26. Lausitz Rallye 2023 – aż pięć polskich duetów na starcie

227
Lausitz
fot. Gabapix

Wielkimi krokami zbliża się 26. edycja Lausitz Rallye. Do walki na szutrowych oesach w Boxberg zgłosiło się blisko siedemdziesiąt duetów z wielu krajów. Aż pięć z nich stanowią załogi znad Wisły.

Przede wszystkim, 26. International ADMV Lausitz Rallye ugości stawkę czempionatu ERT. Listę zgłoszeń otwierają Filip Mares i Radovan Bucha w Fabii Rally2 poprzedniej generacji. Za naszą zachodnią granicą wystartuje dziewięć maszyn królewskiej kategorii Rally2/R5.

Z „dwunastką” na oesy w Boxberg wyruszą świeżo upieczeni Mistrzowie Polski w klasie 3, Jakub Matulka i Daniel Dymurski. Drużyna Lotto Matulka Rally Team traktuje tę imprezę wyłącznie w charakterze treningu. Będzie to również znakomity test rozwoju zawodnika z Gliwic – do Niemiec zmierzają bowiem ekipy FIA Rally Start w podobnej maszynerii Rally3. Do Matulki i Dymurskiego dołączają także Artur Długosz i Mateusz Pawłowski (208 Rally4), Błażej Czekan i Sebastian Lenkowski (Mitsubishi Lancer), Emil Uszyński oraz Adam Solisz (Subaru Impreza) czy Michał Małolepszy wraz z Kubą Brzezińskim (Subaru Impreza STi).

Organizator przygotował osiem prób sportowych o łącznej długości ponad stu trzydziestu kilometrów oesowych. Impreza rozpocznie się w piątek, 10.11, od dwukrotnego przejazdu próby „Sprey”. W sobotę stawka rajdu dwukrotnie zmierzy się z trasą odcinka „Mulkwitz”, „Barwalder See” oraz „Reichwalde”. Zaplanowano aż trzy przerwy na serwis samochodów.

Co ciekawe, na starcie nie zabraknie ciekawych konstrukcji. Na szutrze zobaczymy m.in. Opla Asconę, Volvo 940, dwa Trabanty, Audi BV5 Quattro oraz Subaru Imprezę… diesel!

Więcej przepełnionych motorsportem materiałów znajdziecie naturalnie na rallyandrace.pl.

Przy okazji, zachęcamy do zakupu… najnowszego, 41. numeru magazynu Rally and Race. Znajdziecie w nim wszystkie, najciekawsze informacje ze świata motorsportu. Od rajdów, przez wyścigi torowe, górskie, F1, po cross country, drift, simracing, rallycross czy karting. W Wasze ręce oddajemy przeszło 150 stron, przesiąkniętych emocjami z czołowych aren!

Podobają Ci się nasze newsy? Zaobserwuj Rally And Race także na Google News.