Ubiegłoroczny, 1. Rally and Race Rajd Jarociński był pięknym dowodem na to, że rajdy samochodowe mogą przyciągać tłumy, rozkochując kolejne pokolenia… W tym roku wracamy więc ze zdwojoną siłą, w formule SKJS i KJS! Do rywalizacji o wielkopolski prym zapraszamy zarówno profesjonalistów jak i amatorów, którzy stawiają swoje pierwsze kroki. Każdego, kto ma w żyłach choć… kroplę benzyny!

Jarocin to miasto mocnych, bezkompromisowych brzmień. Przez dekady miejscowy festiwal stanowił deklarację młodzieńczych emocji – był wyrazem buntu, sprzeciwu wobec systemu i świadectwem prawdziwej, szczerej pasji. Zjeżdżali się tu Ci, którzy kochali muzykę. Ci, dla których rock był czymś znacznie więcej, niż zlepkiem kilku nut. Postanowiliśmy podążać tą samą ścieżką. Tak w naszych głowach narodził się pomysł na organizację 1. Rally and Race Rajdu Jarocińskiego – widowiska stworzonego przez pasjonatów… dla pasjonatów. Miesiące ciężkiej pracy przekuliśmy w wielkie, sportowe święto. Po blisko dekadzie posuchy oesowa batalia powróciła do Wielkopolski, zaś Jarocin stał się na moment… rajdową stolicą Polski!

Zobacz też: 1. Rally and Race Rajd Jarociński – wielki triumf Majczyny i Błażejewskiego 

Łącząc siły z Gminą Jarocin i Automobilklubem Koszalińskim pokazaliśmy, jak piękny może być motorsport w biało-czerwonym wydaniu. Wraz z naszymi kibicami, zawodnikami oraz obsługą wydarzenia pomogliśmy też potrzebującym, dokładając swoją cegiełkę do budowy specjalistycznej sali polisensorycznej w miejscowej szkole. Zamykając zawody złożyliśmy obietnicę, zapewniając, że nie zamierzamy rezygnować z tej inicjatywy. Nie rzucając słów na wiatr, wracamy. Oficjalnie, 6-7.07. zapraszamy na 2. Rally and Race Rajd Jarociński!

2. Rally and Race Rajd Jarociński – ruszyły zapisy

Tak jak w zeszłym roku, postawiliśmy na dwudniowy format rajdu. W sobotę odbędzie się uroczysta ceremonia startu, stawka imprezy przejedzie przez rampę na jarocińskim rynku. Docelowa rywalizacja rozgorzeje następnego dnia. Na zawodników czekać będzie aż siedem prób sportowych – dwa odcinki specjalne w trzech pętlach i widowiskowy, miejski superoes. Do walki ze stoperem zapraszamy także kierowców amatorów, którzy zmierzą się ze sobą na odpowiednio skróconej, mniej wymagającej trasie. Postawimy na dobrą i… bezpieczną zabawę – warunkiem startu będzie posiadanie uprawnień, sprawnego techniczne pojazdu oraz podstawowych elementów wyposażenia (kask). Mamy wielką nadzieję, iż w pierwszy weekend lipca wspólnie odkryjemy nowe, sportowe talenty. Czekamy na Wasze zgłoszenia, formularze dla profesjonalistów (SKJS) oraz amatorów (KJS) zostały właśnie uruchomione.

Wszystkie informacje o 2. edycji Rally and Race Rajdu Jarocińskiego znajdziecie oczywiście na facebookowym profilu imprezy, który podobnie jak w ubiegłym roku stanie się oficjalną tablicą ogłoszeń. Najważniejsze komunikaty, informatory dla kibiców, regulaminy rajdu czy prezentacje poszczególnych załóg publikowane będą na stronie Rally and Race. Gotowi na kolejną dawkę zaciętej, motorsportowej rywalizacji? Do zobaczenia w polskiej stolicy rocka!

  • formularz zgłoszeniowy 2. Rally and Race Rajd Jarociński SKJS – link
  • formularz zgłoszeniowy 2. Rally and Race Rajd Jarociński KJS – link
  • regulamin 2. Rally and Race Rajd Jarociński SKJS – link
  • regulamin 2. Rally and Race Rajd Jarociński KJS – link

W Rally and Race cenimy sobie zdanie naszych czytelników. Zachęcamy Was do wyrażania własnych opinii i dyskusji w mediach społecznościowych. Jesteśmy też otwarci na wymianę argumentów. Wspólnie budujmy i wspierajmy społeczność kibiców oraz polski motorsport!