niedziela, 28 maja, 2023
Strona głównaRajdy2. Rajd Natury - zapowiedź, mapy, harmonogram

2. Rajd Natury – zapowiedź, mapy, harmonogram

Głodni rajdowych emocji? Już w najbliższy weekend odbędzie się 2. Rajd Natury, kolejna runda MSP Rally Trophy 2023 – Rajdowego Pucharu Sudetów. Po nieco „wiosennej” Walimskiej Zimówce stawka turnieju zawita do Starych Bogaczowic. Pytanie, czy tak jak przed rokiem karty rozdawać będzie tu… kapryśny kwiecień? Prognozy pogody są niejednoznaczne, więc jesteśmy spokojni o rajdowe emocje!

Koniec oczekiwania! Jak wiemy, już niebawem rozpocznie się batalia o koronę rajdowego mistrza Polski, dosłownie za kilkanaście dni wystartuje pierwsza runda czempionatu RSMP. Zanim jednak przeniesiemy się na odcinki najważniejszego, rodzimego turnieju czeka nas przystawka godna samych mistrzostw! W najbliższy weekend rozegrana zostanie bowiem kolejna impreza spod szyldu MSP Rally Trophy – 2. Rajd Natury. Do Starych Bogaczowic nieopodal Wałbrzycha zjedzie się… absolutna śmietanka jazdy na opis z całego regionu!

Przyzwyczailiśmy się do tego, że listy startowe Rally Trophy pękają w szwach. Nie inaczej jest i tym razem. Wstępnie swój udział zapowiedziału przeszło… sto drużyn! Co ciekawe, pojedynek rozpoczął się na długo przed pierwszą próbą sportową. Zgodnie z regulaminem na linii startu wystartować może siedemdziesiąt załóg. Na obecną chwilę zostały zaledwie cztery miejsca. Kto pierwszy, ten lepszy. Lepiej więc wykonać dziś przelewy ekspresowe.

Oczywiście, na miejscu nie mogło zabraknąć ekipy Krzysztof Czechak Rally and Race Team. Krzysztof Czechak i Bartosz Michalski szykują się do kluczowego pojedynku. Po nieudanym starcie w Walimskiej Zimówce (awaria) zebranie sporej ilości punktów będzie niezbędne do zachowania marzeń o końcowym podium. Nie przyjdzie to łatwo, w najmocniejszej klasie 7. widnieje dziś około dwadzieścia maszyn, w tym dwa potężne Mitsubishi oraz jedna Fiesta Proto. Przed redakcyjnym Subaru nie lada wyzwanie, szykujemy się na ostre rajdowanie!

Kwiecień-plecień?

2. Rajd Natury otworzy sobotni, widowiskowy prolog wytyczony po ulicy Villardczyków w Wałbrzychu. Prawdziwa rywalizacja rozpocznie się w niedzielę. Tradycyjnie dla Rajdowego Pucharu Sudetów organizatorzy przygotowali dwa oesy – próbę „Gostek – Pustelnik” oraz „Stare Bogaczowice”. Sumarycznie zawodnicy pokonają czterdzieści kilometrów oesowych, podzielonych na siedem odcinków specjalnych. Patrząc na onboardy, emocji nie zabraknie.

„Gostek – Pustelnik” rozpoczyna się od krętych, zabudowanych wiraży, aby już po chwili „wyskoczyć” na piekielnie szybkie, asfaltowe autostrady. Następnie załogi wjadą do nieco bardziej zalesionych partii, w których linię trasy wyznaczać będą drzewa, zaś przyczepność na zakrętach ograniczać będą wodne cieki. „Stare Bogaczowice” wyglądają dość podobnie do zeszłorocznego układu. Na początku jest naprawdę ciasno, bez możliwości ucieczki. Po lewej stronie „czają” się okoliczne mury i domostwa, po prawej bariera i okoliczna rzeczka. Mniej więcej w połowie odcinka załogi sprawdzą prędkości maksymalne swoich pojazdów, korzystając z równego i szerokiego asfaltu. Istną wisienką na torcie będzie ostatnia partia. Na stawkę rajdu czeka szutrowa, zbita droga oraz wykostkowana nawierzchnia. Jeżeli na myśl przychodzi Wam charakterystyka Rajd Niemiec, macie naprawdę słuszne skojarzenia.

