piątek, 22 września, 2023
Strona głównaAktualności155 aut na finał Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski

155 aut na finał Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski

Już tylko godziny dzielą nas od rozpoczęcia finałowego weekendu Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski 2022. Po raz czwarty w tym sezonie najlepsi zawodnicy będą ścigać się na legendarnym Torze Poznań, a lista zgłoszeń do 9. i 10. rundy WSMP wygląda wyśmienicie. Do stolicy Wielkopolski przyjedzie ponad 150 kierowców!

W piątkowy poranek (30 września) rozpoczną się kwalifikacje, a pierwszy wyścig – Trofeo di Serie Cup zaplanowany jest już na 14.15. Tuż po nim zobaczymy rywalizację w Work Stuff Super S Cup, a piątkową część zawodów zakończą zmagania kierowców walczących w Unitel MX-5 Cup Poland.

LISTA ZGŁOSZEŃ WSMP – WRZESIEŃ / PAŹDZIERNIK >>

W sobotę (1 października) czeka nas prawdziwa wyścigowa uczta. Już o 8.00 zmagania rozpoczną się od wyścigu wyczynowych Fiatów 500, a dzień zakończy rywalizacja w dwugodzinnym wyścigu długodystansowym będącym finałową rundą tegorocznych Mistrzostw Polski Endurance.

Na Torze Poznań nie zabraknie zaciętej rywalizacji o punkty wśród zawodników walczących legendarnymi Fiatami 126p w Maluch Trophy, a także w bardzo widowiskowym pucharze markowych Game Expert 318 IS CUP PL.

W niedzielę (2 października) ostatni w tym sezonie wyścig Maluch Trophy rozegrany zostanie jako memoriał im. Jana Leśniaka, wieloletniego działacza Automobilklub Wielkopolski, szczególnie zasłużonego dla rozwoju sportu samochodowego w Polsce. Z kolei finałowe tegoroczne starcie w Game Expert 318 IS CUP PL rozegrane zostanie jako memoriał im. Adama Smorawińskiego, zawodnika Automobilklub Wielkopolski, 13-krotnego Mistrza Polski w wyścigach i rajdach samochodowych, 7-krotnego uczestnika legendarnego Rajdu Monte Carlo oraz jednego z współtwórców i dyrektora budowy Tor Poznań.

HARMONOGRAM CZASOWY WSMP – WRZESIEŃ / PAŹDZIERNIK >>

Tor zlokalizowany w stolicy Wielkopolski będzie również areną finałowych zmagań międzynarodowej serii wyścigowej Suzuki Swift Cup Europe. Ogromne szanse na trzeci stopień podium na koniec sezonu ma Polak – Aleks Sówka.

Organizatorzy przygotowali również wiele dodatkowych atrakcji, a jedną z nich będzie rozgrywany w sobotnie i niedzielne (1- 2 października) popołudnie bieg pokazowy formuły historycznej. Mamy nadzieję, że w przyszłości tego typu rywalizacja na stałe zagości w kalendarzu, bo historyczne pojazdy są bardzo lubiane i cenione przez kibiców.

Wiele wskazuje na to, że jednym z największych wyzwań podczas zbliżającego się weekendu wyścigowego mogą być zmienne warunki pogodowe. Walka o punkty będzie tym bardziej zacięta i możemy spodziewać się niesamowicie zaciętej rywalizacji. Obok świetnej formy kierowców cieszy również coraz lepsza forma Toru Poznań – jedynego obiektu w Polsce z homologacją FIA. Dzięki ogromnym staraniom gospodarzy obiektu wyścigi samochodowe w Polsce zyskują na popularności, a w Polsce coraz częściej możemy również obserwować rywalizację prestiżowych międzynarodowych serii wyścigowych.

Zapraszamy na Tor Poznań w dniach 30 września – 2 października.

redakcjahttp://rallyandrace.pl
Profil redakcyjny dla artykułów stworzonych przez kilku naszych redaktorów.

NOWOŚCI

Roman Baran zadowolony z debiutu w Wyścigu Szczawne


Ekipa Roman Baran Racing sfinalizowała swój 22 sezon Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. To nie jedyna sportowa statystyka,...

Łukasz Zoll przed FIA CEZ na torze Nyirad

Przedostatnia runda FIA CEZ Rallycross odbędzie się w dniach 23-24 września na węgierskim torze w Nyirad z...

6 runda Rallycross MP i FIA CEZ – action wideo

Za nami wyścigowy weekend na Autodromie Słomczyn z Mistrzostwami Polski i FIA CEZ w Rallycrossie. Emocji na...

Verstappen najszybszy w skróconym FP2 na Suzuce

Verstappen Grand Prix Japonii FP2
Max Verstappen uzyskał najlepszy czas okrążenia podczas drugiej sesji treningowej przed Grand Prix Japonii. Kierowca Red Bulla...

Verstappen wraca na pierwsze miejsce

Grand Prix Singapuru było bardzo niecharakterystyczne dla Maxa Verstappena, który nie był najszybszy w żadnej sesji rozegranej...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here