poniedziałek, 28 listopada, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

1 runda DMP 2014

Pierwsza runda DMP już za nami. Co działo się na torze w Poznaniu?

Działo się niestety nie za wiele. Kibice i zawodnicy zostali bardzo zaskoczeni niską frekwencją wśród jednych i drugich.
W pierwszej tegorocznej rundzie DMP wystartowało zaledwie 22 zawodników. Niektórzy mówią, że to już ostatni sezon DMP.
Pogoda nie przeszkodziła w jeździe, choć na trybunach było dość chłodno. Kierowcy narzekali na ułożenie ścian z opon na wyjściach z zakrętu, oraz na reprymendy ze strony zarządcy toru dotyczącej niszczenia trawy. Na takim obiekcie, jakim jest tor (jeden z nielicznych w Polsce) równo przystrzyżona trawka na poboczach chyba nie powinna być priorytetem.

Wśród startujących prezentowany był najwyższy poziom. Samochody wielu zawodników przeszły drastyczne modyfikacje w trakcie zimy.
Naprawdę było na co popatrzeć. Ryk silników, świst turbosprężarek, syk zaworów upustowych, kłęby gęstego dymu i pisk ,,śmiejących się” opon.
Zadebiutował nowy samochód Macieja Jarkiewicza – gruntownie zmodyfikowana Toyota Supra MK4 z budzącym wiele emocji body kitem. Niestety nie dotarł nawet do TOP16.
Pochwały innych kierowców zbierał Kajetan Rutyna, który mimo samochodu o dość niskiej mocy w porównaniu do konkurencji, wcale nie odstawał od reszty i w bardzo dobrym stylu pokonywał łuki pełnym poślizgiem.
Już od kwalifikacji królował Piotr Więcek. Jego Nissan Skyline również przeszedł kurację zwiększającą moc i możliwości. W przejazdach kwalifikacyjnych otrzymał noty 98 i 97. Przejazdy w parach przyniosły mu 100pkt. Rundę zakończył na najwyższym miejscu z sumą 112pkt.

Na pudle stanęli także Bartosz Stolarski i Mateusz Włodarczyk.
Miejmy nadzieję, że 2 runda na torze Kielce przyciągnie większą liczbę zawodników. Przypominamy, że 2 runda DMP odbędzie się już 9-10 maja.

Warto obejrzeć materiał filmowy APF Studios

drift1

drift2

drift3

drift4

drift5

drift6

drift7

drift8

foto: APFStudios

tekst: Maciej Goździkowski

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

7 Rajd Wikinga 2022 [wideo]

Zapraszamy na pierwsze materiały filmowe z tras 7 Rajdu Wikinga 2022. https://www.youtube.com/watch?v=DnpTRdkEwZc

Wypadek Papaj/Gadowski na Rajdzie Wikinga

Oko kamery uchwyciło od początku co stało się na odcinku Dobrocin 1 gdzie załoga Papaj/Gadowski wylądowała Hondą Civic...

7. Rajd Wikinga – mix wideo z miejskiego prologu

Oficjalnie, 7. Rajd Wikinga wystartował! Zanim załogi wyjadą na trasę finałowej eliminacji cyklu MSP Rally Trophy, w...

Time Attack Trophy – Nowe rekordy, nowi Mistrzowie – relacja

time attack trophy tor toruń
Time Attack Trophy - trzeci sezon popularnej serii odbywającej się w toruńskim MotoParku, dobiegł końca. Niewykluczone, że...

Rajd Europy Centralnej – kiedy i gdzie? Znamy szczegóły

Rajd Europy Centralnej
Rajd Europy Centralnej to wspólny projekt niemieckiej, czeskiej i austriackiej federacji. Zawody pojawią się w przyszłorocznym kalendarzu...

NAJPOCZYTNIEJSZE