2 Rajd Ziemii Waleckiej

24-25 maja 2014 odbędzie się 2 Rajd Ziemi Wałeckiej. To już druga edycja imprezy rangi KJS organizowanej przez Automobilklub Koszaliński. Po niezwykle udanej zeszłorocznej edycji, Rajd Ziemi Wałeckiej został włączony do ogólnopolskiego cyklu i stanowi 4 rundę Pucharu Polski Automobilklubów i Klubów.

Lista zgłoszeń została już zamknięta na liczbie 44 startujących załóg. Impreza zawiera 10 prób sprawnościowych.Prolog, 4 odcinki powtarzane dwukrotnie wytyczone po drogach powiatu Wałeckiego, oraz finałowy superoes w centrum Wałcza.
Dla zawodników impreza rozpoczyna się w sobotę 24 maja od odbioru administracyjnego, badania kontrolnego; a o godz 19:00 rusza widowiskowy prolog w samym centrum Wałcza.
Trasa obejmuje 165km, w tym 19km prób, całość trasy pokryta nawierzchnią asfaltową.
Metę pierwszej załogi przewidziano na niedzielę 25 maja, około godziny 16:30. O godz. 18:30 opublikowana zostanie prowizoryczna klasyfikacja końcowa, a godzinę później nastąpi rozdanie nagród. Nagroda to nie tylko puchar. Za pierwsze miejsce w każdej z czterech klas zwycięzca otrzyma kamerę sportową go pro hero 3 HD white edition.

Oficjalna strona rajdu: www.rajdziemiwaleckiej.pl