Podsumowując, będzie naprawdę gorąco! Po pierwsze, odcinki są wymagające i naprawdę zdradliwe. Po drugie, łatwo tutaj o… opłakany w skutkach błąd, w wielu lokacjach nie ma też miejsca na korektę czy ratowanie. A po trzecie, zmiana pogody może wywrócić tabelę do góry nogami… Ubiegłoroczna edycja dobitnie pokazała, iż z prawami natury lepiej jest nie igrać. Zwłaszcza, gdy impreza odbywa się w najbardziej nieprzewidywalnym miesiącu.

Harmonogram 2. Rajdu Natury

Sobota, 15.04.2023
– 10:00-12:00 – odbiór administracyjny
– 10:00-13:00 – badanie kontrolne
– 17:08 – OS1 „Prolog” (ul. Villardczyków, Wałbrzych)

Niedziela, 16.04.2023
– 8:30 – obowiązkowa odprawa
– 9:53 – OS2 „Gostków-Pustelnik”
– 10:43 – OS3 „Stare Bogaczowice”
– serwis A
– 12:39 – OS4 „Gostków-Pustelnik”
– 13:22 – OS5 „Stare Bogaczowice”
– serwis B
– 15:25 – OS6 „Gostków-Pustelnik”
– 16:18 – OS7 „Stare Bogaczowice”

Natury
fot. walimskiehoryzonty.pl

Przydatne linki

– strona organizatora – link
– wydarzenie na Facebooku – link
– regulamin zawodów – link
– formularz zgłoszeniowy – link
– lista zgłoszeń – link
– harmonogram zawodów – link

Wszystkie pozostałe informacje znajdziecie na stronie internetowej organizatorów imprezy. O nowościach ze świata dolnośląskich, asfaltowych oesów przeczytacie na rallyandrace.pl.

Jakub Socha
Z motoryzacją związany od dziecka. Ponoć zanim zaczął płynnie mówić, już rozpoznawał wszystkie marki samochodów podczas spacerów w wózku. Fan simracingu. Trenuje, aby przenieść umiejętności z symulatora na prawdziwe tory oraz odcinki specjalne. Najlepiej odnajduje się w roli komentatora, z czym chce związać swoją dziennikarską przyszłość.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

2 Runda TARMAC Academy – Świdnica E.Leclerc 2023 Action by Oes Team

2 Runda TARMAC Academy - Świdnica E.Leclerc 2023 Action by Oes Team
2 Runda TARMAC Academy 2023 w Świdnicy odbyła się 28 maja na terenie marketu E.Leclerc. W ekspresowym...

3 KJS Rally Park 2023 – Action by JVHD [wideo]

3 KJS Rally Park 2023 - Action by JVHD
3 KJS Rally Park 2023 to 6 przejazdów odcinka o długości 1,3 km wytyczonego w Rally Park...

Verstappen wygrywa Grand Prix Monako w zmiennych warunkach

Max Verstappen odniósł zwycięstwo w zmiennych warunkach podczas Grand Prix Monaco. Holender wyprzedził na mecie Fernando Alonso...

Miękoś wygrywa niedzielną rundę WSMP

Mariusz Miękoś wygrał oba wyścigi inauguracyjnego weekendu Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski w sezonie 2023 na Torze Poznań. Kierowca...

Osóbka z 50-punktową przewagą w Maluch Trophy

Kamil Osóbka odniósł zwycięstwo w niedzielnym wyścigu Maluch Trophy na Torze Poznań. To drugie zwycięstwo wicemistrza z...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here