wtorek, 28 listopada, 2023
42 numer w sklepie online, dostawa GRATIS
Strona głównaAktualności10 odcinków podczas Memoriału Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza 2023

10 odcinków podczas Memoriału Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza 2023

Załogi, które w dniach 25 – 26 marca wystartują w siódmej edycji  PLATINUM Rajdu Memoriału Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza, będą miały do pokonania 10 Odcinków Specjalnych, zlokalizowanych w Wieliczce oraz na terenie stref ekonomicznych w Brzegach i Węgrzcach Wielkich. Automobilklub Krakowski, organizator rajdu, zaczął przyjmowanie zgłoszeń.

Organizowane od 2007 zawody rozpoczną się w piątek 24 marca po południu Odbiorem Administracyjnym i technicznym Badaniem Kontrolnym. Biuro rajdu powróciło po przerwie do Solnego Miasta, nowoczesnego wielofunkcyjnego sportowego obiektu w Wieliczce, BK zlokalizowane będzie na pobliskim parkingu Wielickiej Spółki Transportowej, gdzie rozstawiona będzie strefa serwisowa rajdu.

Wojciech Percik, Dyrektor Rajdu: Sobotni start planowany jest na godzinę 12:00, kiedy to pierwsza załoga opuści Park Serwisowy by wystartować do OS 1 w Węgrzcach Wielkich o godz. 12:18. Następnie załogi wracają do Parku Serwisowego; drugi przejazd odcinka Węgrzce Wielkie  rozpocznie się o godz. 14:18.

O godz. 17:30 załogi wyjadą w kolumnie  na zapoznanie się z niezmienioną w stosunku roku poprzedniego trasą wieczornego  odcinka specjalnego prowadzącego przez centrum Wieliczki. Nocne OS-y to jedna z większych atrakcji dla kibiców. Start do OS 3 Wieliczka Rynek nastąpi o godz. 19:00, drugi przejazd – OS 4 planowany jest na 20:30.

W niedzielę 26 marca zaplanowano 6 Odcinków Specjalnych, start do pierwszego przejazdu OS Brzegi odbędzie się o godz. 11:27. Potem załogi zmierzą się z organizowanym po dłuższej przerwie   OS Solne Miasto, z widowiskowymi nawrotami wokół wysepek przy kompleksie Solne Miasto oraz pętlą wokół beczki, zlokalizowaną na skrzyżowaniu  ulic Klaśnieńskiej, Szpitalnej, Górsko  i Daniłowicza. Odcinki Brzegi i Solne Miasto przejeżdżane będą trzykrotnie. Na mecie rajdu pierwsza załoga powinna zameldować się o godz. 14:01. W sumie Odcinki Specjalne Rajdu będą liczyły ok. 35 kilometrów, mamy nadzieję,  że w tym roku organizatorów, a przede wszystkim zawodników nie zaskoczą obfite opady  śniegu, jak to miało miejsce w zeszłym roku. Apelujemy do mieszkańców Wieliczki oraz wszystkich przyjezdnych, o zwracanie uwagi na zmiany w organizacji ruchu, w szczególności na znaki zakazu zatrzymywania i postoju, które obowiązywać będą w Wieliczce w sobotę i niedzielę.

Załogi klasyfikowane będą w trzech klasach. Klasa 1 to auta wolnossące do 1600 ccm, z napędem na jedną oś, Klasa 2 – powyżej 1600 ccm, z napędem na jedną oś, Klasa 3 – samochody z napędem na obie osie, niezależnie od pojemności silnika.

Podczas rajdu  prowadzona jest także klasyfikacja aut historycznych, homologowanych przez FIA ( tu także będzie funkcjonował podział na klasy).

redakcja
redakcjahttp://rallyandrace.pl
Profil redakcyjny dla artykułów stworzonych przez kilku naszych redaktorów.

NOWOŚCI

Peugeot 208 Rallye do kupienia tylko w jednym salonie na świecie

Peugeot 205 Rallye był ogromnym sukcesem sprzedażowym, który zaskoczył samego producenta. Zaprezentowany w 1988 roku samochód miał...

Yaris Cup – całkowicie nowa klasa w polskim Rallycrossie

W sezonie 2024 zadebiutuje zupełnie nowa klasa w Mistrzostwach Polski Rallycross. Będzie to Yaris Cup. Pucharowa klasa...

Barbórka Bis z nowymi lokalizacjami

Tydzień po 61 Rajdzie Barbórka odbędzie się Rally Barbórka Bis dla kierowców amatorów. Wydarzenie będzie organizował Witold...

Rajdy kontra wyścigi – akcja roku FIA

W RALLY and RACE kochamy jednakowo rajdy i wyścigi. Zdarza się jednak, że trzeba wybrać jedno z...

61 Rajd Barbórka na żywo w TVN Turbo – harmonogram relacji

Tegoroczna edycja 61. Rajdu Barbórka ponownie będzie transmitowana na żywo. Jednak nie wszystkie odcinki. Będą trzy wejścia...

NAJPOCZYTNIEJSZE