sobota, 3 czerwca, 2023
Strona głównaAktualności10. i 11. maja startuje Bieszczadzki Wyścig Górski 2014

10. i 11. maja startuje Bieszczadzki Wyścig Górski 2014

Inauguracja sezonu GSMP rozpocznie się już jutro, czyli 9. maja, natomiast wyścig wystartuje w najbliższy weekend. Zapowiada się piękne widowisko. Na starcie zameldują się jutro aż 84. załogi. Wynik rekordowy. Fascynująca będzie zarówno trasa, z początkową długą prostą i sekwencją ostrych zakrętów, jak i maszyny zgłoszone do rywalizacji.

Zawody odbędą się w Załużu. Miejscowość ta znajduje się w południowo-wschodnim krańcu Polski (około 10 km od miejscowości Sanok).

v10

Plan 40. Bieszczadzkiego Wyścigu Górskiego jest następujący. Jutro odbędzie się inauguracja sezonu oraz odbiór administracyjny i wydawanie dokumentów (rynek w Sanoku). Sobota rozpocznie się od treningów, a około godziny czternastej będzie miała miejsce uroczysta ceremonia otwarcia zawodów. Od 14.30 ruszają pierwsze załogi. W niedzielę około 08.30 trening, a od 12.00 kolejne podjazdy. O godzinie siedemnastej zaplanowano ogłoszenie wyników i wręczenie nagród  (teren DEPO, miejscowość Wujskie – ok. 2 km od miejscowości Załuż.)

12

Najciekawsze w całej tej rywalizacji będą oczywiście samochody. Kiedy otworzy się listę zgłoszeń można oniemieć. Wypisanie tutaj wszystkich pojazdów nie ma sensu, ponieważ lista ta jest ogólnie dostępna. Ale warto wspomnieć chociaż o takich cudach jak: Sierra Cosworth, Celica GT4 WRC, Ferrari 355 Challenge (!), Lotus Exige czy Poldek 2000 Rally oraz oczywiście swoją obecność zaznaczą, dobitnie przelotowymi wydechami, całe zastępy EVO, Imprez i Hond Type-R.

trasa-zaluz

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Verstappen przed Alonso w drugim treningu na torze Catalunya

Verstappen FP2 GP Hiszpanii
Max Verstappen podobnie jak w porannej sesji okazał się najszybszy w drugim treningu. Kierowca Red Bulla tym...

Polski bolid RT13e gotowy na międzynarodową rywalizację

PWR Racing Team zaprezentowało tegoroczny projekt - bolid RT13e. Już za miesiąc elektryczny pojazd z systemami jazdy...

Verstappen na czele FP1 przed GP Hiszpanii

GP Hiszpanii_Verstappen
Max Verstappen na zmienionym układzie toru pod Barceloną okazał się najszybszy w pierwszym treningu. Za Holendrem uplasowali...

1 i 2 runda WSMP 2023 – Tor Poznań – action wideo

Filmowe podsumowanie wydarzeń na Torze Poznań podczas 1 i 2 rundy Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski 2023.

Kowalczyk i Hryniuk debiutują w Rajdzie Podlaskim

Przed nami finałowy akord szutrowej rywalizacji w RSMP. W piątkowe popołudnie rozpocznie się 42. edycja Rajdu Podlaskiego,...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here