Wielkimi krokami zbliża się premiera 40. numeru magazynu Rally and Race. Już wkrótce w Wasze ręce oddamy...

Zbigniew Staniszewski przed pierwszym startem sezonu 2023 w rallycrossie

Olsztyński kierowca Zbigniew Staniszewski rozpocznie w najbliższy weekend nowy sezon startów na rallycrossowych torach. Kiedy po siedemnastu...

Robert Kubica odwołuje przyjazd na Poznań Motor Show

Niestety... Roberta Kubica ostatecznie nie pojawi się na Poznań Motor Show 2023. Podopieczny Orlen Team odwołał swoją...

Jacek Pydys: „Nordschleife? Tu zostawiłem swoje serce”

Pydys
Jacek Pydys trafił na Nurbugring zupełnym przypadkiem. A poznając jego historię można chyba zaryzykować stwierdzenie, że zakochał...

Wypadek Audi na S8 – ścigały ją demony

Wypadek Audi na S8 - ścigały ją demony
Ścigały ją demony. Tak wytłumaczyła się kierująca Audi, która podróż momentami nawet 200 km/h zakończyła na barierkach...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here