czwartek, 20 stycznia, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualności2 Tor Modlin Rally Show - co już wiemy

2 Tor Modlin Rally Show – co już wiemy

Przed nami podwójne zakończenie sezonu. Impreza, która w ubiegłym roku uratowała tradycję polskiego motorsportu będzie miała kontynuację. Leszek Kuzaj słowa dotrzymał i szykuje 2 edycję Tor Modlin Rally Show. Realizuje też pomysły, które z powodu obostrzeń w 2020 roku nie mogły być wdrożone.

Najciekawszą nowością jest wyjście z bram toru. To był pomysł, który od początku miał w głowie Leszek Kuzaj. Teraz ten projekt jest wcielany w życie. Załogi oprócz Toru Modlin pojawią się również na Twierdzy Modlin. W klimacie klasycznej twierdzy z pięknymi widokami zostanie wytyczony odcinek specjalny.

Na samym Torze Modlin również rozpoczęły się prace modyfikacyjne. Zaplanowane są fragmenty szutrowe. Pojawią się co najmniej dwie hopy. Wzorem Race of Champions, czy Rally Legend, bo Kuzaj nie ukrywał, że inspiruje się najlepszymi, będzie także odcinek równoległy. Leszek Kuzaj wyciąga co najciekawsze z różnych wydarzeń i tworzy nową formułę. Tak jak poprzednio założeniem jest stworzenie towarzyskiej imprezy o charakterze rajdowym. Organizator nawet podjął się przygotowania zakwaterowania uczestników w klimatycznym Pałacu na terenie Twierdzy Modlin. Termin 2 edycji Tor Modlin Rally Show został ustalony na 27 listopada.

fot. Michał Kondrowski | rallyart.pl

Nowością będzie edycja dla kierowców amatorów dzień później. To bardzo miły akcent dla tych co pasjonują się rajdami i sami uczestniczą w imprezach typ KJS i RallySprint. Dzień po autach R5 będą mogli sami pojawić się na trasie. Ale szczegółów jak zmienią się odcinki dla kierowców nie licencjonowanych jeszcze nie znamy.

Tak było w zeszłym roku na Tor Modlin Rally Show:

redakcjahttp://rallyandrace.pl
Profil redakcyjny dla artykułów stworzonych przez kilku naszych redaktorów.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Arctic Lapland Rally 2022 [Film]

Filmowe podsumowanie z 1 i 2 dnia zimowego rajdu Arctic Rally 2022 Dzień 2: https://www.youtube.com/watch?v=Orfg3x6K82M

Mikołaj Marczyk w gronie dziesięciu najlepszych kierowców rajdowych świata

Już wkrótce ukaże się pierwsze notowanie FIA Global Rally Ranking. To międzynarodowy ranking kierowców rajdowych. Według oficjalnych...

Najciekawsze moto-licytacje 30. finału WOŚP

30 stycznia 2022 odbędzie się jubileuszowy, trzydziesty finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku wolontariusze fundacji...

Prost odchodzi z Alpine. Co tam się dzieje?

Kilka dni temu z Alpine F1 odszedł Marcin Budkowski. Wczoraj o swoim odejściu z tego teamu poinformował...

DAKAR 2022: Historia jednego filmu

Na Dakarze często dzieją się dziwne, nietypowe rzeczy i taka też miała miejsce pod koniec tegorocznej edycji....

NAJPOCZYTNIEJSZE