niedziela, 28 maja, 2023
Strona głównaAktualności10 odcinków podczas Memoriału Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza 2023

10 odcinków podczas Memoriału Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza 2023

Załogi, które w dniach 25 – 26 marca wystartują w siódmej edycji  PLATINUM Rajdu Memoriału Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza, będą miały do pokonania 10 Odcinków Specjalnych, zlokalizowanych w Wieliczce oraz na terenie stref ekonomicznych w Brzegach i Węgrzcach Wielkich. Automobilklub Krakowski, organizator rajdu, zaczął przyjmowanie zgłoszeń.

Organizowane od 2007 zawody rozpoczną się w piątek 24 marca po południu Odbiorem Administracyjnym i technicznym Badaniem Kontrolnym. Biuro rajdu powróciło po przerwie do Solnego Miasta, nowoczesnego wielofunkcyjnego sportowego obiektu w Wieliczce, BK zlokalizowane będzie na pobliskim parkingu Wielickiej Spółki Transportowej, gdzie rozstawiona będzie strefa serwisowa rajdu.

Wojciech Percik, Dyrektor Rajdu: Sobotni start planowany jest na godzinę 12:00, kiedy to pierwsza załoga opuści Park Serwisowy by wystartować do OS 1 w Węgrzcach Wielkich o godz. 12:18. Następnie załogi wracają do Parku Serwisowego; drugi przejazd odcinka Węgrzce Wielkie  rozpocznie się o godz. 14:18.

O godz. 17:30 załogi wyjadą w kolumnie  na zapoznanie się z niezmienioną w stosunku roku poprzedniego trasą wieczornego  odcinka specjalnego prowadzącego przez centrum Wieliczki. Nocne OS-y to jedna z większych atrakcji dla kibiców. Start do OS 3 Wieliczka Rynek nastąpi o godz. 19:00, drugi przejazd – OS 4 planowany jest na 20:30.

W niedzielę 26 marca zaplanowano 6 Odcinków Specjalnych, start do pierwszego przejazdu OS Brzegi odbędzie się o godz. 11:27. Potem załogi zmierzą się z organizowanym po dłuższej przerwie   OS Solne Miasto, z widowiskowymi nawrotami wokół wysepek przy kompleksie Solne Miasto oraz pętlą wokół beczki, zlokalizowaną na skrzyżowaniu  ulic Klaśnieńskiej, Szpitalnej, Górsko  i Daniłowicza. Odcinki Brzegi i Solne Miasto przejeżdżane będą trzykrotnie. Na mecie rajdu pierwsza załoga powinna zameldować się o godz. 14:01. W sumie Odcinki Specjalne Rajdu będą liczyły ok. 35 kilometrów, mamy nadzieję,  że w tym roku organizatorów, a przede wszystkim zawodników nie zaskoczą obfite opady  śniegu, jak to miało miejsce w zeszłym roku. Apelujemy do mieszkańców Wieliczki oraz wszystkich przyjezdnych, o zwracanie uwagi na zmiany w organizacji ruchu, w szczególności na znaki zakazu zatrzymywania i postoju, które obowiązywać będą w Wieliczce w sobotę i niedzielę.

Załogi klasyfikowane będą w trzech klasach. Klasa 1 to auta wolnossące do 1600 ccm, z napędem na jedną oś, Klasa 2 – powyżej 1600 ccm, z napędem na jedną oś, Klasa 3 – samochody z napędem na obie osie, niezależnie od pojemności silnika.

Podczas rajdu  prowadzona jest także klasyfikacja aut historycznych, homologowanych przez FIA ( tu także będzie funkcjonował podział na klasy).

redakcjahttp://rallyandrace.pl
Profil redakcyjny dla artykułów stworzonych przez kilku naszych redaktorów.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Verstappen wygrywa Grand Prix Monako w zmiennych warunkach

Max Verstappen odniósł zwycięstwo w zmiennych warunkach podczas Grand Prix Monaco. Holender wyprzedził na mecie Fernando Alonso...

Miękoś wygrywa niedzielną rundę WSMP

Mariusz Miękoś wygrał oba wyścigi inauguracyjnego weekendu Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski w sezonie 2023 na Torze Poznań. Kierowca...

Osóbka z 50-punktową przewagą w Maluch Trophy

Kamil Osóbka odniósł zwycięstwo w niedzielnym wyścigu Maluch Trophy na Torze Poznań. To drugie zwycięstwo wicemistrza z...

Fotofinisz w 318is Cup PL

Michał Całek odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w sezonie 2023 cyklu 318is Cup PL. W niedzielnym wyścigu na...

Miękoś na pole position także w niedzielę

Mariusz Miękoś wystartuje z pole position do niedzielnego wyścigu Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski WSMP na Torze Poznań....

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here