piątek, 22 września, 2023
Strona głównaAktualności17 letni Marcin Wrona – po raz trzeci w GSMP!

17 letni Marcin Wrona – po raz trzeci w GSMP!

7 i 8 runda Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski rozegrana zostanie już w najbliższy weekend na małopolskiej trasie prowadzącej z Małastowa do Gładyszowa. W stawce 47 zgłoszonych do zawodów kierowców znajduje się najmłodszy kierowca – 17 letni Marcin Wrona, który w tym sezonie zadebiutował na trasach wyścigowych.

Marcin_Wrona

Po raz pierwszy młody Rzeszowianin wystartował na kultowej trasie 41 Międzynarodowego Bieszczadzkiego Wyścigu Górskiego w Załużu, gdzie przed laty ścigał się jego ojciec. Drugie spotkanie z GSMP Wrona zaliczył podczas rundy Mistrzostw Europy w Limanowej. Tym razem bardzo szybki i techniczny odcinek w okolicach Gorlic będzie stanowił trzecie miejsce rywalizacji. Marcin Wrona tym razem mówi, że do trzech razy sztuka i liczy na pierwsze podium w klasie N-2000.

2 Wyścig Górski Magura Małastowska rozpoczyna się w piątek w Gorlicach, gdzie organizator Automobilklub Biecki przygotował na Rynku odbiór administracyjny oraz Badanie Kontrolne pojazdów. Sobota i niedziela czyli 11 i 12 lipca to główne zmagania kierowców, którzy będą musieli zmierzyć się z wydłużoną trasą, która jako jedyna w Polsce kończy się metą w dół za szczytem.

Podczas całego weekendu podjazdy treningowe rozpoczynać będą się o godzinie 9:00. Kibice obejrzą 4 treningi oraz cztery podjazdy wyścigowe.

Marcin Wrona:

Jestem już po dwóch wyścigowych weekendach w cyklu GSMP. Ciągle moje doświadczenie jest bardzo słabe, ale wola walki podpowiada mi, że jestem w stanie pojechać na tyle szybko, żeby klasyfikować się w pierwszej piątce klasy N-2000. Sprzętowo jestem do tego przygotowany. Czwarta lokata podczas sobotniego występu w Limanowej pozwala optymistycznie patrzeć się na moje wyniki w przyszłości. Niestety drugi dzień na trasie ze Starej Wsi nie był dla mnie szczęśliwy. Teraz jednak trzeba skupić się na Magurze. To bardzo fajny i szybki wyścig. Trasa jest bardzo techniczna, jest kilka ciekawych sekcji, i bardzo ciasne patelnie. Rok temu pojawiło się kilka tysięcy kibiców, więc liczę, że i tym razem będziemy ścigali się przy gorącym dopingu fanów wyścigów górskich. W klasie mam 8 samochodów. N-2000 od początku roku jest najmocniej obsadzona. Czuję się dobrze w bezpośredniej walce z konkurencją, a kiedy czuję oddech na swoich plecach to daje mi jeszcze większą wolę walki. Moje starty w tym sezonie możliwe są dzięki firmom: Rockstar Energy Drink, Pepsico, Maxlift, Cerbex, Farutex i Instal-Poż Kwaśniak Nieruchomości oraz firma Termar Rzeszów która dołączyła sponsorów. Chciałem podziękować również mojemu patronowi medialnemu portalowi www.wyscigigorskie.pl i firmie Team Promotion Marketing i PR Sportowy, która zajmuje się moim wizerunkiem medialnym. Zapraszam wszystkich kibiców na super zawody. Pogoda ma być gwarantowana, a najmocniejsze samochody o mocach ponad 600 koni z pewnością dadzą dużo emocji na trasie.

 inf.pras.

NOWOŚCI

Maluch z silnikiem Subaru może być twój! Turbo żaba na sprzedaż

Fiat 126 elx z silnikiem Subaru 2.2 Turbo to jedyny w swoim rodzaju samochód, który opisywaliśmy na...

18 miesięcy w 1 minutę – budowa rajdowego Subaru Impreza 2023

Zobaczcie 18 miesięcy pracy wciśnięte w 1 minutę. Tak Subaru USA budowało najnowszą specyfikację rajdowej wersji Subaru...

Roman Baran zadowolony z debiutu w Wyścigu Szczawne


Ekipa Roman Baran Racing sfinalizowała swój 22 sezon Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. To nie jedyna sportowa statystyka,...

Łukasz Zoll przed FIA CEZ na torze Nyirad

Przedostatnia runda FIA CEZ Rallycross odbędzie się w dniach 23-24 września na węgierskim torze w Nyirad z...

6 runda Rallycross MP i FIA CEZ – action wideo

Za nami wyścigowy weekend na Autodromie Słomczyn z Mistrzostwami Polski i FIA CEZ w Rallycrossie. Emocji na...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here