piątek, 22 września, 2023
Strona głównaAktualności17 letni Marcin Wrona Tuż za podium w Limanowej

17 letni Marcin Wrona Tuż za podium w Limanowej

3,3 sekundy zabrakło do wielkiego szczęścia w zespole najmłodszego, bo zaledwie 17 letniego Marcina Wrony, który podczas sobotniej rundy 7 Wyścigu Górskiego Przełęcz Pod Ostrą sklasyfikowany został na 4 pozycji w klasie N-2000.

Wyścigowy weekend w okolicach Limanowej stanowił 5 i 6 rundę GSMP oraz 6 rundę Mistrzostw Europy w wyścigach górskich. Na 5493 metrowej trasie pojawiło się 77 kierowców, w tym Mistrzowie Europy i najszybsze bolidy. Marcin Wrona do rywalizacji na najbezpieczniejszej trasie w Polsce stanął w Renault Clio Sport, a jego konkurencję stanowiło 6 kierowców.

Przy tysiącach kibiców jacy zgromadzili się na trasie, Rzeszowiak pokazał się rewelacyjnie. Nie dość, że podczas drugiego podjazdu wyścigowego zajął 3 pozycję, to na koniec mógł być bardzo zadowolony ze swojego drugiego w karierze występu w wyścigach górskich. Trudne warunki pogodowe spowodowały, że Marcin zbierał doświadczenie na suchej jak i mokrej nawierzchni, jednocześnie walcząc o podium w klasie N-2000.

Nie obyło się również bez przygód. Marcin zakończył występ w Limanowej po I treningu ze względu na awarię elementu mechanicznego jego Renault Clio, która była następstwem niewielkiego błędu kierowcy.

17_letni_Marcin_Wrona_GSMP_Limanowa

Marcin Wrona:

Zebrałem sporo doświadczenia podczas zakończonego w niedzielę 7 Wyścigu Górskiego Przełęcz Pod Ostrą, który stanowił rundę Mistrzostw Europy. Pierwszy dzień to zmienna pogoda, która zmusiła nas do wyjątkowego skupienia podczas każdego podjazdu. Doszedłem do porozumienia z moim nowym samochodem, który okazał się szybki i bardzo dobrze przygotowany. Chciałem za to podziękować Hubertowi Paliderowi, ubiegłorocznemu zwycięzcy Rajdowego Pucharu Polski i całej jego ekipie, która zajmowała się serwisem mojego Clio. 5 rundę skończyłem tuż za podium tracąc zaledwie 3,3 sekundy do podium. Drugi dzień nie zaskoczył nas pogodą. Cieszę się, że z wyścigu na wyścig zbieram doświadczenie i plasuję się w czubie klasy N-2000. Już za 3 tygodnie wybieramy się na Magurę. To będzie mój trzeci wyścig, a więc może i do trzech razy sztuka. Chciałbym zająć miejsce na podium, jednak wiem, że w mojej klasie jeżdżą bardzo szybcy kierowcy i bardzo doświadczeni, którzy mają za sobą po kilka lub kilkanaście lat startów za sobą. Zawody w Limanowej były bardzo dobrze przygotowane. Ja mogłem sprawdzić się w różnych warunkach pogodowych, a kibice, którzy tłumnie przybyli na trasę rundy Mistrzostw Europy obejrzeli zdecydowanie najlepsze wyścigowe show. Dziękuję moim sponsorom firmie: Rockstar Energy Drink, Pepsico, Maxlift, Cerbex, Farutex i Instal-Poż oraz firmie Kwaśniak Nieruchomości, która dołączyła do moich sponsorów.

NOWOŚCI

Maluch z silnikiem Subaru może być twój! Turbo żaba na sprzedaż

Fiat 126 elx z silnikiem Subaru 2.2 Turbo to jedyny w swoim rodzaju samochód, który opisywaliśmy na...

18 miesięcy w 1 minutę – budowa rajdowego Subaru Impreza 2023

Zobaczcie 18 miesięcy pracy wciśnięte w 1 minutę. Tak Subaru USA budowało najnowszą specyfikację rajdowej wersji Subaru...

Roman Baran zadowolony z debiutu w Wyścigu Szczawne


Ekipa Roman Baran Racing sfinalizowała swój 22 sezon Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. To nie jedyna sportowa statystyka,...

Łukasz Zoll przed FIA CEZ na torze Nyirad

Przedostatnia runda FIA CEZ Rallycross odbędzie się w dniach 23-24 września na węgierskim torze w Nyirad z...

6 runda Rallycross MP i FIA CEZ – action wideo

Za nami wyścigowy weekend na Autodromie Słomczyn z Mistrzostwami Polski i FIA CEZ w Rallycrossie. Emocji na...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here