27. Rajd Warmiński – Gryazin w roli faworyta

Warmiński
fot. Citroen Racing - oficjalny profil Facebook

Organizatorzy 27. Rajdu Warmińskiego opublikowali wstępną listę zgłoszeń. Do Olsztyna zawita wiele załóg przygotowujących się do 80. Rajdu Polski. Faworytem do wygranej będzie Nikolay Gryazin.

Jak na razie na wirtualnej liście zgłoszeń RO widnieje dwadzieścia pięć załóg. Murowanym faworytem do triumfu będzie Nikolay Gryazin, pilotowany przez Konstantina Aleksandrova. W szranki z kierowcą z Rosji stanie etatowa załoga Orlen Teamu – Miko Marczyk i Szymon Gospodarczyk. Walkę o prym stoczy ze sobą przynajmniej sześć zespołów w konstrukcjach R5/Rally2 – Sobótka/Martynek, Zaborowski/Malec, Piotr Krotoszyński oraz Kołtun i Pleskot.

Zobacz także: 27. Rajd Warmiński – przedsmak WRC Rajdu Polski. Zobacz trasę i mapy – przewodnik kibica

Do ciekawego pojedynku dojdzie w osobnej kategorii wozów Rally3. Na rozgrzewkę przed Orlen 80. Polski zgłosili się Matulka z Dymurskim, Kowalczyk i Hryniuk, Predko z Jurgałą oraz Bonder i Pochroń. Z biało-czerwonymi zmierzy się piekielnie szybki Czech, Jan Cerny. Szutrową batalię w ramach formuły SKJS zapowiedziało do tej pory siedemnaście duetów.

Rolę załóg funkcyjnych obejmą Sebastian Chrzanowski/Adam Binięda i Andrzej Kalitowicz pilotowany przez samego Macieja Wisławskiego. Ostatni duet wystartuje w Toyocie Celica.

Zobacz też: MPAC Junior Cup: pierwsze zwycięstwo Chorążego, nowy lider „generalki”

Włodarze 27. edycji Rajdu Warmińskiego – Toyota przygotowali trasę o długości niecałych sześćdziesięciu kilometrów, podzieloną na dziewięć prób sportowych. Impreza rozgrywana w ramach formuły RO i SKJS zachowała kompaktowy charakter – w sobotę załogi pojawią się na ceremonii startu w centrum Olsztyna, docelowa rywalizacja odbędzie się w niedzielę.

27. edycja Rajdu Warmińskiego zostanie rozegrana w charakterze memoriału poświęconego Annie Wasilewskiej – posłance na Sejm ósmej oraz dziewiątej kadencji w latach 2015-2021. Była pedagogiem – wieloletnim dyrektorem Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Olsztynie. W latach 2007-2008 pracowała jako zastępca prezydenta Olsztyna, od 2010 do 2015 roku pełniła także funkcję członek zarządu województwa warmińsko-mazurskiego. Zmarła w roku 2011 w Olsztynie, powodem śmierci były komplikacje po przebytej operacji.

Więcej przepełnionych motorsportem materiałów znajdziecie naturalnie na rallyandrace.pl.

Przy okazji, zachęcamy do zakupu… najnowszego, 44. numeru magazynu Rally and Race. Znajdziecie w nim wszystkie, najciekawsze informacje ze świata motorsportu. Od rajdów, przez wyścigi torowe, górskie, F1, po cross country, drift, simracing, rallycross czy karting. W Wasze ręce oddajemy przeszło 150 stron, przesiąkniętych emocjami z czołowych aren!

Podobają Ci się nasze newsy? Zaobserwuj Rally And Race także na Google News.