niedziela, 14 sierpnia, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualności16-letni Hubert Laskowski wygrywa w Mistrzostwach Europy!

16-letni Hubert Laskowski wygrywa w Mistrzostwach Europy!

Hubert Laskowski, który coraz śmielej radzi sobie na odcinkach specjalnych całej Europy, ma za sobą najtrudniejszy start w karierze. 16-letni kierowca zadebiutował na trasach mistrzostw Starego Kontynentu, gdzie wygrał w swojej klasie!

Rajd Lipawy (01-03.07.2022), bo o nim mowa, w tym roku stanowił piątą rundę mistrzostw Starego Kontynentu. Na liście zgłoszeń pojawiła się cała europejska czołówka, wśród której znalazło się również nazwisko Huberta. 16-latek tradycyjnie w tym sezonie skorzystał z Forda Fiesty Rally3 i zmierzył się między innymi z liderem i wiceliderem klasyfikacji sezonu ERC3.

Hubert, którego pilotował Michał Kuśnierz, już od pierwszych kilometrów rywalizacji pokazał, że dużo bardziej doświadczeni rywale muszą się z nim liczyć. Mimo słabszej pozycji startowej, po pierwszym dniu Ford Fiesta Rally3 znalazł się na drugiej pozycji w klasie. Do liderów Hubert z Michałem tracili zaledwie 9,7 sekundy. Pierwszy dzień jednocześnie stanowił rundę mistrzostw Łotwy. W niej Hubert wygrał rywalizację w klasie, a w klasyfikacji generalnej wywalczył siódme miejsce.

– Rajd Lipawy był bardzo wymagającą imprezą. Organizatorzy przygotowali bardzo szybkie i trudne odcinki. Było na nich wiele przejść przez szczyty, sporo hop i dużo bardzo szybkich partii. Pierwszego dnia rywalizacja była nieco trudniejsza. Jechaliśmy na końcu stawki i mieliśmy zupełnie inne warunki niż nasi główni konkurenci – tłumaczył Hubert.

Drugiego dnia lepsza pozycja startowa wywalczona podczas pierwszego etapu, pozwoliła Hubertowi pokazać swój talent w całej krasie. 16-latek był najlepszy w klasie na pięciu z sześciu prób. Najgroźniejszego rywala na mecie pokonał o blisko trzy i pół minuty!

– Drugiego dnia jechaliśmy w takich samych warunkach jak najmocniejsi w naszej klasie. Byliśmy najszybsi na pięciu z sześciu odcinków specjalnych. Nie podejmowaliśmy dużo większego ryzyka, więc bardzo cieszy mnie taka forma. Z Michałem przygotowaliśmy bardzo dobre notatki, które były najważniejszym elementem, który pozwolił na tak szybką jazdę – dodał Hubert.

– Ekipa Car Speed Racing tradycyjnie perfekcyjnie przygotowała samochód. Działał znakomicie, również dzięki częściom, które dostarczył polski oddział M-Sportu. Na koniec chciałbym podziękować wszystkim za ten start. Bez Was nie zrobilibyśmy tego! – zakończył.

redakcjahttp://rallyandrace.pl
Profil redakcyjny dla artykułów stworzonych przez kilku naszych redaktorów.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Istny karambol na E-Prix Seulu w Formule E!

W ten weekend rozstrzygają się mistrzowskie losy elektrycznego odpowiednika Formuły 1, Formuły E. Podczas sobotniego wyścigu w...

Karol Krupa wygrywa 11. rundę GSMP w Trójmieście!

Deklasacja! Karol Krupa był bezkonkurencyjny nie tylko na porannych treningach, kierowca Skody Fabii CT wygrał również oba,...

Krupa wygrywa trening przed Grand Prix Sopot-Gdynia w GSMP

Karol Krupa okazał się najszybszy na podjazdach treningowych przed Grand Prix Sopot-Gdynia w GSMP. Czas 1:25:348 pozwolił...

Spece od gleby zabierają się za rajdowego klasyka – Gadanie kontrolne

Audi Quattro Stance works - gadanie kontrolne
Kojarzycie StanceWorks? Ekipa, która naprawdę wie co to znaczy dobrze zglebić auto rusza z nowym projektem! Jeśli...

Vlog Mikołaja Marczyka z Rajdu Finlandii WRC

Mikołaj Marczyk udostępnił w sieci swój kolejny vlog, tym razem aktualny mistrz Polski RSMP zabiera nas w...

NAJPOCZYTNIEJSZE