2 Królewski Summer Cup w nowej lokalizacji

fot. Tor Autek - Centrum szkoleniowo-eventowe

23 września odbędzie się II runda Królewski Summer Cup. Ale na uczestników czeka spora zmiana bowiem druga runda zaplanowana została w zupełnie nowej lokalizacji. Inna będzie także nawierzchnia.

Nowa lokalizacja to tor Autek pod Legionowem. Jest to dawny ośrodek szkoleniowy. Wcześniej odbywały się tutaj próby KJSów organizowanych przez Ak-Polski czy Ak-Centrum. Na obiekcie wytyczona jest pętla asfaltowa o równej nawierzchni. To będzie największa różnica bowiem dotychczasowa lokalizacja przy Forcie Wola była bardziej szutrowa. Tutaj posiadacze niskich i twardych zawieszeń nie będą mieli problemów. Jedynym wymogiem tej lokalizacji są ścisłe reguły głośności.

Organizator podkreśla, że wytyczne głośności będą ściśle przestrzegane, a jeśli auto jest za głośne to będzie musiało być wyposażone w silencer. Tak czy inaczej podczas tej eliminacji nie będzie przymykania oka na głośne wydechy. Jest to spowodowane licznymi protestami okolicznych mieszkańców. Dlatego ta lokalizacja na jakiś czas wypadła z harmonogramów warszawskich imprez.

Zaplanowano 5 przejazdów na czas (3 okrążenia toru). 2 przejazdy zapoznawcze. Pomiar czasu będzie na fotokomórkach, a wyniki będą dostępne on-line.

Termin imprezy: 23 września 2023 (sobota)
Miejsce: Tor Autek, Leśna, Józefów II, Legionowo.
Liczba uczestników: maksymalnie 60.
Kolejne rundy cyklu: 1 października – wracamy na Wolę. Już zapraszamy!

Wejście dla kibiców bezpłatne z dogodnym parkingiem.