poniedziałek, 14 czerwca, 2021
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona główna Aktualności 25. Rajd Rzeszowski – wyjątkowa runda Castrol Inter Cars RSMP

25. Rajd Rzeszowski – wyjątkowa runda Castrol Inter Cars RSMP

Tegoroczny jubileuszowy 25. Rajd Rzeszowski, który odbędzie się w dniach 4-6 sierpnia 2016, zapowiada się wyjątkowo emocjonująco. W tym roku zawody zaliczają się nie tylko do Castrol Inter Cars Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski (RSMP) oraz Mistrzostw FIA Strefy Europy Centralnej w Rajdach, ale stanowią także rundę Rajdowych Mistrzostw Europy (ERC).

Fot. Kamil Bać

Dla uczestników RSMP oznacza to szereg zmian, wymuszonych przez regulamin ERC, w porównaniu z innymi rajdami zaliczanymi do krajowego czempionatu. W związku z tym pragniemy w skrócie przybliżyć procedurę zgłoszeń do rajdu.

Zmianie ulegają terminy zgłoszeń. Pierwszy termin, z obniżonymi kwotami wpisowego, obowiązuje do północy 1 lipca, zaś drugi termin, z normalnymi kwotami wpisowego, biegnie od 2 lipca. Zgłoszenia zostaną zamknięte o północy 15 lipca.

Zawodnicy posiadający licencję PZM zgłaszają się do zawodów poprzez portal Inside PZM. W opcjach zgłoszenia konieczny będzie wybór zawodów, w których zamierza wystartować załoga. Zgłaszając się do Rajdowych Mistrzostw Europy należy spełnić warunki regulaminu cyklu, związane m.in. z klasą samochodu oraz wpisowym. Do ERC nie będą mogli zgłosić się zawodnicy startujący w klasach narodowych (samochody z wygasłą homologacją) oraz w samochodach klasy OPEN.

Zgłaszając się do wszystkich zawodów należy uiścić wpisowe tylko za ERC. Dla zawodników którzy dodatkowo chcą być klasyfikowani w RSMP w klasyfikacji zespołów sponsorskich i/lub zespołów producenckich obowiązuje wpisowe powiększone o 500 PLN za każdą klasyfikację, zgodnie z zasadami RSMP.

Uczestnikom RSMP zgłoszonym jednocześnie do mistrzostw Europy przysługiwać będzie większa powierzchnia serwisowa zgodna z regulaminem uzupełniającym dla ERC. Ponadto zawodnicy ci mogą liczyć na lepszą pozycję startową do poszczególnych etapów rajdu, bowiem w pierwszej kolejności na trasę ruszać będą kierowcy zgłoszeni w ERC. Załogi zgłoszone tylko do RSMP i/lub CEZ zostaną ustawione po ostatnim zawodniku z cyklu ERC.

W myśl przepisów ERC podczas 25. Rajdu Rzeszowskiego nie będzie możliwości skorzystania z samochodów rozpoznania trasy. Nie będzie również zorganizowanych stref grzania opon przed pierwszym odcinkiem specjalnym w sekcji.

25. Rajd Rzeszowski rozegrany zostanie w systemie czwartek-sobota. Tydzień rajdowy rozpocznie się we wtorek, 2 sierpnia, odbiorem administracyjnym. Środa poświęcona będzie na zapoznanie z trasą rajdu, a dla zawodników zgłoszonych do ERC także na badanie kontrolne. Pozostałe samochody przejdą BK w czwartek. Tego dnia odbędzie się także odcinek kwalifikacyjny, dla kierowców z priorytetem ERC, a po nim odcinek testowy, bezpłatny dla zgłoszonych do ERC. Załogi zgłoszone tylko do RSMP i/lub CEZ będą mogły wziąć udział w odcinku testowym po uiszczeniu opłaty w wysokości 500 PLN. Rajd wystartuje w czwartkowe popołudnie. Po ceremonii startu zawodnicy przystąpią do rywalizacji na odcinku miejskim w Rzeszowie.

Uczestnicy RSMP podczas Rajdu Rzeszowskiego przejadą więcej niż zwykle kilometrów. Trasa rajdu, składająca się z 13 odcinków specjalnych, podzielonych na dwa etapy, liczy łącznie prawie 215 kilometrów oesowych. W klasyfikacji RSMP punkty będą przyznawane zgodnie z regulaminem ramowym, a ostatni odcinek rajdu (w tym przypadku nie jest to odcinek miejski) będzie traktowany jako Power Stage, za który trzy najszybsze w RSMP załogi otrzymają dodatkowe punkty.

fot. Kamil Bać

inf.pras.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

2. Marten Rajd Strzeliński za nami

W miniony weekend zakończył się 2. Marten Rajd Strzeliński, który zainaugurował tegoroczny cykl MSP Rally Trophy. Poza...

Krzysztof Romanowski wygrywa Drift Open w Debrznie.

Za nami emocjonująca inauguracje sezonu Drift Open w Debrznie. W klasie Masters - najwyższej w DO niepokonany...

Oliver Solberg – wygrana we Włoszech, wyjazd do Kenii!

Kariera młodego zawodnika jaśnieje coraz bardziej. Wicemistrz ERC z 2020 roku ma za sobą kolejny, bardzo udany...

Mercedes kończy śrubowanie swoich rekordów

Miniony weekend był dla stajni Mercedesa jednym z najgorszych w ostatnich miesiącach. Po wtopie w Monako, z...

Adrian Chwietczuk wygrywa 40. Rajd Podlaski!

Ostatni szutrowy sprawdzian przed 77. Orlen Rajdem Polski dla zawodnika Hołowczyc Racing. Olsztynianin w pasjonującej walce pokonał...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Rajd Monte Carlo 2021: Szykana i tablica w miejscu wypadku Tanaka

Podczas tegorocznej edycji Rajdu Monte Carlo organizatorzy przewidzieli kilka ważnych zmian. Jedną z nich są specjalne środki ostrożności w miejscu ubiegłorocznej kraksy Tanaka. W tym...

Jakub Brzeziński wraca do ścigania i wsiada do Rally4!

„Colin”, czyli Jakub Brzeziński, po roku przerwy od regularnych startów wraca w wielkim stylu. Mistrz Polski w klasie 4WD opowiedział nam o swoich szczegółowych...

Kto i czym pojedzie w RSMP, czyli co już wiemy o roszadach wśród polskich kierowców

Sezon RSMP 2021 rusza za nieco ponad trzy miesiące, ale niektórzy kierowcy już przedstawili swoje częściowe plany na tegoroczny rok zmagań w krajowym czempionacie. Adrian...

Fabia R5 vs Gaz 51, czyli estońska przygoda Zapały

Mariusz Zapała w niecodzienny sposób zakończył udział w Samsonas Rally Rokiskis. Mimo jednego zdarzenia to właśnie druga sytuacja sprawiła o zapadnięciu decyzji o wycofaniu...