czwartek, 8 grudnia, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualności155 aut na finał Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski

155 aut na finał Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski

Już tylko godziny dzielą nas od rozpoczęcia finałowego weekendu Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski 2022. Po raz czwarty w tym sezonie najlepsi zawodnicy będą ścigać się na legendarnym Torze Poznań, a lista zgłoszeń do 9. i 10. rundy WSMP wygląda wyśmienicie. Do stolicy Wielkopolski przyjedzie ponad 150 kierowców!

W piątkowy poranek (30 września) rozpoczną się kwalifikacje, a pierwszy wyścig – Trofeo di Serie Cup zaplanowany jest już na 14.15. Tuż po nim zobaczymy rywalizację w Work Stuff Super S Cup, a piątkową część zawodów zakończą zmagania kierowców walczących w Unitel MX-5 Cup Poland.

LISTA ZGŁOSZEŃ WSMP – WRZESIEŃ / PAŹDZIERNIK >>

W sobotę (1 października) czeka nas prawdziwa wyścigowa uczta. Już o 8.00 zmagania rozpoczną się od wyścigu wyczynowych Fiatów 500, a dzień zakończy rywalizacja w dwugodzinnym wyścigu długodystansowym będącym finałową rundą tegorocznych Mistrzostw Polski Endurance.

Na Torze Poznań nie zabraknie zaciętej rywalizacji o punkty wśród zawodników walczących legendarnymi Fiatami 126p w Maluch Trophy, a także w bardzo widowiskowym pucharze markowych Game Expert 318 IS CUP PL.

W niedzielę (2 października) ostatni w tym sezonie wyścig Maluch Trophy rozegrany zostanie jako memoriał im. Jana Leśniaka, wieloletniego działacza Automobilklub Wielkopolski, szczególnie zasłużonego dla rozwoju sportu samochodowego w Polsce. Z kolei finałowe tegoroczne starcie w Game Expert 318 IS CUP PL rozegrane zostanie jako memoriał im. Adama Smorawińskiego, zawodnika Automobilklub Wielkopolski, 13-krotnego Mistrza Polski w wyścigach i rajdach samochodowych, 7-krotnego uczestnika legendarnego Rajdu Monte Carlo oraz jednego z współtwórców i dyrektora budowy Tor Poznań.

HARMONOGRAM CZASOWY WSMP – WRZESIEŃ / PAŹDZIERNIK >>

Tor zlokalizowany w stolicy Wielkopolski będzie również areną finałowych zmagań międzynarodowej serii wyścigowej Suzuki Swift Cup Europe. Ogromne szanse na trzeci stopień podium na koniec sezonu ma Polak – Aleks Sówka.

Organizatorzy przygotowali również wiele dodatkowych atrakcji, a jedną z nich będzie rozgrywany w sobotnie i niedzielne (1- 2 października) popołudnie bieg pokazowy formuły historycznej. Mamy nadzieję, że w przyszłości tego typu rywalizacja na stałe zagości w kalendarzu, bo historyczne pojazdy są bardzo lubiane i cenione przez kibiców.

Wiele wskazuje na to, że jednym z największych wyzwań podczas zbliżającego się weekendu wyścigowego mogą być zmienne warunki pogodowe. Walka o punkty będzie tym bardziej zacięta i możemy spodziewać się niesamowicie zaciętej rywalizacji. Obok świetnej formy kierowców cieszy również coraz lepsza forma Toru Poznań – jedynego obiektu w Polsce z homologacją FIA. Dzięki ogromnym staraniom gospodarzy obiektu wyścigi samochodowe w Polsce zyskują na popularności, a w Polsce coraz częściej możemy również obserwować rywalizację prestiżowych międzynarodowych serii wyścigowych.

Zapraszamy na Tor Poznań w dniach 30 września – 2 października.

redakcjahttp://rallyandrace.pl
Profil redakcyjny dla artykułów stworzonych przez kilku naszych redaktorów.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Tor Poznań ugości… wyścigi ciężarówek FIA ETRC

FIA ETRC
To już oficjalna wiadomość. Na Tor Poznań zawitają... wyścigi ciężarówek! Obiekt w wielkopolsce zostanie gospodarzem czwartej rundy...

Maserati odsłoniło Tipo Folgore – swój pierwszy, elektryczny bolid

Stało się. Maserati przeszło już na elektryczną, motorsportową stronę mocy. W Modenie pokazano światu malowanie elektrycznego bolidu...

Thierry Neuville przesiadł się do BMW M3 E30

Reprezentant Hyundaia nie może już doczekać się startu kolejnego sezonu WRC, więc aby nie wyjść z wprawy,...

60 Rajd Barbórka 2022 – action wideo

Zapraszamy na obszerne filmowe podsumowanie przejazdów podczas 60 Rajdu Barbórka 2022.

Oficjalnie, Ott Tanak wraca do M-Sportu

Ott
Białe plamy na mapie przyszłorocznego sezonu WRC zapełniają się coraz szybciej. M-Sport potwierdził, że Ott Tanak ponownie...

NAJPOCZYTNIEJSZE