piątek, 25 czerwca, 2021
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona główna Aktualności 15-latek walczy jak równy z równym. Świetny start Huberta w Mistrzostwach Litwy

15-latek walczy jak równy z równym. Świetny start Huberta w Mistrzostwach Litwy

Rajd Żmudzi, który otworzył rywalizację w rajdowych mistrzostwach Litwy oraz Polski okazał się fantastyczny dla 15-letniego Huberta Laskowskiego. Młody kierowca pilotowany przez Adama Jarosa zachwycił wynikami cały rajdowy świat.

Już pierwszy odcinek specjalny przebiegający po ulicach Kielm dał oznaki tego, że to będzie dobry weekend. Hubert w wieku piętnastu lat wygrał pierwszy raz w karierze odcinek w swojej klasie na rajdzie rangi mistrzostw kraju.

Pierwszy oesowy triumf, co prawda w klasie, jest czymś wyjątkowym. Wiele lat spędziłem w kartingu i na ulicach Kielm poczułem się jak ryba w wodzie. Na krótkiej próbie pokazałem również, że można na niej sporo zyskać, podczas gdy wielu traktuje to dopiero jako rozgrzewkę – mówił Hubert.

fot. Rybarski Photography

Asfaltowy odcinek był dopiero zapowiedzią tego, co wydarzy się dzień później. Na szutrowych oesach Hubert pokazał cały zakres swoich możliwości, co pozwoliło wygrać w klasyfikacji juniorów oraz wywalczyć drugie miejsce w klasie LARC4. To jednak nic! W stawce 56 załóg aut z napędem na jedną oś Hubert i Adam wywalczyli ósme miejsce, piąte wśród załóg aut z napędem na przednią oś. Piąte miejsce to również pozycja w klasie 2WD w mistrzostwach Litwy.

Już po testach wiedziałem, że Peugeot 208 Rally4 jest autem dla mnie. Dodatkowo świetnie poznałem opony Pirelli i mogłem wykorzystać wszystkie narzędzia jakie przekazano mi do pracy. Wiadomo, że celem była meta, ponieważ w moim wieku i przy moich możliwościach każdy przejechany kilometr ma znaczenie. Jednak dobre tempo, które zaprezentowałem dało też sygnał do świata, że może warto zainteresować się moją osobą. Dziękuję wszystkim, którzy w trakcie rajdu wspierali mnie dobrym słowem i na mecie gratulowali rezultatów. Nie zapominam również o ekipie MartenSport, która przygarnęła mnie pod swoje skrzydła i o Adamie Jarosie, moim pilocie. Bez nich mógłbym śledzić ten rajd jedynie z domu. Wiem, że dałem z siebie wszystko, co mogę i zgodnie z obietnicą nie zawiodłem moich kibiców – dodał Hubert.

Plan który założyliśmy został wykonany, więc do domu wracaliśmy w dobrych humorach. Wiemy nad czym musimy jeszcze popracować i co poprawić, by w kolejnych startach być jeszcze pewniejsi na drodze. Hubert szybko zaprzyjaźnił się z nowym samochodem, a i on polubił Huberta. To dobrze nastraja przed kolejnymi startami – komentował Adam Jaros.

fot. Rybarski Photography

redakcjahttp://rallyandrace.pl
Profil redakcyjny dla artykułów stworzonych przez kilku naszych redaktorów.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Oliver Solberg odpada z gry w Kenii!

Syn rajdowego mistrza świata na własnej skórze przekonał się o trudach Rajdu Safari. Młody Szwed kończy rywalizację...

Rajd Safari – Kedong zbiera swoje żniwo!

Już o poranku przekonaliśmy się, że nawet spiłowane zęby Rajdu Safari potrafią dotkliwie zranić. Po trzecim odcinku...

Alfa Romeo zmienia barwy na Styrię

Zespół Alfa Romeo Racing Orlen zaprezentował malowanie, w którym bolidy C41 ruszą do wyścigu na Red Bull...

Czołówka GSMP powalczy o punkty na Czarnej Górze

54 zawodników zgłosiło się do tegorocznej edycji wyścigu Stronie Śląskie – Czarna Góra, będącego 5 i 6...

77 Rajd Polski 2021 – Klip

Zapraszamy na klimatyczny klip z mazurskich szutrów 77 Rajdu Polski.

NAJPOCZYTNIEJSZE

Fabia R5 vs Gaz 51, czyli estońska przygoda Zapały

Mariusz Zapała w niecodzienny sposób zakończył udział w Samsonas Rally Rokiskis. Mimo jednego zdarzenia to właśnie druga sytuacja sprawiła o zapadnięciu decyzji o wycofaniu...

„Felix” wystartuje w Tarmacu

Paweł „Felix” Danilczuk, który od dłuższego czasu przygotowuje się do powrotu na odcinki specjalne, opowiedział nam krótko o planach na sezon 2021. Znany wszystkim Felix...

Stajnia Retrotechnology poszerza flotę o dwa Fiaty

Rybnicka stajnia od pewnego czasu buduje dział retro, w którym znalazły się już takie auta jak: Autobianchi A112 Abarth, Fiat 500 czy 126 p....

Jak Kalle Rovanperä stracił podium w Monte Carlo

Po naprawdę świetnej jeździe Rovanperä ostatniego dnia Rajdu Monte Carlo 2021 zajmował 3. miejsce. Niestety, młody Fin popełnił błąd, który kosztował go podium. https://www.youtube.com/watch?v=5IqxI_zRx2A&ab_channel=RallyeRacing63