niedziela, 29 stycznia, 2023
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaRajdy10. KME Walimska Zimówka - zapowiedź imprezy, harmonogram

10. KME Walimska Zimówka – zapowiedź imprezy, harmonogram

10. Walimska Zimówka, pierwsza runda MSP Rally Trophy zbliża się już wielkimi krokami. W najbliższą sobotę po okolicach Walimia znów rozniesie się donośny ryk wydechów i świst pracujących turbin. Sezon 2023 uważamy za rozpoczęty!

Bez grama kokieterii, Walimska Zimówka to impreza… skazana na sukces. Po pierwsze, to praktycznie jedyna okazja do zaciętej, rajdowej rywalizacji, kiedy większość czempionatów dopiero budzi się do życia z zimowego snu. Po drugie, na linii startu stają piekielnie mocni zawodnicy, nierzadko miejscowi gladiatorzy, którzy znają kręte, dolnośląskie trasy niczym własną kieszeń. A co najważniejsze, areną zmagań są kultowe, legendarne trasy znane z cyklu Mistrzostw Polski. Nie inaczej będzie i tym razem. Zwłaszcza, że stawka 10. edycji tego zimowego klasyka powraca do Walimia – prawdziwej kolebki śnieżnej jazdy na opis!

Zobacz też: Znamy kalendarz sezonu 2023 w MSP Rally Trophy!

Klasycznie dla MSP Rally Trophy, organizatorzy postawili na sprawdzony w boju schemat – dwa, powtarzane kilka razy odcinki. W tym wypadku będą to „Rościszów” oraz „Patelnie Walimskie” – oba dość krótkie, kręte i… zdradliwe, zwłaszcza przy kiepskiej pogodzie. Ta kwestia może być jednym z najciekawszych aspektów całej rywalizacji. Jeżeli uwierzymy dostępnym prognozom, o prawdziwej, białej zimie nie będzie mowy. Jednakże oponiarska ruletka nie jest wykluczona, zwłaszcza, że szanse na deszcz rośnie z każdą godziną… Tak kompaktowa, lecz niezwykle ciekawa formuła zawodów przyciąga chętnych. Jak na razie zgłosiło się prawie 90 załóg (na około 70 możliwych miejsc). Najbardziej oblegana będzie klasa 7, w której dominują potężne „czterobuty” – Mitsubishi Lancery i Subaru Imprezy.

Wisienką na walimskim torcie będzie sobotni, wieczorny prolog. Włodarze rajdu poprosili zawodników o wyrażenie swojego zdania co do formatu tego wydarzenia, a zdecydowana większość opowiedziała się za włączeniem etapu do klasyfikacji rajdu. Kibice zgromadzeni wokół trasy czeka więc istna uczta – „nocna” walka z czasem na kultowych „Patelniach”!

fot. Roman Podfigorny & Podfigor Foto-Team – oficjalny profil Facebook

Widzimy się w Walimiu!

Mamy nadzieję, że w najbliższą sobotę spotkamy się u podnóża Gór Sowich, by wspólnie otworzyć rajdowy sezon 2023. Choć nie jesteśmy w stanie zagwarantować odpowiedniej pogody (jak na razie miejsce tytułowej zimy przejęła późna wiosna), to o atmosferę oraz emocje możemy być spokojni. Wiemy, że organizatorzy imprezy szykują dla kibiców coś specjalnego, zwłaszcza na sobotni, wieczorny prolog. Zaufajcie nam, nie może Was tam zabraknąć! Jeśli jednak obowiązki nie pozwalają Wam na wycieczkę na Dolny Śląsk, to z pomocą przychodzi grupa Wena Sport Live, która wpisała pozycję „Walimska Zimówka” na listę tegorocznych transmisji na żywo. Szczegóły znajdziecie na ich profilu Facebook.

Harmonogram 10. KME Walimskiej Zimówki

Sobota, 14.01.2023
– 10:00-13:00 – odbiór administracyjny
– 10:00-13:00 – badanie kontrolne
– 10:00-15:00 – zapoznanie z trasą rajdu
– 16:30 – obowiązkowa odprawa zawodników
– 17:15 – Prolog OS1 „Patelnie Walimskie”
– 18:15 – Prolog OS2 „Patelnie Walimskie”

Niedziela, 15.01.2023
– 7:30 – obowiązkowa odprawa zawodników
– 9:18 – OS3 „Rościszów”
– 9:46 – OS4 „Patelnie Walimskie”
– Serwis A
– 11:49 – OS5 „Rościszów”
– 12:17 – OS6 „Patelnie Walimskie”
– Serwis B
– 14:30 – OS7 „Rościszów”
– 14:58 – OS8 „Patelnie Walimskie”

Wszystkie informacje dotyczące 10. KME Walimskiej Zimówki, w tym pełen harmonogram, listę uczestników i mapy odcinków znajdziecie na stronie internetowej Walimia Rajdowego.

Jakub Socha
Z motoryzacją związany od dziecka. Ponoć zanim zaczął płynnie mówić, już rozpoznawał wszystkie marki samochodów podczas spacerów w wózku. Fan simracingu. Trenuje, aby przenieść umiejętności z symulatora na prawdziwe tory oraz odcinki specjalne. Najlepiej odnajduje się w roli komentatora, z czym chce związać swoją dziennikarską przyszłość.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

WOŚP Moto Orkiestra Walim 2023 [wideo]

Moto Orkiestra Walim 2023
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy grała dziś motoryzacyjnie w wielu regionach Polski. Pokazywaliśmy Wam zdjęcia ze Zgierza, teraz...

WOŚP MotoOrkiestra Zgierz 2023 – foto

Motoorkiestra WOŚP Zgierz 2023 drift
MotoOrkiestra Zgierz wróciła na pętlę autobusową Staffa/Parzęczewska! W dniu 29 stycznia 2023 Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra...

Marko wyczuwa niepokój w Mercedesie

Doradca Red Bulla Helmut Marko twierdzi, że odejście Jamesa Vowlesa z Mercedesa i objęcie przez niego stanowiska...

Kamery w kaskach u wszystkich kierowców w sezonie 2023 Formuły 1

Formuła 1 podpisała umowę na dostarczanie technologii kamer w kaskach kierowców z Racing Force Group. Przez cały...

Wielkie powroty do F1! Jak wygląda ranking TOP 10 i czy znalazło się miejsce dla Kubicy?

Robert Kubica
Na kanale F1 pojawił się film o kierowcach, którzy wracali do tego sportu z przysłowiowej „emerytury”. W...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here